В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Гео ,и питаш с какво да започнеш ! С Фиц и Шута естествено :liubov2: И Мацантини ! На доста хора проглуших ушите с тази книга, но си струва! :angelche:

Аз пък се залутах в дебрите на генетиката с неподражаемия Докинс . Не че професионално имам нещо общо с биологията или медицината ,просто съм любопитна. :D

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1499 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Започнах го, Бени, мога ли да удържа :angelche: ! Обаче и друго разбрах - забравила съм до къде е стигнала историята и ми се върти мисЛата да взема да препрочета предишните два (или поне да претичам по диагонал) :hmmm: ... Уф, старост-нерадост :ufff: ...

В същото време съм силно изкушена да продължа със следващия том на Патрик Нес, защото Не пускай ножа свърши буквално в нищото и ходя ей така Изображение...
calico написа:Гео, ти не ги ли прочете вече твойте 1000 книги, за да разбереш кои 5 е трябвало да прочетеш?
"Човек в живота си трябва да прочете 5 книги. Но за да разбере кои са, трябва да прочете 1000"
не помня кой го беше казал, ама е 1000% вярно... :angelche:
Калико, намерила съм си ги тия пет, ама все си мисля, че има поне още пет и, като знам, че имам определено време, бързам да ги търся :D
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
svetlata5
Кана кафе
Мнения: 526
Регистриран на: Сеп 18, '14, 23:31
Местоположение: с.Николово, общ.Русе
Обратна връзка:

Re: В момента чета...

Мнение от svetlata5 »

Гео, граф:
Калико, намерила съм си ги тия пет, ама все си мисля, че има поне още пет и, като знам, че имам определено време, бързам да ги търся :D[/quote]

Тихомир :
Много е вярно това. Важните книги са тези които ни променят и светят в живота ни.
За мен това бяха две книги.

Моля, ви споделете кои са тези книги! :liubov:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1499 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

svetlata5 написа:Моля, ви споделете кои са тези книги! :liubov:
Ммм, вкара ме в размисъл, Светле, щото истината е, че при мен не са пет 8-). Викам като са на един автор, да ги мина за една ;)

1. Последното изкушение и Алексис Зорбас на Казандзакис
2. Приказка за Стоедин на Николай Русев
3. Трънски разкази на Петър Делчев
4. Юлиан на Гор Видал
5. Улица Консервна и Благодатният четвъртък на Стайнбек

Това обаче е сегашния ми списък :swait: . Преди пет години беше друг, след още пет кой знае. Така че да ме прощава Калико :hihihi:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 3996

Re: В момента чета...

Мнение от Deleted User 3996 »

svetlata5 написа:

Моля, ви споделете кои са тези книги! :liubov:
Първата ми книга, всъщност е поредицата за дон Хуан от Карлос Кастанеда. Припомни ми един забравен стремеж към вечността.
А втората, ме направи градинар :dovolen: -Анастасия на Владимир Мегре.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: В момента чета...

Мнение от calico »

Гео, това за петте не съм го казала аз, мъдър човек беше.
Тези 5 книги не са тези, които са ти харесали най-много. Това са книгите, които са ти променили живота.
Чети, щом още не си ги намерила :angelche:

Тишо, и на мен Кастанеда ми промени живота с неговите книги. 9 са, не са 5, но могат и за една да се броят.

Иначе много книги са ми харесвали. Някога обожавах Дикенс, и до днес смятам че няма друг като него така да насища, разгръща и лее спокойно всичките си многопластови истории. Но това все пак са само истории, както и в другите хубави книги.
Кастанеда ми направи нов опис на света, изцяло различен от всичко което може да се срещне в кои да е книги. Понякога си мисля, че всичките му 9 книги се равняват на милион и 900, по силата на словото и по информацията в тях
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 3996

Re: В момента чета...

Мнение от Deleted User 3996 »

calico написа: Кастанеда ми направи нов опис на света, изцяло различен от всичко което може да се срещне в кои да е книги. Понякога си мисля, че всичките му 9 книги се равняват на милион и 900, по силата на словото и по информацията в тях
Аз един автор го броя за една книга :dovolen:
Харесаха ми книгите и на ученичките на дон Хуан-Тайша Абелар и Флоринда Донър.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: В момента чета...

Мнение от calico »

Е как няма да ти харесат.
имам и на Армандо Торес, само че на файл, да ти я пратя?
Не подхождай с предубеждение, там има много неща. Изчела съм всички неща от всички автори, пишещи за толтеките, Армандо е над тях, по мое мнение.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1499 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

calico написа:Гео, това за петте не съм го казала аз, мъдър човек беше.
Тези 5 книги не са тези, които са ти харесали най-много. Това са книгите, които са ти променили живота...
Нененене :sneee: , Ани, точно тези са направили промените в светоусещането ми, в мисленето ми, в житейската ми философия ако щеш. Иначе харесвам стотици, тях държа да ги имам под ръка, за да си ги препрочитам във всеки момент когато ми хрумне. Докато изброените горе са ме обърнали с хастара навън :!: :!: :!: Ако отвориш екземплярите ми на Алексис Зорбас или Юлиан, ще се потресеш колко подчертани изречения има, колко бележки в полетата и маркирани абзаци. Една приятелка чете моя Зорбас и каза, че който не ме познава, е достатъчно да види тази книга, за да ме разбере изотвътре :o ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
svetlata5
Кана кафе
Мнения: 526
Регистриран на: Сеп 18, '14, 23:31
Местоположение: с.Николово, общ.Русе
Обратна връзка:

Re: В момента чета...

Мнение от svetlata5 »

calico написа:Е как няма да ти харесат.
имам и на Армандо Торес, само че на файл, да ти я пратя?
Не подхождай с предубеждение, там има много неща. Изчела съм всички неща от всички автори, пишещи за толтеките, Армандо е над тях, по мое мнение.
Сега като се замисля и при мене така се получи-книгите на Кастанеда са ми повлияли в най-голяма степен.
Но тези на Армандо Торес не са ми познати. Много ми се прииска да ги прочета. :eeeh:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”