В момента чета...

Публикувай отговор
Deleted User 3996

Re: В момента чета...

Мнение от Deleted User 3996 »

Вземам си думите назад :oops:
има и мъжки момичета :dovolen:
Но Идиот ще ти се стори бестселър с някои на които съм попадал.
Докато бях по -чужбините редовно си купувах непопулярни фантастики от книжарниците и станах предубеден като видя женско име.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Изброените на прима виста четири имена не са единствените, но са големите звезди. Примерно ако четеш Бюджолд и не знаеш, никога няма дори да допуснеш, че е жена. Нейните сражения и боеве са технически издържани, без лирични отклонения; на тактическите ѝ ходове биха завидели много мъже, а стратегиите ѝ са разбираеми едва накрая, след като всички неизвестни излязат на светло. Героите ѝ са плътни и релефни до степен да се разпознаваш в тях. Няма нито една кифла, всички са мъжки момчета и момичета. Една от най-най-добрите космически бойни саги е именно Бараяр на Бюджолд :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 3996

Re: В момента чета...

Мнение от Deleted User 3996 »

В зората на интернета през 2004 мисля, научих че Бюджолд е жена и бях сериозно изненадан :nod:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Тихомир написа:В зората на интернета през 2004 мисля, научих че Бюджолд е жена и бях сериозно изненадан :nod:
Добре, успокОих се :swhew: :swink: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от milena02 »

Гео, граф написа:Моля Милена02 да не чете това :!: ......Толкоз много думи за да каже толкоз малко...
Всеки психиатър ще ти каже, Гео, че един проблем се маскира с отричане. Т.е. в случая: ти всъщност обичаш Достоевски, но криеш от себе си този порок. Няма да се плашиш, кака! Милена02 прочете и разбра всичко. Довери ми се като на лекар и адвокат. Ти просто четеш Достоевски неправилно така, както алкохоликът пие неправилно. Преди някъде пет-шест години тук ви бях написала една програма кое първо, кое второ, кое десето да се чете. "Идиот" не е зле за начало. Но по-добре започни от "Играч на рулетка", то си е трилърче някакво приятно. После - разказите, понеже има и смешни такива. "Бесове" са абсолютно последната спирка, не ги пипай засега, не си готова, трябва да минем терапия първо. Виж, ако ти се прииска в някоя зимна вечер да се умопомрачиш - "Престъпление и наказание" е ОК. Не мой да пипаш "Братя Карамазови" също така, докато си под лекарско наблюдение, защото там има опасни за душевното ти състояние глави - примерно "Бунт" и Легендата за Великия Инквизитор, то не е за слаби нерви. Но! Важното е, че призна проблема! От тук нататък нещата ще се оправят. :tzeluvka:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Тихомир написа:Аз така се чувствам с фантастика написана от жена, ..еми толкова страници с описание на вътрешния свят на героя, а действие никакво :ufff:
Особено за вампирската любов :ufff:
Да не повтарям думите на Гео - таланта няма пол. ;) А вампирски книги и розови романчета заобикалям от далеч,че ми предизвикват киселини и вселенска досада :lol:

Захванала съм се с новия роман на Ерик-Еманюел Шмит "Човекът ,който виждаше отвъд лицата" ,но съм малко разочарована. :hmmmmmm:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа:Няма да се плашиш, кака! Милена02 прочете и разбра всичко. Довери ми се като на лекар и адвокат. Ти просто четеш Достоевски неправилно така, както алкохоликът пие неправилно...
Точно от това се страхувах Изображение...

Милена Кашпировска02 в действие Изображение................... Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Албена написа:
Тихомир написа: Захванала съм се с новия роман на Ерик-Еманюел Шмит "Човекът ,който виждаше отвъд лицата" ,но съм малко разочарована. :hmmmmmm:
Днес я взех от библиотеката. Ако ме разочарова, ще приключа с този автор
Търся добри хора
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Lizi »

Гео, граф написа:Моля Милена02 да не чете това :!:
1 декември
Ся... ама няма да ми се смеете, ей!
Чета Идиот. След недовършените преди години Братя Карамазови бях решила, че Достоевски е твърде висока топка за мен и не мога да го сдъвча. Обаче да знаете, човек расте и (може би) поумнява (дори и аз :hmmmmmm: ). Изненадана съм, че търпеливо понасям неговата многословност и изпитвам истинска наслада от нея. Но да не се заричам, нека първо да я довърша. Така де - и аз като другите... да се запозная с великана... да видим докъде...
9 декември
Хора, признавам си дълбоко изчервена и отвратена от себе си - аз не мога да чета Достоевски... Ужасно ме е срам, затова си отивам при фентъзито, където ми е мястото :tyzhnoangelche: ... Мислех по едно време сепуко да си направя, ама пусто като не знам как точно, ще взема да си причиня само някой тетанус :snif:...
Чела съм абсолютно всичко от Достоевски , но не за удоволствие , а по задължение.Имах изпит на руска литература, а Достоевски беше любимия автор на изпитващата /пълна откачалка според мен/.
След "Престъпление и наказание" всичко други ми се стори поносимо и интересно . Особено "Братя Карамазови" / които ми се паднаха на изпита/.Така че моята препоръка е да прочетеш първо "Престъпление и наказание". По-голяма скука не бях чела. Все пак по онова време четях по диагонал малко, защото иначе нямаше да успея да изчета по 5 книги на ден и отделно критиката. :D По това време бях намразила си спомням четенето , особено на класиката.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от dung »

Аз чета "Гръм и мълнии в Бландингс" на П.Г.Удхаус и не мога да спра да се смея. :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”