Чели ли сте...

Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Чели ли сте...

Мнение от Гео, граф »

Буковски го пробвах и го захвърлих - не е моята чаша чай. Нещо не ги долюбвам хипарливите автори, пишещи с наркотичен транс. Та за него не мога да ти кажа нищо повече.

Що се отнася за Майн Рид... хм, позакъсняла си за него, Водолейче, така ми се чини :hmmm: . Ако имаш моралните и духовни сили да издържиш архаичния стил на Каравелов или дядо Вазов, значи ще се справиш и с Майн Рид. Но ако ти се чете индианска литература, ето ти трилогията на Лизелоте Велскопф-Хенрих - отличен стил, реалистични герои и драматична история :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
troll

Re: Чели ли сте...

Мнение от troll »

Мани Томас Майн Риид....
Гео ти е дала по-добрата възможност.
Има Джеймс Фенимор Купър и Карл Май.И Карл Маркс! От тоз последния четъ Капиталъ.Мноо скучен. На 15 страница съм и още няма индианци!.
прочети Ерих Кестнер и Ерих Мария Ремарк.
:mrgreen:
Е да де... и Херман Хесе.
:mrgreen:
И Клифърд Саймък.
ми то има за четене....
Аз малко така се чувствам ограбен. От десетина години не чета, а се информирам.
:hmmmmmm:
А ако ти се чете Майн Рид, чети Емилио Салгари.
:mrgreen:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Чели ли сте...

Мнение от дара »

Водолейче, а защо не пробваш с Джек Лондон,например "Лунната долина"........?
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Чели ли сте...

Мнение от rumivarna »

Това "читателско" лято при мен минава почти изцяло под знака на Филипа Грегъри и историческите и романи за средновековна Англи. Серията „Войната на братовчедите“ - за борбите между Йорк, Ланкастър и Тюдор и Серията за Тюдорите.
За тези които обичат историята (макар и под формата на исторически романи :D )са прекрасно и завладяващо четиво.
Не съм открила само „Любовникът на девицата“ и „Червената кралица“. Ако някой ги има в електронен вариант ще се моля да ми ги прати :sangel:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”