Читателски дневник

Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Читателски дневник

Мнение от didkec »

Имате ли читателски дневник? Аз обичам да си записвам,прочетените книги на един тефтер и ако ми хареса някоя мисъл да си я запиша,към книгата. :D
Отделно от скоро ползвам и тези двата онлайн:
http://book-log.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.goodreads.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Читателски дневник

Мнение от Гео, граф »

Много пъти съм се заричала, че ще си направя такъв, но така и не направих никога. Иначе имам един халваджийски тефтер, в който си записвам цитати, но тъй като рядко го нося в себе си, а чета докато пътувам за работа, та в него няма кой знае какво. Сигурно ще е добре да се отнасям по-сериозно, но тогава няма да съм аз :lol: :lol: :mrgreen:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Читателски дневник

Мнение от ravik »

Имах два пъти в живота си читателски дневници.
Първият път беше в трети клас - бяха ни дали поръчение от училище за лятната ваканция. Голямо смукане от пръстите беше и още си спомням как изглеждаше всяка страница. На всяка страница се записваше отделна книга в следния формат:
Заглавие
Тема:
Идея:
Кратък преразказ:
Ей, голяма мъка беше да измисля каква е темата и каква е идеята на една книга. Ужасна история. Но най-разочароващото беше, че после никой, ама никой не провери целия този труд, който положих това лято и никой не се поинтересува. Учителката въобще не се е и сети. То сигурно съм била и единствена де, ама както и да е. :D

Вторият ми дневник беше красив и още ме е яд, че вероятно безвъзвратно е изчезнал. Беше по руски, пак там някъде в трети-четвърти клас, но освен прочетени книги, вътре имаше и преписани стихотворения, рисунки към всяко стихотворение или книга, оцветяване, украсяване - въобще както си е пълна руска класика - винаги съм се възхищавала на уменията на рускините да украсяват. Сега като се замисля, явно е било в четвърти клас, защото тогава имахме рускиня вече по руски. От първи до трети клас беше българка и нямаше такива неща.

Та аз оттогава дневници не съм правила, най-малкото защото онзи с темата и идеята още ми държи влага :lol: , та като се върна от лирическото си отклонение, май нямам какво да споделя по темата. :liubov2: :oops:

П.С. Имам сигурно над 30 халваджийски тефтера с цитати оттук-оттам. :) Ама това не се брои според мен за дневник. Друго си е да е структуриран. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Читателски дневник

Мнение от vodo-leika »

Имах в първи клас, след ваканцията. Наскоро попаднах на него и много се смях. Има си заглавие, автор и поука (собственоръчно измислена :lol: ).
Иначе от тази година реших да си водя. Подариха ми един много хубав тефтер с една старинна библиотека на корицата и реших, че читателският ми дневник сам ме е открил! :D
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Читателски дневник

Мнение от bouquet »

Сега се продават читателските дневници. Дават на учениците списък с книжки /поне след първи клас/ за лятната ваканция и вътре има разни неща да попълнеш - любима случка от книжката, поука и т.н Голям бизнес е това, защото племеницата това лято купи поне три различни читателски дневничета /сестра ми къса страници като не хареса писането:lol: /
Търся добри хора
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”