В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Lizi »

Някой има ли я тази книга да ми я прати - не мога да прескоча десет листа , а няма какво да чета .До 8 януари съм в къщи.В електронен вариант има ли откъде да я сваля?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Lizi написа: Дек 29, '18, 10:57 Някой има ли я тази книга да ми я прати - не мога да прескоча десет листа , а няма какво да чета .До 8 януари съм в къщи.В електронен вариант има ли откъде да я сваля?
Лизи, намерих само тези два линка, дано успееш да се справиш с тегленето - http://www.soniablad.nhely.hu/?p=8160 и това http://rodenivbg.com/index.php?/files/f ... -ayn-rand/. Дори при руснаците не намирам точно тази книга :hmmmmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от pepelqshka71 »

Има я в DataBG-NET. Изтеглих я. Дай имейл да ти я пусна.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Lizi »

Благодаря много.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Поздравления за нашата Краси :tzeluvka: :tzvetentze:

Изображение

Това е класация на Регионална библиотека "Проф. Боян Пенев- Разград .Ако все още не сте чели книгите на Краси Кубарелова , веднага се поправете! :nod:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от milena02 »

Браво, Краси! :gush: Мечтая си пак да ни поканиш под розовия храст на кафе и сладко от смокини! :gush:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от greeneyed »

Поздравления, Краси Кубарелова! :daaa: :liubov: Радвам се , че те познавам!
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Еха, елитна компания заедно с Краси! Поздравления не само за нея, но и за читателите ѝ :nod: !

Иначе чета Езикът на цветята на Ванеса Дифенбо. За цветарка... От години вече избягвам да чета съвременни романи, особено пък любовни, еле пък за съзряването (така е определена в Читанка). Но тази... Много, много, ама много ми харесва, ще пиша повече, когато я завърша :daaa:


Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Снощи не я оставих, докато не я дочетох по нощИте. Отдавна не бях изпитвала такова удоволствие от съвременна книга, а сутринта, пътувайки към работа, премятах през ум какво искам да напиша за нея и как да споделя усещанията си. За Езикът на цветята ми е думата.

Ванеса Дифенбо е създала майсторски психологически портрет на нестандартен персонаж. Моноспектакъл с няколко допълнителни герои, които служат за база - това ми изкристализира като определение. Фината моторика на детската чувствителност - лъгана, изоставяна, ранявана - се проектира в цялостното отношение на героинята към хората, към света, но най-вече към себе си. Обърната навътре към себе си и спомените си, Виктория намира вината за всичко, случващо се с нея, единствено в своите действия и това я кара да се отпише от живота в социума. Разбирах я, дори когато вземаше грешни решения, преживявах с нея разочарованията ѝ, болеше ме за всички рани, които си нанасяше сама, ядосвах ѝ се за непредвидливостта, за излишния стоицизъм, ама кой да я научи?!

Що се отнася до нейната дарба за ''четене'' на цветя също бях изненадана. Много коректно са дадени имената на растенията, включително латинските, растителните семейства, което е важно за истинността на текста. Диалозите с подарени стръкове бяха истинско откровение. Общуването на камерния състав от герои чрез викторианския език на цветята също създава специално светоусещане - в тесния кръг са включени само ''разбиращите'' - Елизабет, Грант, Катрин. Нечувствителните към него са отделени, незначителни, фон. Сигурна съм, че всеки съфорумец, който посегне към тази книга, ще оцени цветната специфика.

Хареса ми паралелното развитие на голямата и малката Виктория. Внимателно и неусетно авторката оформя цялостната картина с причинно-следствените връзки. Скоро читателя започва да се идентифицира и с детето, и с младата жена, емпатията го обзема независимо от асоциалните ѝ постъпки. И ѝ прощава всичко.

История за любов, без да е "любовна" история!
Красива книга ❤️!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: В момента чета...

Мнение от calico »

Гео, чела ли си тази книга? https://chitanka.info/book/1603-zaslush ... -vselenata

"Заслушани в молитвата на Вселената", Марло Морган. Не знам що отникъде се сетих за нея, и за теб едновременно.... :hmmm: :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”