крими, Шерлок, крими :)

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

крими, Шерлок, крими :)

Мнение от vodo-leika »

Криминалните романчета според мен са идеално четиво за плажа - хем леко, хем интересно, хем обвиването във вестник не ти тежи на съвестта ;) .
Аз лично съм краен фен на китайските загадки и съдията Ди. Все още могат да се намерят на цена от 5-6 лева старите издания.
Агата Кристи така и не мога да я схвана - трябва да се връщам, да препрочитам :oops: . Интересна ми е, но трудно следя сюжета :oops: .
Шерлок Холмс, за срам, не съм зачитала. :oops:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: крими, Шерлок, крими :)

Мнение от al.yank »

Обожавам криминалета!Имам всички романи на Дж.Чейс,М.Спилейн,Р.Чандлър.Харесвам А.Кристи,А.К.Дойл.Обичам и романи в стил С.Кинг,Хичкок,също и документална литература за на-известните серийни убийци :twisted:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: крими, Шерлок, крими :)

Мнение от libra »

И аз така,ама ,моля ви се ,без баба ви Агата-доста е напреднал криминалния жанр,за да я чета!Оф,тъкмо да кажа,че нищо хубаво не съм чела и се сетих за "Мъжете,които мразеха жените"-Стиг Ларшон.Това е 1 от 3 книги.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: крими, Шерлок, крими :)

Мнение от Албена »

Аз съм минала на руски дамски криминалета. Супер са за лятото. :nod: Маринина,Полякова.Добри са!
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: крими, Шерлок, крими :)

Мнение от vodo-leika »

libra написа:И аз така,ама ,моля ви се ,без баба ви Агата-доста е напреднал криминалния жанр,за да я чета!Оф,тъкмо да кажа,че нищо хубаво не съм чела и се сетих за "Мъжете,които мразеха жените"-Стиг Ларшон.Това е 1 от 3 книги.
Либра, може ли малко повече информация за Ларшон? Толкова противположни мнения изчетох! Едни от приятелите ми я определят като протяжна и описателна, а други ми обясняваха, че не са могли да заспят, докато не я свършат... :hmmm:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: крими, Шерлок, крими :)

Мнение от ravik »

Едно време имах крими период, след Карл Май периода и преди Стивън Кинг. Сега може би единствено Реймънд Чандлър и то евентуално, и то ако няма нищо друго за четене бих зачела пак. ;) На Чейс бях изчела всичко, по едно време ми беше станал толкова предсказуем, че на средата на книгата имах идея как ще завърти сюжета. :D Някъде тогава изгубих интерес.
Но Големият сън е абсолютна, невероятна класика. :daaa:
Водолейче, Шерлок Холмс е готин ;) или поне едно време ми харесваше. За разлика от скорошната екранизация, в която Шерлок беше някакъв боксьор :lol: - това дори не можах да го изгледам докрая. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: крими, Шерлок, крими :)

Мнение от vodo-leika »

Май това лято си го посветих на мосю Поаро и Агата Кристи!
Назад към юношеството!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”