В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11810
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: В момента чета...

Мнение от johnstalker »

vodo-leika написа:Да ви върна към темата - започнах Хорхе Букай - "Нека ти разкажа" :dovolen:
===
Живеем с мисълта, че “не можем” да направим кум неща, просто защото някога, преди много време, като малки, сме опитали и не сме успели.
Така ставаме като слона и си набиваме е главата : “Не мога, не мога и никога няма да мога.”
Растем с тази мисъл, която сами сме си внушили, и за това никога повече не се опитваме да се освободим от кола.
Понякога, като усетим оковите и веригите задрънчават, поглеждаме под око колчето и си мислим: “Не мога и никога няма да мога”.
===

Прочетох набързо една сказка от това книжле. Ще е приятно и леко за четене. :daaa:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Това не беше ли първата сказка? Мен точно тя ме накара да прочета книгата, но се разочаровах
Ето това прочетох сега.http://blogatstvo.com/other/diary/succe ... y-foolish/" onclick="window.open(this.href);return false;
Търся добри хора
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: В момента чета...

Мнение от цеци »

И аз по празниците "лапнах" набързо две книжки на Букай -"Нека ти разкажа" и "Приказки за размисъл".Третата "Писма до Клаудия" само я започнах.Първите са много леки и приятни за четене.Последната е по-особена и е за хора с интерес към психологията и психоанализата.Не съм я довършила още..
Като чета Букай имам усещане като че ли чета Екзюпери ;)

Един човек се обажда на домашния си лекар.
-Рикардо, аз съм Хулиан.
-О, здравей! Какво има, Хулиан?
-Ами виж, обаждам ти се, защото се притеснявам за Мария.
-Но какво й е?
-Започва да оглушава.
-Как така да оглушава?
-Да, наистина. Трябва да дойдеш да я видиш.
-Добре, но човек обикновено не оглушава изведнъж, не е и болезнено. Доведи я в понеделник в кабинета ми, ще я прегледам.
-Да не мислиш, че можем да чакаме до понеделник?
-Как разбра, че не чува?
-Ами ... като я викам, не отговаря.
-Виж, може да е заради някаква дреболия, нещо като тампон в ухото. Ето какво ще направим: ще разберем до каква степен е глуха Мария. Ти къде си сега?
-В спалнята.
-А тя къде е?
-В кухнята.
-Така. Извикай я от там.
-Марияаааа....! Не, изобщо не чува.
-Чакай, не се отчайвай. Вземи безжичния телефон, тръгни към нея по коридора и я викай, за да видиш кога ще те чуе.
-Марияаааа...! Марияааа...! Марияааа....! Няма начин. До вратата на кухнята съм и я виждам. С гръб е към мен и мие чиниите, но не ме чува. Марияаааа....! Нищо.
-Приближи се още.
Мъжът влиза в кухнята, приближава се до Мария, слага ръка на рамото й и крещи в ухото й:
-Марияаааа....!
Побесняла, жена му се обръща и му вика:
- Какво искаш? Какво искаш, какво искаш, какво искаааааш.....?! Вече десет пъти ме повика и десет пъти ти отвърнах „какво искаш”. С всеки ден ставаш все по-глух, не разбирам защо просто не отидеш на лекар.

Добре ще е винаги, когато виждаш нещо у другия, което те дразни, да се сещаш, че то е най-малкото и в теб.

от Хорхе Букай "Нека ти разкажа"
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: В момента чета...

Мнение от vodo-leika »

vodo-leika написа:Да ви върна към темата - започнах Хорхе Букай - "Нека ти разкажа" :dovolen:
Всъщност така и не задълбочих с нея, защото ми подариха на Оскар Уайлд книгата, за която преди ми бяха казали, че се е изчерпала.Много е интересна, не съм и предполагала каква лична драма е преживял. Определено е любопитен поглед върху живота му, лесно се чете - имаш чувството, че просто разговаряте.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11810
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: В момента чета...

Мнение от johnstalker »

цеци написа:...
Като чета Букай имам усещане като че ли чета Екзюпери ;)
Ха, и аз си помислих същото, четейки по-горецитираната сказка. :daaa:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Моля ви, не принизявайте Екзюпери :snif:
Водолейче, радвам се, че си предпочела по-смисленото четиво :daaa:
Търся добри хора
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: В момента чета...

Мнение от цеци »

О,никой не принизява Екзюпери,защото никой не го сравнява...Нека пак да напиша,за яснота-"Като чета Букай имам усещане като че ли чета Екзюпери". Моето усещане е такова-научавам някоя житейска мъдрост докато чета приказка.
И всъщност това е илюстрация на казаното от Букай-"Добре ще е винаги, когато виждаш нещо у другия, което те дразни, да се сещаш, че то е най-малкото и в теб." Може би ти сравняваш двамата и това те дразни ???
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Не, не ги сравнявам, защото не мисля, че има база за сравнение.Просто не съм те разбрала, извинявай :tzvetentze:
Търся добри хора
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: В момента чета...

Мнение от цеци »

Няма за какво ! :gush: Винаги е приятно да чуеш мнение,което е различно от собственото :D
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: В момента чета...

Мнение от vodo-leika »

Е най-накрая се докопах до "Затъмнение"! :ieeee:
Прекрасно ми беше в задръстванията - четох с най-голям кеф! Сега малко работа и довечера си лягам рано :twisted: !
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”