В момента чета...

Публикувай отговор
лалесъм

Re: В момента чета...

Мнение от лалесъм »

Когато Ницше плака със сигурност е преведена и ми достави истинско удоволствие :daaa: 14 годишната ми дъщеря, уж от нямане какво да прави на вилата, я захапа и не я пусна - много завладяващ стил на писане :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: В момента чета...

Мнение от calico »

svetlata5 написа:
calico написа:Е как няма да ти харесат.
имам и на Армандо Торес, само че на файл, да ти я пратя?
Не подхождай с предубеждение, там има много неща. Изчела съм всички неща от всички автори, пишещи за толтеките, Армандо е над тях, по мое мнение.
Благодаря, че ме насочи към този автор. Направи ми силно впечатление.
Препоръчвам книгите на Екхарт Толе. Особено "Силата на настоящето" и "Гласът на покоя".
ооо, Мастер Толе - толкова изящен и в същото време точен. :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Lizi »

milena02 написа:
Гео, граф написа:
Lizi написа: Лизи, за себе си Буковски съм го сложила в един кюп с Хенри Милър, Керуак, Хесе, Камю, Пърсиг и други по непоносимост към творчеството им....:sdull:
Моята книга е "Шопенгауэр как лекарство", но ако въобще е превеждана, предполагам, че заглавието ще е нещо от типа "Шопенхауер като лечение".
Според мен най-близко по превод е "Шопенхауер като лекарство". Но са го превели като изцелението.
Между другото четох,че най-крадените книги в Америка от книжарниците, са книгите на Буковски. И вероятно като го прочетат просто го хвърлят в първия кош за боклук. :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

След Живият хаос изчетох Музиката на тишината на Патрик Ротфус, ама нещо не ме изкефи особено. Чакам си аз продължението на историите за Квоте, обаче издателство Прозорец не дават никакъв знак, че ще пускат следващата :scry: ...

След това четох последната книга на Мацантини Прелест и... не мога да пиша за нея, че още ми се тресат дрехите :slips: !

Снощи довърших Манюня, третата книга на Нарине Абгарян. Още с Ябълките я обявих за новата ми любимка, пишеща в стил магически реализъм :sstar: ! Ако някой ден много ви дойде до гуша от злободневие, от кошмара на новините, от проклетѝята на човешкия род, отворете си която и да е нейна книга (но най-вече Манюня :nod: ) и ще се разпръснат облаците, ще грейне слънчо, ще ви стане благо на душите, а и ще се посмеете от сърце :ssmiah: :ssmiah: . Една сутрин в автобуса не се удържах и избухнах в такъв кикот, че ми се насълзиха очите. След като се пооправих и позабърсах, случайно погледнах жената срещу себе си (на моите години). В погледа ѝ имаше равни количества потрес, притеснение и погнуса. Явно я ужасих. Ухилих ѝ се :mrgreen: ...

Сега съм в триумение какво да захвана - Лабиринтът на духовете (последната от тетралогията на Сафон за Барселона), Кралицата на Юга на Реверте или Мемоарите на Адриан на Маргьорит Юрсенар :hmmm: ... Най-вероятно ще е четвърта :lol: :lol: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от greeneyed »

В момента чета Проблемът (на) Спиноза - за една изумително свободолюбива личност от 17 век и за Алфред Розенберг- идеолога на нацизма. Препоръчвам. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Подкрепям препоръката на Грийни.Заедно с "Когато Ницше плака" и "Изцеленито на Шопенхауер" ,Проблемът (на) Спиноза ми достави огромно удоволствие от четенето! :nod:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

"Кривата на щастието" от Иво Иванов :tzvetentze:
Не умея да се изразявам толкова добре, аргументирано и завладяващо като Гео, Миленка02, Албенка ... но който посегне към тази книга ще се почувства богат, удовлетворен...
Изключително четиво! :liubov:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Чета Лабиринтът на духовете, последната книга от тетралогията на Карлос Руис Сафон за Барселона и Гробището на забравените книги. Отново потъвам в невероятния свят на думите и си припомням защо толкова много ме очарова този автор от самото начало. Прозата му е пленително вълшебство, игра на светлини и сенки. Всеки герой, ситуация, пейзаж е нарисуван различно - може да е обагрен в пищни колори, може да е монохром или пък в цвят сепия, може да е готически мрачен или загадъчно пиперлив. Поколебах се дали да не препрочета първо предишните книги, защото мина много време от последната, но не се удържах. И не съжалявам, винаги мога да го направя. Поглъщам всяка дума с интерес и нетърпение, постоянно ми се ще да споделям откъси от нея с някого, връщам се да препрочитам страници, което много рядко ми се случва - този съвършен танц от думи ме държи в плен и съм в състояние да захвърля всичко и само да чета, и да не свършва. Никога ако може. Толкова. Като я завърша ще пиша още. Ако съм в състояние...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Едва когато завърших Лабиринтът, разбрах със сигурност защо тетралогията се нарича Гробището на забравените книги, но Сафон навсякъде повтаря, че поредицата е за Барселона. Всичко започва и завършва там - в една мистериозна, мрачна, одухотворена Барселона, самата тя литературен герой с мощно внушение. Жулиан Каракс, Давид Мартин и младият Жулиан живеят и вдишват града, който ги оформя, тримата писатели сякаш следват една посока, с тази разлика, че последният освобождава призраците от миналото и ги помирява с настоящето.

Обобщавам - поредицата на Карлос Руис Сафон е абсолютно завладяваща и е създадена от истински майстор на словото. Самия факт, че в нея се разиграват истории, свързани с литература, с книги и писатели, я прави особено ценна за мен. Напълно завършени колоритни образи, многобройни сюжетни разклонения, напрегната интрига, чудесни диалози (особено тези на Алисия и Леандро) и една вълшебна Барселона :sstar: :sstar: :sstar: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Фермин ,определено ми е любимец.Образ безподобен ! В дребно и хилаво тяло , бляскав ум и голямо и смело сърце!
/ Препоръчано от Фермин "Гроздовете на гнева" от нехранимайкото Хуанито Стайнбек ,словесна симфония ,предназначена да облекчава случаите на упорито тъпоумие и да благоприятства профилактиката на мозъчния запек, причинен от прекалена привързаност към канона на официалната свещенна тъпота'
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”