ОБЯСНЕНИЕ ЗА ЗАКЪСНЕНИЕ

Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

ОБЯСНЕНИЕ ЗА ЗАКЪСНЕНИЕ

Мнение от Penkov »

Уважаема Г-жо Директор,

във връзка с Вашето настояване да обясня моето закъснение, съм длъжен да споделя с вас следното:

В ранното утро на 17 октомври 2001 година душичката ми бавно и с мъка изплува някъде от дълбините на подсъзнанието и на тънка струйка започна да изпълва главата ми. Бавно започнах да проумявам разположението на отделните чаркове и системи от организма си, установявайки, че освен ежедневното схващане от неудобния стар матрак, някакво нещо ми се губеше някъде...
Бавно отворих едното си око (пояснявам, лявото) и погледнах електрическия часовник. Неговите нажежени до червено, правоъгълни цифри, неумолимо сочеха 7:15.
"Пак закъснявам!" - помислих си аз и установих, че даже вече мога и да мисля.
"Май ще трябва да се надигам..." - това беше втората ми мисъл. Бавно започнах да я привеждам в действие, когато...
- Само да си посмял!...
Това би трябвало да е жена ми...
- Ама Катенце... Слънчице! Ненагледна моя светлина в живота... Закъснявам! Пак ще слушам сопрано в службата...
- Така ли? - уж сърдито каза тя и нежно завъртя ханша си. - Не стига, че това тука ти е съизмеримо със заплатата ти, не стига, че от допълнително бачкане се сещаш за мене колкото от аванс на заплата, ами и ще ми бягаш! Хайде... Върви!
И тя направи още едно въртеливо движение...
В този миг успях да проумея какво точно ми се губеше, какво се беше случило с него и къде се намираше. Беше ми много приятно...
"Е много добре се подредих, помислих си аз, недоволна шефка, или незадоволена жена... Дат ис дъ куешчън! Ужас!" По-добре да бях изял жива змия!
Тогава призовах на помощ бедния си житейски опит. Той ми подсказа, че има положения от които човек не може да излезе, без да влезе в други положения. Но където и да ходи мъжът през деня, всеки ден все в къщи се връща.
И закъснях...
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: ОБЯСНЕНИЕ ЗА ЗАКЪСНЕНИЕ

Мнение от bouquet »

Няма да чета това писание, само искам да попитам защо е нужно да се открива нова тема и то точно тук :hmmm: Това литература ли е, свързано ли е с литературата :hmmmmmm: Или аз нещо не мога да разбера?
Търся добри хора
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: ОБЯСНЕНИЕ ЗА ЗАКЪСНЕНИЕ

Мнение от johnstalker »

bouquet написа:Няма да чета това писание, само искам да попитам защо е нужно да се открива нова тема и то точно тук :hmmm: Това литература ли е, свързано ли е с литературата :hmmmmmm: Или аз нещо не мога да разбера?
Не можеш, защото си от "другата страна". :D :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”