Книжна борса ( за подаряване )

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Гео, граф »

По идея на Букет пускам тази тема. Тук можеме да си търсиме книги, да ги намираме, да ги подаряваме, да получаваме подаръци, да разменяме, въобще всичко, което ни се иска да четем и което някой може да има. Точно както с цветята, паралелно :swink: ... Оформящата се в събота-неделя среща може да сложи началото :D

Имам Непосилната лекота на битието на Милан Кундера. Не е моят автор и нямам нищо против той да отиде при някой, който го харесва.
Виктор Пелевин е млад руснак, който обещава да се превърне в съвременен класик. Изключително много харесах Върколашки метаморфози и Generation «П», но Шлемът на ужаса малко не го доразбрах ( аз съм от старото поколение, дето в училище учеше руски, а не английски - оттам идва проблема ми :hmmm: ) - ако има мераклии, давам го.

Утре ще предложа и други заглавия, тези са на прима виста, че народа вече е налягал и не мога да ровя из библиотеката ... :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от ravik »

Ама как така си подаряваш книгите - аз май съм голяма стисня - не се сещам за нито една моя книга, която да искам да подаря. :oops:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Blue sky »

чудесно идея, имам доста заглавия, които бих разпратила, но пък май не виждам аудитория за лек и разпускащ чиклит :nod:
Равик, може би не за постоянно чак толкова, но за размяна и връщане :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от bouquet »

Изображение
Изображение
Изображение
На първо време се сещам за тези три книжки. Танго я взех уж като продължение на "Мостовете на Медисън", но това си е съвсем друг роман.
Емине не мога да я чета, въпреки, че много харесвам авторката. А "Стъклени съдби" :hmmm: Л.Филипова не ми допада, а скоро някой беше писал, че я харесва
Съгласна съм и да давам книги, които някой иска да прочете, но да ми се връщат! :nod:
Търся добри хора
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от mimeta »

Чудесна идея!
Аз моите книги не си ги давам, но имам някой по 2-3 пъти. Детските повтарящи се раздадох, но няой ден, когато си подредя библиотеката, ще изкочат още.
Изображение
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от didkec »

И аз ще се огледам мисля,че имам някои които бих подарила :daaa:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от johnstalker »

ravik написа:Ама как така си подаряваш книгите - аз май съм голяма стисня - не се сещам за нито една моя книга, която да искам да подаря. :oops:
Не си ли попадала на някоя калпава книга, която да не се вписва в мебелировката? :)
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от marioletka »

Темата е страхотна, когато ми изпадне нещо което не ми допада и аз бих сполелила със заинтересованите. За сега нямам такива книги защото цялата ми библиотека е от книги които имам нужда постоянно да чета :dovolen:
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от Гео, граф »

Когато някой ми поиска книга се чувствам по хамлетовски раздвоена - да дам или да не дам :? ... Щото ако дам, дали ще ми се върне ? :hmmm: ... Ако не дам, що пък ги имам, като чужди очи не ги виждат и толкоз убавиня стои в библиотеката ми и прашасва ... И давам ... Е, ако някой се осмели да пожелае Майсторът и Маргарита, или Капитан Михалис, или не дай си боже Любов по време на холера :o , ще му взема в залог я хибискус Пето измерение, я клематис Cirrhosa var. balearica, или в краен случай дъщеря или син, може и някое внуче :twisted: ...

Но затова пък имам сума книги, с които мога да се разделя, които знам, че няма да ги прочета втори път и които може би ще харесат на някой друг. Към предложените по-горе заглавия прибавям :

= Цялото кралско войнство, Робърт Пен Уорън
= Спи, бледа сестро, Джоан Харис
= Бог знае, Джоузеф Хелър
= Чудните патила на Пърдоний Флат, Едуардо Мендоса

Търся една книга на Пол Лу Сюлицер, тя е последната от трилогията Money, Cash ! и Fortune. Имам първите две и ще бъда много щастлива да имам и третата :sdaaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Книжна борса ( за подаряване )

Мнение от paju4eto_Ligla »

Хмм, аз имам доста такива книги, но просто не са нищо особено :hmmm: (затова и не ми трябват). Мислех да ги подаря на местната библиотека, но има някаква сложна процедура, която хич не ми е по сърце.
ПП Обожавам Милан Кундера :twisted: и ПП 2 - тази на Джоан Харис не съм я чела :hmmm: Аз пък имам "Къпиново вино" от нея, която хич не ми хареса :angelche: От "Чучулигата" на Решат Нури имам май 3 бройки :lol:
Ще взема да донеса няколко книжки, да не идвам с празни ръце :lol:
ПП3 Чиклит харесвам, а не препрочитам, така че и аз имам няколко такива свободни :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”