Книжна борса ( за подаряване )

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Миша »

Ако е свободен Ръдиард Киплинг :oops: ,да направя подарък на синчето :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Lizi »

Може ли за мен:
Фани Попова-Мутафова - Седмият грях
Феликс Дан - Атила
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Албена »

Гео,виждам ,че няма други кандидати ,затова ,моля за Дийпак Чопра - Седемта духовни закона на успеха/Седемте духовни правила за родители . В нашата читалищна библиотека има търсене на ,как да по-точно я нарека :hmmm: ,духовна литература.
Всъщност, искам да ти изкажа огромната благодарност на Читалищното настоятелство за книгите,които си изпращала до сега.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Гео, граф »

Миша написа:Ако е свободен Ръдиард Киплинг :oops: ,да направя подарък на синчето :tzvetentze:
Разбира се, Мише, но да знаеш, че и двете нямат нищо общо с Книга за джунглата, даже не са на детска тематика. Ако синчето ти е любител на Маугли, Багира и Балу, ще бъде разочарован :sworried: ...
Lizi написа:Може ли за мен:
Фани Попова-Мутафова - Седмият грях
Феликс Дан - Атила
За теб са, Лизи, ще се разберем на лични :nod: :daaa: ...
Албена написа:Гео,виждам ,че няма други кандидати ,затова ,моля за Дийпак Чопра - Седемта духовни закона на успеха/Седемте духовни правила за родители ...
Бени, аз май ти я бях обещала преди ( сетих се сега като казваш това :oops: :oops: :oops: ), ама нали съм вейхайвей отнесен - забравила съм да ти я изпратя, за което моля да ме извиниш, ще се поправя немедленно :sblush: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Гео, граф »

Тая тема съвсем е потънала. Я да я вдигна :nod: ...

Току-що установих, че имам два екземпляра на Приказки от Землемория. Другият вятър на Урсула ле Гуин. Някой има ли интерес :?:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Гео, граф »

Публикувам този призив на Меги и тук, защото може в нейната тема някой да не го види :arrow: ... Да ударим едно рамо на четящите от Горан, а !? :nod:
secret_rose написа:Пиша ви с молба - акция за книги.

Ето едно писмо, изпратено до издател:

"Здравейте!
Председател съм на ЧН при Народно читалище "Христо Ботев-1927" село Горан, обл.Ловеч. Пиша Ви с голяма надежда, че би било възможно да ни дарите книги, които нямат добър търговски вид или имат някакви дефекти. Причината за тази молба е това, че книжния фонд на читалището не е осъвременяван, а жителите на селото упорито четат! С случай, че Ви е възможно да проявите такъв вид щедрост, само ще Ви ориентирам, че читателите ни са на възраст над 60 години и "Опити"-те на Монтен ги затрудниха. Надявам се да сте ме разбрали и Ви уверявям, че ще сме Ви благодарни и за една книга.
Успешна работа!

Симеон Тодоров-Председател на Читалищното Настоятелство"


За мен лично новината, че има четящи хора, които се молят за книги! е радостна. Той дори не е писал за нови книги, иска каквото и да е - стари или повредени, дефектни... само да са книги. Аз издадох един роман и ще го изпратя утре, същевременно писах на приятели и роднини да пуснат на този адрес някоя книжка, ако имат. Ако ви се намира и на вас, пратете на човека. Не проси какво да е, а духовна храна...

Понеже тук е посочен някакъв адрес, ще пусна книги на него, вероятно ще се получат. Дори не знаех, че има такова село...
Ето и адреса от писмото:

Народно читалище "Христо Ботев-1927" село Горан, обл.Ловеч, Симеон Тодоров
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от al.yank »

Гео,благодаря,че писа тук,и аз не бях чела в темата на Меги!
Разбира се,че ще ударим по едно рамо :ieeee:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Lizi »

Не знам дали някой подозира ,но аз всъщност съм библиотекарка по професия . Навремето завърших Софийски университет и имах голямо желание да работя по професията си . Четири години работех в едно читалище в Хисар и се разочаровах.В България има хиляди читалища/в Хисар са 4 читалища само/ и всички са с тази участ .Хората ,които четат си търсят какво да четат.Не са малко . Но културната ни политика е такава,че читалищата са оставени на самоиздръжка и пари за книги няма . С годините се превърнаха в складове на стари /морално и материално/ книги . Най-жалкото е когато дойде някое дете ,което е по-скоро изключение, да търси книги и ти няма какво да му предложиш.За четири години аз успях да спечеля няколко проекта и купих книги от парите на "Отворено общество" и други фондации, а една голяма част от моите лични книги ги дарих на библиотеката .Та този проблем не е само на това читалище .
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Албена »

И на мен ми е много болна темата за читалищните библиотеки.Аз също съм по професия библиотекар,само че съм учила в Библиотекарския институт в София.По стечение на обстоятелствата ,не съм работила по професията си ,но много я обичам.Тук в нашето село има читалищна библиотека ,която също изпитва затруднения с набавянето на нови книги.Миналата година участвахме в проеккт към Министерство на културата и получихме нови книги за радост на читателите.Те наистина са по-възрасни ,но пък с разностранни интереси.
Аз се включвам в читалищните дейности и с каквото мога помагам в библиотеката.Гео, ни е изпращала много книги. :tzeluvka:
Всъщност всяка една читалищна библиотека има нужда от книги ,така че ако имате излишни ,просто се обърнете към библиотеката на близкото до вас читалище.Със сигурност ще ви се зарадват.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от secret_rose »

Гео, благодаря... :tzvetentze:

Тук още една подобна молба. Аз пак ще изпратя книжка.

Изображение

Мария Янакиева:

"Приятели, от днес стартирам кампанията „Дари книга” за Читалище „Н.Й.Вапцаров” – гр. Дулово, която ще продължи до 10 декември 2013 г.
Набирам нови и добре запазени книги на български автори.
Ще бъде съставен списък с дарените книги, авторите и дарителите, който ще обявя.
Всеки, който има желание и възможност, може да изпрати книга на адрес:

гр. София п.к. 1345, ж.к. Захарна Фабрика, ул. Билянини извори №10, бл. 51, вх.Б, стая 203
с куриер или по Български пощи – важно е пратката по БГпощи да бъде до поискване, за да не се загуби, както и да ми я заявите на съобщения."
Живущите в София знаят как да ме намерят Можете да се свържете с мен тук или на тел. 0878 78 68 46.
Приемат се книжки и с автографи от автори.
П.П. На всеки дарител мога да взема от Читалището квитанция (ако ми бъде заявена) за дарение, която да изпратя на посочен адрес за обратна връзка."


...

Аз лично съм очарована от тези хора. Имам печален опит да даря книги на голяма библиотека - не искат. И когато се появяват малки читалища винаги изпращам по нещичко, може дори една книга само, но я приемат. Наскоро изпратих романчето си и в Пазарджишката библиотека и от там ми писаха с благодарност. Казаха, че отдавна не са получавали дарения...
Много се радвам, когато България чете.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”