В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Тихомир написа:Аз така се чувствам с фантастика написана от жена, ..еми толкова страници с описание на вътрешния свят на героя, а действие никакво :ufff:
Особено за вампирската любов :ufff:
Да не повтарям думите на Гео - таланта няма пол. ;) А вампирски книги и розови романчета заобикалям от далеч,че ми предизвикват киселини и вселенска досада :lol:

Захванала съм се с новия роман на Ерик-Еманюел Шмит "Човекът ,който виждаше отвъд лицата" ,но съм малко разочарована. :hmmmmmm:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа:Няма да се плашиш, кака! Милена02 прочете и разбра всичко. Довери ми се като на лекар и адвокат. Ти просто четеш Достоевски неправилно така, както алкохоликът пие неправилно...
Точно от това се страхувах Изображение...

Милена Кашпировска02 в действие Изображение................... Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Албена написа:
Тихомир написа: Захванала съм се с новия роман на Ерик-Еманюел Шмит "Човекът ,който виждаше отвъд лицата" ,но съм малко разочарована. :hmmmmmm:
Днес я взех от библиотеката. Ако ме разочарова, ще приключа с този автор
Търся добри хора
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Lizi »

Гео, граф написа:Моля Милена02 да не чете това :!:
1 декември
Ся... ама няма да ми се смеете, ей!
Чета Идиот. След недовършените преди години Братя Карамазови бях решила, че Достоевски е твърде висока топка за мен и не мога да го сдъвча. Обаче да знаете, човек расте и (може би) поумнява (дори и аз :hmmmmmm: ). Изненадана съм, че търпеливо понасям неговата многословност и изпитвам истинска наслада от нея. Но да не се заричам, нека първо да я довърша. Така де - и аз като другите... да се запозная с великана... да видим докъде...
9 декември
Хора, признавам си дълбоко изчервена и отвратена от себе си - аз не мога да чета Достоевски... Ужасно ме е срам, затова си отивам при фентъзито, където ми е мястото :tyzhnoangelche: ... Мислех по едно време сепуко да си направя, ама пусто като не знам как точно, ще взема да си причиня само някой тетанус :snif:...
Чела съм абсолютно всичко от Достоевски , но не за удоволствие , а по задължение.Имах изпит на руска литература, а Достоевски беше любимия автор на изпитващата /пълна откачалка според мен/.
След "Престъпление и наказание" всичко други ми се стори поносимо и интересно . Особено "Братя Карамазови" / които ми се паднаха на изпита/.Така че моята препоръка е да прочетеш първо "Престъпление и наказание". По-голяма скука не бях чела. Все пак по онова време четях по диагонал малко, защото иначе нямаше да успея да изчета по 5 книги на ден и отделно критиката. :D По това време бях намразила си спомням четенето , особено на класиката.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от dung »

Аз чета "Гръм и мълнии в Бландингс" на П.Г.Удхаус и не мога да спра да се смея. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Лизи, обещала съм си, че дори и с пистолет на слепоочието Милена няма да ме накара повече... никога... :sneee: !!!
......................................
Ей, че той Удхаус друго не може, dung, от него само корем боли и очите текат :angelche: !
......................................

Да се върна на темата. Чета една много, ама много странна книга. Не пускай ножа на Патрик Нес.

Изображение

Единствената творба на Патрик Нес, която съм чела е Жената жерав и тя дълбоко ме очарова с нестандарността си. Но явно този автор не може да пише тривиално. Даже в началото ми беше малко трудно да зацепя какво, по дяволите, става в тази книга, защо, по дяволите, това дете чува това, което чува, но с напредване на историята и аз заедно с младия Тод започнах постепенно да разбирам нещата. Ама как се е намърдал в съзнанията на всичките си герои пустия му Нес, макар и на различни възрасти. Как светкавично сменя начина на мислене в зависимост от това кой го мисли. Този човек е изключително тънък психолог, защото, ако щете вятвайте, но докато четях някои моменти, пулса ми беше на 160, а ръцете ми трепереха. Тази книга ме поглъща, постоянно изникват нови факти, причинили случващото се и те са все по-шантави, но логически обусловени. Не мога да пиша повече, защото ще се впусна в подсказки, а не искам... На всичкото отгоре уж се води научна фантастика и то тийнейджърска :shock:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Гео, така завладяващо ги обясняваш книгите, че често тръгвам да чета след теб и попадам на страхотни неща! Е, понякога не се оказват моите, това е в реда на нещата :)
Иначе по темата, сега чета Маркес, Любов по време на холера, от оня ;) спиък, дето си го направих, четейки (и депресирайки се :lol: че съм тотален илитерат ) другите теми, тук имало гениални литературни умове! Браво на всички четящи, запомнящи и споделящи впечатления :tzvetentze: !
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: В момента чета...

Мнение от Росица »

Di_Va написа:Гео, така завладяващо ги обясняваш книгите, че често тръгвам да чета след теб и попадам на страхотни неща!
И аз така, направо я "дебна". :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Дива, Роси, карате ме да се червя :sblush:... Няма как да харесвате всичко, което ми харесва на мен, но споделянето осмисля, нали :liubov: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: В момента чета...

Мнение от Росица »

Чудесно е, че споделяш. Всичко не, но почти 90% ми харесва. Точно в момента нямах за четене и започнах Жената жерав. Харесва ми.
Аз доста обичам криминалета и за любителите им бих препоръчала Ю Несбьо.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”