Книжна борса ( за подаряване )

Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от orkud »

Ако на някой му се чете така има я и тук http://chitanka.info/lib/author/%D0%94% ... 0%B5%D0%BB" onclick="window.open(this.href);return false;
Чела съм по този начин, като бързам да прочета нещо, а не го намирам, но е доста по кофти :hmmm:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от ravik »

Аз си ги печатам, иначе ми е досадно. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1723 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Гео, граф »

Така разпечатана от Читанката имам повестта Москва - Петушки на Венедикт Ерофеев. Пустия му Веничка, умра да му чета алкохолните умотворения и фантазии ! Впрочем ( тъй като вече си я имам в нормалната форма ), мога да подаря въпросното копие - подвързано в една оранжева папчица, автентичен Самиздат-ъндърграунд :ssmiah: ... И ако не го познавате като автор, ето малко негови бисери :

'' Трябва да тачим, повтарям, тъмните дълбини на чуждата душа, трябва да надзъртаме в тях, дори и нищо да няма там, дори да има само гнусотии — все едно: надзъртай и тачи, надзъртай и не плюй ...'' :sdull:

'' Повече пийте, по-малко замезвайте. Това е най-добрият цяр срещу самомнението и повърхностния атеизъм. '' :sgiggle:

'' Нашето утре е по-светло от нашето вчера и нашето днес. Но кой може да гарантира, че нашият вдругиден няма да е по-мрачен от нашия онзи ден ? '' :hmmm:

'' Всичко на тоя свят трябва да се извършва бавно и неправилно, та да не може да се възгордее човек, а да бъде тъжен и смутен. '' :swait:

'' Излишно е да ви напомням как се пречиства политурата, това и децата го знаят. Защото никой в Русия не знае от какво е умрял Пушкин, а как се пречиства политура — всеки знае.
Накъсо казано, записвайте си рецептата на „Ханаански балсам“. Веднъж живеем и е редно да живеем така, че да не допущаме грешки в рецептите :
Спирт за горене — 100 г
Луксозна бира — 200 г
Политура пречистена — 100 г''
:nazdrave:

'' Разбира се, всички те ме смятат за лош човек. Сутрин и след препиване и аз самият съм на същото мнение за себе си. Ама редно ли е да се взема насериозно мнението на човек, който още не се е оправил от махмурлука ? ! За сметка на това пък по вечерно време какви дълбини има в мен, стига да съм се насвяткал хубавичко през деня, какви дълбини има в мен по вечерно време !" :sbear:

'' О, ефимерност ! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки ! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени ! Върви, Веничка, върви ... '' :sworried:

Подписа ми също е цитат от Веничка Ерофеев. Вълшебник е той - пишейки за толкова прозаично действие като свинското напиване, се извисява до неподозирани философски върхове :sthinking: Ако дотук не ви е станало ясно за какво иде реч, хич и не се занимавайте с него ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Fado »

Дааам, Веничка Ерофеев и на мен ми е много любим, сладкият алкохолик! :liubov2: Чела съм всичко негово издадено на български, а ти ме подсещаш да взема да си попрепрочета туй-онуи. :ieeee:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Албена »

След Ерофеев бих ви препоръчала "Животът и невероятните приключения на войника Иван Чонкин"на Владимир Войнович. Дори има топла връзка между двете книги в лицето на една невероятна рецепта за производство на водка от л...на т.е. фекалии. :lol:
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Fado »

Албена написа:След Ерофеев бих ви препоръчала "Животът и невероятните приключения на войника Иван Чонкин"на Владимир Войнович. Дори има топла връзка между двете книги в лицето на една невероятна рецепта за производство на водка от л...на т.е. фекалии. :lol:
"Животът ... на Иван Чонкин" ми е много, ама много любима книга и я знам почти наизуст.
А рецептата за водка е - на кило лайна слагаш кило захар и ...готово за пиене. :mrgreen:
Препоръчвам ви я горещо. Не водката, де, книгата. Ще се :srofl: :srofl: :srofl: от смях.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1723 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Гео, граф »

Я да вдигна тази тема 8-) ...

Новите ми предложения са :

= Белият тигър, на индиеца Аравинд Адига, един от малкото дебюти, спечелили наградата Букър. Аз лично не го разбрах - много ми е отнесен, много ми е маниерен и претенциозно брутален по специфичен индийски начин. Някъде четох, че го сравняват с Животът на Пи ( Ян Мартел ), книга, която ме разтърси и ми разбърка съзнанието тотално. Не мисля, че изобщо може да се прави паралел между двете, но това си е мое мнение, разбира се :swait: ...

= Фредерик Бегбеде - 9.99. Европейския вариант на предишната - мога да кажа абсолютно същото, но замествам ''индийски'' с ''френски'', само дето французина е значително по-циничен, което също е търсен ефект. Манипулаторите и манипулациите, съвременната липса на ценностна система - всичко се продава и всичко се купува, стига да имаш правилното рекламно изречение : ''Всичко е времено и всичко е за продан. Както всичко останало, човекът е продукт със срок на годност. Това е причината да се пенсионирам на 33 години. Казват, това е идеалната възраст, за да възкръснеш." ... Съвременна скандална проза :sdull:

= И нещо старо, ама лачено, което давам само за четете и изисквам връщане !!! - Един янки в двора на крал Артур, Марк Твен. Линк не мога да дам, защото книгата ми е набор - 1963г. Невероятния майстор е създал една шеметна, весела, налудничава книга за прагматичния и лишен от всякакъв романтизъм американец, попаднал в крайно неподходящо за него място. Забележително е, че на места Твен изригва такава остра, даже заядлива социална критика срещу църквата, срещу аристокрацията, срещу глупостта човешка, че чак се стряскаш и си даваш сметка, че тази книга няма да остарее ... :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от bouquet »

Всички книги, които предлагах за подаряване, вече са подарени :tzvetentze:
Търся добри хора
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1723 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Гео, граф »

Никой не ще да чете индийци и французи :hmmm: ... Ще ги получи читалището на Албена :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Албена »

Гео, :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”