Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... рибарлък

Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... рибарлък

Мнение от Penkov »

ТЕОРИЯТА НА ПИНКОФ ПО ВЪПРОСА ЗА ЖЕНИТЕ, СЕКСА И... РИБАРЛЪКА



Във всяка теория се крие зрънце истина. Истината в Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и рибарлъка би трябвало да се преглътне с известна доза чувство за хумор, тъй както антибиотикът с витаминки.

Момичетата от 15 до 30 години са като бели мрени в пролетни мътни води. Винаги е приятно да хванеш такава рибка. Та кой не иска бяла мренка да му пошава в пръстите?!... Истинските рибари я смятат за деликатес. В тая възраст всичко е мътилка. Бурни страсти влачат камъни, клони, листа... Животът е динамичен и неясен, пълен с житейски водовъртежи. Истинските рибари знаят, че в мътни води мрените се ловят на блесна. Замяташ и само въртиш. Блесната си знае нейното. Бляска и примамва. И както мрените кълват на бляскащото, така и младите харесват бляскавото... Вкусна риба е мрената, ей! Туй всеки рибар го знае. Даже и старите, дето все не им се отказва рибарлъка. Толкова им е вкусно, че са склонни да си продадат и старите гащи, за да си купят блесни...

Момичетата от 30 до 45 години са като шарани в летни тихи вирове. Отгоре са истинските рибари. На брега. Гледат тъмните гърбове на шараните, почти сливащи се с речното дъно и си повтарят: „Ех, само да ми клъвнеш!” И хвърлят хранилки за примамка. А шараните се поклащат елегантно, похапват от хранилката и дърпат лекичко стръвта, колкото да потрепери плувката. Понякога се извиват грациозно, за да покажат люспите си. Това побърква рибарите. Ако ги питаш, биха хванали рибите с голи ръце и биха ги поставили на кукичките си. Но истинските рибари много добре знаят, че това е невъзможно. А шараните си играят. Подръпнат оттук, побутнат оттам... Замахнат елегантно с опашка и отидат на друга кукичка.

Докато рано или късно захапят здраво стръвта...

О, миг поспри!

Часове чакане се заплащат с един-единствен миг, в който плувката почуква повърхността на водата и образува вълнички, преди да се устреми към дъното...

Засечка!

И онова усещане в ръцете от вибриращата въдица...

Неописуемо!

И тука е майсторлъка на рибарлъка. Не е туй аджамийска работа. Шаран не се вади бързо, защото много бързи корди са изпищявали на скъсано. Издърпваш кордата, за да знае, че отърване няма, ама и отпускаш – да си мисли, че може да избяга... Шаран е туй, не е какво да е. Трябва да го умориш. Чак тогава можеш да го извадиш от водата...

Интересното на тоя лов е, че в края на краищата не се знае кой кого хваща – дали рибарят-рибата или рибата-рибаря. Че... понявга тъй се получава - рибарите да са най-големите балъци (балък (тур.) – риба).



Момичетата над 45 години са като уклейки в късните летни води на безводното лято. Истинските рибари не се отказват от тях. Малка или голяма, рибата си е риба. И тръпката рибарска си остава. Тези риби са минали през мътните пролетни бързеи, през летните тихи вирове... На тях всичко им е ясно. Ясно им е на уклейките, че идва есента. А след есента следва зимата. Зимата обаче взима, не дава... Затова бързат да се сгушат в топлите ръце на рибаря. Истинските рибари знаят, че тези риби се ловят на по-дребни кукички и на най-простата стръв – мамарецът. Дето като извадиш който и да е камък от бързея, все го намираш. А на бързея всичко става много бързо. Няма време за игрички. Падне ли нещо за ядене, то се хваща моментално. Защото зад гърба дебне другата уклейка...

А всеки истински рибар знае - няма стара жена и стара риба...



Всяка риба трябва да си знае рибаря, а всеки рибар рано или късно си намира рибата (цаката).

Някои нещастни рибари цял живот търсят Златната рибка и хвърлят всичко друго, което им попадне на кукичката.

Други четат наръчници. Ама от много наръчници остава с празни ръчици...

Някои замятат на чер хайвер, други на леща. Но... риба има за всички.

Някои хвърлят въдиците навреме и навреме се отказват от рибарлъка. Други си остават рибари цял живот...

Само калпавите рибари се оплакват. На тях я кукичката им била крива, я плувката много тежка...

Ще седнат истинските рибари в кръчмата на по бира, ще отворят торбата с лъжите и ще започнат да се фукат кой каква риба бил хванал. И как му „намъкнала”. И никога няма да си признаят колко корда и кукички са оставили на дъното...

Но риби винаги ще има. И тръпката рибарска ще я има... Защото... шипове болят до 40 дена след като умреш, а пустият му мерак мре 40 дена и след шиповете.
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... риба

Мнение от joannka »

:sooo: :srofl: :srofl: :srofl:
Ееее,Пинкоф,това ме разсмя до сълзи :cry:
Май си е точно така! Аз нямам никакъв допир с буквалният риболов,но иначе ....така си е ! Особено и финалното изречение... :lol:
Благодаря,че така ме развесели :tzvetentze:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... риба

Мнение от orkud »

Даааа..... рибарлъка е тънка работа и си иска майсторлъка...... :angelche:
Що корди и кукички плават по дъното на реката .... ;)
А това с мерака и шиповете - ще го запомня :lol: :lol:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11808
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... риба

Мнение от johnstalker »

И рибар съм, и гъбар съм! :)
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... риба

Мнение от Зари »

Евалата, Пинкофф, за изключително точната съпоставка! Изображение
Penkov написа:Но риби винаги ще има. И тръпката рибарска ще я има... Защото... шипове болят до 40 дена след като умреш, а пустият му мерак мре 40 дена и след шиповете.
:tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1684 пъти

Re: Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... риба

Мнение от Гео, граф »

Я ! Пенков бил поет 8-) !!! ... Макар и в бял стих написал цяла поема за жената-рибка. Похвално, похвално ! :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... риба

Мнение от Penkov »

И аз съм толкова поет, колкото ти граф... :dovolen: Туй не е поезия! Туй е житейска мъдрост... Ай да не почна да та замерям със стихове, чееее... Питай Лила кво й са пишеше:

Лило, Лило, цвят лилав,
пред теб са чуствам кат дилаф
но нявга ша са срешним знам
като филийка и салам.

Как ти се струва? :ieeee:
м?
:hihihi:

Гео, Гео, грах(ф) зелен
пред теб минавам пременен
обаче ма напиня скука
защото гледаш само лука!

:ieeee:
Айди!
Да не плачкаш... :hihihi: :mrgreen: :tzeluvka:
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... риба

Мнение от dora »

БрЯх да му се невиди!!
Тук си е направо ММП/ мъдрост , мерак и поезия/.
СТрашно ми хареса теорията - жени рибари няма ли ??? :hihihi:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11808
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... риба

Мнение от johnstalker »

dora написа:....
СТрашно ми хареса теорията - жени рибари няма ли ??? :hihihi:
Има! Тити, Сашето... ;) :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1684 пъти

Re: Теорията на Пинкоф по въпроса за жените, секса и... риба

Мнение от Гео, граф »

Penkov написа:И аз съм толкова поет, колкото ти граф... :dovolen: Туй не е поезия! Туй е житейска мъдрост... Ай да не почна да та замерям със стихове, чееее... Питай Лила кво й са пишеше:

Лило, Лило, цвят лилав,
пред теб са чуствам кат дилаф
но нявга ша са срешним знам
като филийка и салам.

Как ти се струва? :ieeee:
м?
:hihihi:

Гео, Гео, грах(ф) зелен
пред теб минавам пременен
обаче ма напиня скука
защото гледаш само лука!

:ieeee:
Айди!
Да не плачкаш... :hihihi: :mrgreen: :tzeluvka:
Немой ме, аго ! Разлупа ми сърцето, ше зема да заФърля сички луци и другите буреняци и ш'дода да копам при вас у БАН-я :ieeee: :ieeemyzh: :daaa: ... Обаче ш'ми рЕдиш такива хайку по цЪл ден !!! :liubov2:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”