Търси се .....

Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Търси се .....

Мнение от bouquet »

И аз съм от Бургас, за коя книжарница става върпос?
Търся добри хора
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от Lizi »

Името не помня . Знам че ходихме да правим едни изследвания в една частна клиника близо до хотел "България".Тази книжарница беше в пресечка на главната и беше в един гараж, но като че ли пресечка която беше по-близо до гарата. Поне така си спомням . Може вече и да не съществува , знам ли ?
Аз си търсех нещо за четене и за 10 лв си накупих една чанта с книги от сорта на "Богат-беден".Просто не ми се даваха 10-15 лв за някаква нова еднодневка любовна или криминална, която ще прочета веднъж само и ще я захвърля.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от Мария Николова »

Гео,граф написа:
Не съм питала дали работят с други градове, didkec, но не мисля, че е проблем да го правят - куриери с лопата да ги ринеш ! Ако пък не става, аз ще ти поръчам каквото ти трябва и като дойде, ще ти го пратя.
Графиньо, за изпращане на книги най-изгодно е по "Български пощи". Книгата няма да се счупи, няма да изсъхне, търпи на тъмно, студено, горещо, търпи да пътува 2-3 дни и пак нищо няма да й стане - изобщо не е като китката. ;) Няма причина да се ползват скъпите :twisted: куриер.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от Гео, граф »

Lizi написа:Търся да си купя "Шогун" на Джеймс Клавел.
Може ли някой да провери в тази книжарница?
Ще питам в понеделник, Лизи :daaa:
s_t_m написа: Графиньо, за изпращане на книги най-изгодно е по "Български пощи". Книгата няма да се счупи, няма да изсъхне, търпи на тъмно, студено, горещо, търпи да пътува 2-3 дни и пак нищо няма да й стане - изобщо не е като китката. ;) Няма причина да се ползват скъпите :twisted: куриер.
И аз установих факта, че Български пощи са удобен и евтин вариант за изпращане на книги, Мимет ! :nod: Даже имат едни много удобни жълти кашончета, които си ги сгъваш на място и си ги пълниш колкото поберат. Ама за цветя май не са особено сигурни поради гореизброените причини :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от mucunka »

Когато и да съм пращала китки в такива жълти кутии,са пристигали безпроблемно и то целокупни.А за книгите са удобни и големите им пликове.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от Мария Николова »

mucunka написа:Когато и да съм пращала китки в такива жълти кутии,са пристигали безпроблемно и то целокупни.А за книгите са удобни и големите им пликове.
Когато е една книга, става даже и без плик! ;) Оразмерявам амбалажна хартия. Изрязвам с достатъчното застъпване - на късите страни по 1-1.5 см., на дългата страна 3 см.- опаковам, облепвам с тиксо и готово. Това наричат "Малък пакет". И е с най-леката и евтина опаковка. :daaa:
Но аз правя и услеснение за раздавача. Опакованата книга овързвам на кръст с канап или прочие. За накрая съм си оставила 2 ката канап. Правя долу възел в средата на късата страна и 10-13 см. по-горе втори възел. Така още при тръгването си от пощата, раздавачът окачва книгата на лявата си ръка, в която държи купчинката подредени писма ииии- крачи по задачи! :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Търси се .....

Мнение от didkec »

Търся да прочета :
Книга за кърменето, Хана Лотроп :dovolen:
Изображение
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от gonel »

Записах курс по немски... Налага ми се да го ползвам...
Имаме там едни учебници... Обаче нашата 'Госпожа' има един, дето си го стиска, а пък е много хубав...
Та идвам да моля за помощ да открием какъв е и къде да го намерим!
Противно на всички съвременни учебници нещата са описани на Български език! Тя била се записала преди години на някакво дистанционно обучение по езика и тогава са й го изпратили. Мисля, че е няколко части... Само това измъкнахме!
Като търся по първото изречение, Гугъл ми предлага един док файл на НБУ, но не мога да видя други ресурси там...
Като чета за Учебници Немски език на Български език, попадам на Gesprochenes Deutsch , автори Анастасия Гицова и Барбара Мюлер, много ги хвалят двете части, но не мога да разбера дали е същия учебник, виждам само корици из нета...
Та дали може да помогнете някак!!!
Благодаря!

Ето това е една страничка, която ни е дала:
Изображение
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Търси се .....

Мнение от Zory »

Търся да прочета може и да купя Камино, Шърли Маклейн и
на Пърл Бък Източен вятър, западен вятър
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Търси се .....

Мнение от Миша »

Търся "Мегалитите в България " на Любомир Цонев
Ако някой случайно я мерне моля да свирка или ако има възможност направо да ми я вземе :stiskam:

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”