любов на книга :)

Публикувай отговор
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: любов на книга :)

Мнение от si111 »

Изображение Най-красивата Жена
Веднъж група мъже започнали да спорят – как изглежда най-красивата жена? Един обичал огнено-черни, като въглен очи, с изгарящ поглед. Друг харесвал сиво-сини, бездънни и дълбоки като небето. Трети пък предпочитал кафяви - топли и усмихнати... И за косата – единият казвал, че е по-хубава късата, а другият настоявал, че е дългата, люлееща се на вълни чак до петите. Едни се възхищавали на висока, величествена осанка, а други предпочитали малки, нежни и изящни фигури...
И всеки си мислел, че неговото мнение и описание е най-точното и не спирал да убеждава останалите в правотата си. Виждайки, че така няма да стигнат до единодушие, накрая решили да отидат при един живял и помъдрял възрастен човек и да чуят неговото мнение:
- Ние започнахме да спорим – разказали му те, - и така и не успяваме да се разберем. Кажи ни, почтени човече, коя е най-красивата жена?
Дълго гледал старецът към белеещите зад облаците върхове на далечната планина и накрая, усмихвайки се ведро, отвърнал:
- Любимата...
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: любов на книга :)

Мнение от si111 »

Изображение
ВЕСЕЛО ОБЯСНЕНИЕ В ЛЮБОВ

Аз те обичам, глупаче, обичам те.

Колко е хубаво, че не ми вярваш.
Колко е весело, че се съмняваш
в крехкия пясък на мойта устойчивост,
в синия лакмус на моята искреност.

Аз те обичам, глупаче, обичам те.
Ти не ми вярвай обаче.
Обичам те.
И не се сърдя, че често ме бъркаш
с някое хубаво, с някое шантаво
магнетофонно твое момче.

Ти се сьмнявай, глупаче, съмнявай се
в бавния стриптийз на мойто старание
под смешния ритъм на мойта обърканост.
Тъжно е, знаеш ли (не, не ми вярвай),

за панталоните тип "сорокпятови"
и за косата, висока и щръкнала,
и за далечната,
тъй далечната,
ах, тъй далечната
нерешителност.

Аз те обичам, глупаче, обичам те.
Ти не ми вярвай, защото го казвам
толкова често и тъй разточително.
Ти не ми вярвай.
И нищо.
Обичам те.
Смешно е може би. И старомодно е.
Необяснимо е.
Невероятно е.
В тази цигарена и алкохолна,
и неочаквана
тишина...

Недялко Йорданов
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: любов на книга :)

Мнение от si111 »

Една мечта за любов, казана по комедвенски :lol:
Изображение
Приказки под юргана

Сто години съм посята тук,
време ми е вече да поникна.
Как ли някой принц или пък друг
в царската ми спалня не надникна!

Феята и тя се запиля...
Знаех си, че щом ще омагьосва,
все ще стане някоя беля.
Абе фея! Само се халосва.

В приказка била съм. И какво!
Хората се женят и целуват,
само аз си спя като дърво
и на принца коня му сънувам.

Ей, че ми се падна и късмет -
тука, под съдраната завеса,
докато за мама чакам зет,
станах най-заспалата принцеса.

Дремя аз, но времето не спи.
Колко му е да ме сбабичоса!
Ха тогаз върви, че обясни
как и за какво си омагьосан.

Кой ще се ожени за жена
с космодиск и двойка наколенки,
дето пред олтара, вмето "Да",
ще изфъфли "Кажи, баба, тенкю"?

Моля ви бе, хора и коне!
Принц не принц, дори не ща да питам.
Нека ме целуне! Ако не,
барем от леглото да ме срита.

Ники Комедвенска
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: любов на книга :)

Мнение от orkud »

Си, много ми хареса и ме накара да се усмихна :tzeluvka: Благодаря :tzvetentze:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: любов на книга :)

Мнение от si111 »

Изображение
Тези възрастни хора
се държат за ръка
и е мило и странно,
че ги виждам така -

тя с домашно елече
посред градската жега,
той – прилично облечен,
тя – опряна на него.

Той — почти беззащитен
с тези ключици тънки.
Тя за всичко го пита.
Тя го води навънка.

И несигурна, мека
се огъва земята.
Те напредват полека.
Те си плащат водата.

Малки дядо и баба,
уморени от път.
Плащат тока. И хляба.
И каквото дължат.

Мое мило, любимо,
аз като остарея,
ти дали ще ме имаш,
както той има нея?

Мария Донева
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: любов на книга :)

Мнение от Гео, граф »

Благодаря ти, Си ! Много е красиво ! ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: любов на книга :)

Мнение от si111 »

Изображение
ЗА ДВЕ РЪЦЕ ...

За две ръце протегнати насреща,
земята бих до края извървял.
За две очи, като звезди горещи,
аз цялата си топлина бих дал.

За две слова, от мене вдъхновени,
най-хубавите думи бих редил.
За две сълзи, изплакани за мене,
аз всички океани бих изпил.

Как малко исках аз - по зрънце само,
по капка от далечен, чакан дъжд.
А ти дойде наистина голяма
и всичко ми донесе изведнъж.

Донесе ми от ветрове заръка,
пожари звездни, за да не тъжа,
от мъка - песен, а от песен - мъка
и аз не зная как ще издържа.

Евтим Евтимов
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: любов на книга :)

Мнение от Гео, граф »

За правото да съдим

Имало някога един човек, който живеел в голям град. Той имал семейство, на което държал, работа, дом и онази особена вяра, че всичко, което прави в живота си е правилно. Всяка сутрин се избръсвал, изпивал чаша кафе и напускал дома си. Вечер се връщал късно уморен и лишен от мечти. Желанията му били малки, тъй като бил малък човек. Нямал време да поиграе с детето си, защото трябвало да му изгради бъдеще, такова, каквото обществото изисквало от него. Никога не смеел да си помисли нещо различно, извън това, което се считало за редно. Не се бунтувал, защото непрестанно го убеждавали, че той живее в един добър и справедлив свят.
Човекът бил с добро сърце и доверчив по природа, така че приемал това, което му се казва за вярно, без да се осмелява да го подлага на съмнение. Той бил убеден, че животът е добър, така както са добри хората.

Един ден човекът се влюбил.

Не, това не е била любовта, за която поетите пишат стихове, нито тази, за която всички мечтаят. Любовта му била малка и тиха като него. Момичето било продавачка в магазин за цветя. Не била красива, но била добра и много искала някой да я прегърне. Човекът и момичето се срещали, говорели и понякога се целували. Сърцата им били чисти и те вярвали, че не вършат нищо лошо.

В същия град живеел човек, който жестоко ненавиждал всички, но най-вече себе си. Този човек считал, че обществото му е длъжник и никога няма да бъде в състояние да му се изплати.
Той убивал. Правел го жестоко и целенасочено. Доставяло му удоволствие да вижда ужаса и страданието в очите на хората, почувствали пълната си безпомощност. Този човек имал оправдание за всяка своя постъпка.

Един ден колегите на малкия човек разбрали за любовта му. Те счели, че това е нещо, за което съпругата му непременно трябвало да научи. Не било трудно да разкажат тяхната истина. Жената, решила, че малкият човек се е отнесъл жестоко и несправедливо с нея и го изоставила.
Всъщност това не било никак трудно, тъй като на нея отдавна и била омръзнала добрината му и постоянните отсъствия от къщи. Преди да си тръгне не пропуснала да задържи за себе си всичко, което сметнала, че по право й принадлежи. Не забравила да се обади и на собственика на магазина, където работело момичето.
Малкият човек и момичето били принудени да изоставят работата си. Момичето се преместило в друг град, а малкия човек се обесил.

В същото време злодеят бил заловен и изправен пред съда. Обществото искало да бъде съден справедливо и затова избрало най-безпристрастния съд. Когато застанал на подсъдимата скамейка, злодеят започнал да обяснява, колко зле са се отнесли с него, като не са му позволили да отнеме поредния човешки живот. Той успял да накара съдиите да се почувстват виновни за това, че със задържането му са го лишили от законното право на свобода. Думите му достигали до всяко кътче на Земята. Всички с внимание следели процеса. Имало и такива, които смятали, че той е престъпник, който трябва да понесе заслужено наказание, но с всеки изминал ден все повече ставали тези, които изпитвали към него съжаление. Стигнало се до там, че безпристрастните съдии били обвинени в безсърдечие и жестокост. Макар и доказателствата за извършените злодеяния да били безспорни, престъпникът бил оправдан, тъй като имало неща в детството му и други в средата, в която бил израснал, които го оневинявали.

Минали години ...

Един ден синът на малкия човек решил да потърси отговор на въпросите, които отдавна го тревожели. Станал рано, измил се и се запътил към малка уличка, за която всички отдавна били забравили. Там живеел Мъдрецът, който никога не напускал дома си. Младият мъж бил чувал за него от баща си, но не бил сигурен дали ще го намери. Не било трудно да намери къщата. Почукал плахо на вратата, която никога не се заключвала.

Мъдрецът не бил старец с дълга бяла брада, а нещо различно, което си приготвяло закуска.

- Учителю, - обърнал се младият мъж към мъдреца - защо обществото се отнесе толкова жестоко към татко и толкова милостиво към един престъпник?
Мъдрецът, който никога не напускал дома си му налял чаша чай и се усмихнал кротко.

- Ще ти отговоря. Хората мразят тези, които притежават нещо, което те не могат да имат. Единственото, което баща ти е притежавал, е любов. Повечето от нас са лишени от любов. Сърцето на престъпника е било изпълнено с омраза. Да се мрази е много по-лесно отколкото да се обича. Престъпникът, който трябвало да съдят им е бил много по-близък от баща ти, защото всеки мрази някого или нещо. Ти би ли осъдил някой близък ? Искаш ли припечена филийка?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: любов на книга :)

Мнение от si111 »

Гео, граф, :daaa:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: любов на книга :)

Мнение от дара »

Гео,граф, благодаря :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”