Самият Тери Пратчет 8-)

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от vodo-leika »

Не познавам Тери Прачет, което отчитам като грешка с оглед всичко, което изчетох днес...
Моля, кажете ми от къде да започна? Заглавия, поредици?
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от juliboss »

R.I.P. Мастър!

"Малки богове"
Костенурката е животно, притежаващо скорост, достатъчна му, за да хване марулята.

Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш.

Времето е наркотик, в големи дози убива.
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от juliboss »

vodo-leika написа:Не познавам Тери Прачет, което отчитам като грешка с оглед всичко, което изчетох днес...
Моля, кажете ми от къде да започна? Заглавия, поредици?
виж предишната страница, има подробен генеалогичен план (кое след кое) и направи стратегия :P приятно четене :daaa:
Аватар
bettyna1
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:50
Местоположение: Нюрнберг

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от bettyna1 »

10 незабравими цитата от Тери Пратчет


Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.

— АМИ ДА. НЕ БИВА ДА СИ ПРАХОСВАМЕ ВРЕМЕТО! — Смърт донагласи седлото, после тикна златния си животомер под гърбавия нос на Албърт. — ВИЖ! ИМАМ ВРЕМЕ! НАЙ-ПОСЛЕ ИМАМ ВРЕМЕ!
Албърт се отдръпна уплашен.
— И щом вече го имате, какво ще го правите?
Смърт яхна коня.
— ЩЕ ГО ПРОПИЛЕЯ.

Свободата може и да е природното състояние на човечеството, но това важи също и за катеренето по дървета и яденето на все още шаваща храна.От друга страна всяка свобода е ограничена, изкуствена и следователно илюзорна, в най-добрия случай споделена халюцинация. Нито един душевно здрав смъртен не е наистина свободен, защото истинската свобода е нещо толкова ужасно, че единствено лудите и божествата биха могли да я понесат с отворени очи.

Каквото не умира, не може да живее. Каквото не живее, не може да се промени. Каквото не се променя, не може да се поучи.

Хаосът се намира в изобилие тъкмо там, където някой се опитва да въведе ред. И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-способен организатор.

Единствено хората,които са здраво стъпили на земята,успяват да градят въздушни кули.

Лъжата може да обиколи света, преди истината да си обуе ботушите.

Обикновено се смята, че събитията, способни да променят света, са неща като големите бомби, налудничавите политици, големите земетресения или обширните миграции на населението, но сега е ясно, че това е много старомоден възглед, поддържан от хора, които нямат нищо общо със съвременното мислене. Онези неща, които наистина променят света, според теорията за Хаоса са дреболиите. Пеперуда махва с криле в амазонската джунгла и в резултат ураганна буря помита половин Европа.
Някъде в заспалата глава на Адам се бе появила пеперуда.

Никога недей да забравяш, че тълпата, която днес ръкопляска на коронацията ти, е същата тълпа, която утре ще ръкопляска на обезглавяването ти. Хората обичат да има шоу.

— Значи се опитваш да ми подскажеш, че хората имат нужда от...фантазии, за да понасят живота?
— ХОРАТА ИМАТ НУЖДА ОТ ФАНТАЗИИТЕ, ЗА ДА БЪДАТ ХОРА. ЗА ДА БЪДАТ СРЕДОТОЧИЕТО, КЪДЕТО СЕ СРЕЩАТ ПАДНАЛИЯТ АНГЕЛ И МАЙМУНАТА, ИЗПРАВЯЩА СЕ НА ЗАДНИТЕ СИ ЛАПИ.
— И затова си имаме феи? Дядо Прас? Дребни гад...
— ПОЗНА. ТОВА Е НАЧАЛОТО. ПЪРВО СЕ УЧИТЕ ДА ВЯРВАТЕ В МАЛКИТЕ ЛЪЖИ.
— За да повярваме и в големите?
— ДА. В СПРАВЕДЛИВОСТТА. В МИЛОСЪРДИЕТО. В ДЪЛГА...
— Нямат нищо общо помежду си.
— НИМА? ТОГАВА ВЗЕМИ ВСЕЛЕНАТА И Я СТРИЙ НА НАЙ-ФИН ПРАХ, ПОСЛЕ Я ПУСНИ ПРЕЗ НАЙ-ДРЕБНОТО СИТО. И НАКРАЯ, АКО МОЖЕШ, МИ ПОКАЖИ ПОНЕ ЕДНО АТОМЧЕ СПРАВЕДЛИВОСТ, ЕДНА МОЛЕКУЛА МИЛОСЪРДИЕ. А ВЪПРЕКИ ТОВА ВИЕ ПОСТЪПВАТЕ СЯКАШ ИМА НЯКАКЪВ ИДЕАЛЕН РЕД В СВЕТА, СЯКАШ ВЪВ ВСЕЛЕНАТА СЪЩЕСТВУВА НЯКАКВА...„ПРАВОТА“, ПО КОЯТО ДА СЪДИТЕ ЗА ВСИЧКО.
"Ако се съмняваш, направи още една крачка напред!"
elena kirilova

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от elena kirilova »

Мир на праха му
наистина ,ще разказва на друго място и в друго измерение
нищо в пространството не се губи,само се видоизменя.....
Изображение


сега разбирам ,че е бил роден на моята дата
Lois

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от Lois »

Много е тъжно, когато разбереш, че любим творец няма да създаде още нещо, на което да се насладиш....
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от Гео, граф »

Сбогом, Тери, нека бъде лек пътя ти! Благодаря за всичко, което остави след себе си :sstar: !

"ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!"

Е, Тери успя да разбие скуката!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от Гео, граф »

Днес вероятно често ще пиша тук...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от serena »

Един текст, който прочетох днес и който ме накара да се усмихвам през сълзи
" onclick="window.open(this.href);return false;
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Самият Тери Пратчет 8-)

Мнение от juliboss »

serena написа:Един текст, който прочетох днес и който ме накара да се усмихвам през сълзи
" onclick="window.open(this.href);return false;
:daaa:
Много ми импонира това, защото също постнах новината във фейса с усмивчица, а не с натъжен емотикон. Самуил Петканов и Не!Новините доста са в стила на Сър Тери.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”