Книгите, които препрочитаме

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Гео, граф » чет яну 20, 2011 1:02 am

''След възгласите "Кво става там?", "Стой!", "Дръж!" и "Ах, майка му стара!" всички се втурнаха в суматохата.''

Умирам за Радичков, а като си препрочитам Суматоха обикновено и съседите разбират :srofl: :srofl: :srofl:
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!

Потребителски аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Регистриран: пон ное 23, 2009 10:38 pm

Мнение от nel4o » пет яну 21, 2011 10:34 am

Осъдени души :liubov2:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/

Потребителски аватар
Албена
Кафе машина
Регистриран: вт фев 02, 2010 10:57 am

Мнение от Албена » пет яну 21, 2011 11:05 am

Гео, граф написа:''След възгласите "Кво става там?", "Стой!", "Дръж!" и "Ах, майка му стара!" всички се втурнаха в суматохата.''

Умирам за Радичков, а като си препрочитам Суматоха обикновено и съседите разбират :srofl: :srofl: :srofl:

Към Радичков посягам в моменти на униние или просто ей така. Той е всеобхватен и много задушевен и човешки,просто гениален.Много често препрочитам "Лудата трева"
http://www.youtube.com/watch?v=zCP6Ux0e ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
http://albenapet.snimka.bg/flowers/sentpolii.540831.all" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Регистриран: ср юни 22, 2011 10:51 am

Мнение от PPetrova » нед юли 10, 2011 10:07 pm

Чета много и с удоволствие, обаче времето почти не ми стига. Ако мога препрочитам ей така за удоволствие:
Всичко от Урсула ле Гуин, Стайнбек - На изток от рая, Маркес - Сто години самота, Исабел Алиенде- каквото ми падне, О`Хенри, Бр.Нушич , Казандзакис- Алексис Зорбас.

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф » ср фев 22, 2012 1:20 am

Чудех се къде, къде да сложа тази информация от фейсбук и гледам тази тема ... и я плеснах :scool:

'' Преди време npr books обявиха класация за топ 100 фентъзи и научнофантастични книги, в която взеха участие над 5000 заглавия и гласуваха повече от 60 000 човека. Класацията естествено води “Властелинът на пръстените” на Толкин, следван плътно по петите от може би една от най – добрите научно фантастични книги на 20 век “Пътеводител на галактическия стопаджия” на Дъглас Адамс. Вижте част от списъка по – долу.

Властелинът на пръстените от Дж. Р. Р. Толкин
Пътеводител на галактическия стопаджия от Дъглас Адамс
Играта на Ендър, от Орсън Скот Скот Кард
Хрониките на Дюн, от Франк Хърбърт
Песен за огън и лед, от Джордж Р. Р. Мартин
1984, от Джордж Оруел
451° по Фаренхайт, от Рей Бредбъри
Трилогията Фондацията, на Айзък Азимов
Прекрасният нов свят, от Олдъс Хъксли
Американски богове, от Нийл Геймън
Принцесата булка, от Уилям Голдмън
Колелото на Времето от Робърт Джордан
Фермата на животните от Джордж Оруел,
Невромантик, от Уилям Гибсън
Пазителите, Алън Мур,
Аз роботът, от Айзък Азимов
Странник в странна страна, от Робърт Хайнлайн
The Kingkiller Chronicles, by Patrick Rothfuss
Кланица 5, от Кърт Вонегът
Франкенщайн, от Мери Шели''

Аз съм чела само осем от книги от този списък и не мога да оспорвам класацията, макар че бих сложила Пътеводителя на първо място, веднага след него 1984 и Дюн и бих добавила туй-онуй ... :sitwasntme:

Имате ли коментари ?

Евгений Замятин

Снимките ми!

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » ср фев 22, 2012 2:22 am

Марсиански хроники
Соларис
в първата десетка
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 4:41 pm

Мнение от calico » ср фев 22, 2012 8:50 am

Ами Гео, предполагам че в класацията са се намесили основно младежи, и те старите неща не ги знаят.
За мен Дюн е класиката в жанра, но май я има в списъка.
също и Хрониките на Амбър.

а най ми е любима четирилогия "Ако с Фауст не успееш", "Донесете ми главата на принца"....и кои още бяха две, на Зелазни.
И в този списък няма и една от руската фантастика, нито на Станислав Лем, нито братя Стругацки ;) а разказите на Лем и за звездния навигатор Пиркс са си пак класика.

какво да се прави, особености на времето :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф » ср фев 22, 2012 10:04 pm

Ама разбира се !!! Понеделник започва в събота и Соларис - къде ми беше ума :nod:

Евгений Замятин

Снимките ми!

Мириам
Кана кафе
Регистриран: вт окт 01, 2013 3:46 pm

Мнение от Мириам » ср мар 12, 2014 4:51 pm

Много харесах книгата "Край Пиедра седнах и заплаках" от Коельо.Прочетох я за 3 дни, 3 пъти,много нежна и истинска. :angel2:

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф » ср мар 12, 2014 7:11 pm

Мда, в другата тема май споменах, че препрочитам Велизарий на Грейвс. След него ще продължа направо със Златното руно на същия :nod:

Евгений Замятин

Снимките ми!

Di_Va
Кафе машина
Регистриран: пон сеп 20, 2010 10:22 pm

Мнение от Di_Va » ср мар 12, 2014 7:22 pm

Тук, по-нагоре в темата (макар и постове от 2012г.), се споменава "старата" фантастика, която много обичах, чудя се обаче, ако сега тръгна да ги препрочитам, дали няма да се разочаровам :hmmm: .

Мириам
Кана кафе
Регистриран: вт окт 01, 2013 3:46 pm

Мнение от Мириам » пет мар 14, 2014 5:55 pm

Di_Va написа:Тук, по-нагоре в темата (макар и постове от 2012г.), се споменава "старата" фантастика, която много обичах, чудя се обаче, ако сега тръгна да ги препрочитам, дали няма да се разочаровам :hmmm: .
И аз много ги харесвах,имаше едни разкази от Робърт Шекли.Четах ги наскоро и да т кажа,Диве,не се разочаровах! :P

Потребителски аватар
milena02
Кафе машина
Регистриран: ср юни 13, 2012 4:35 pm

Мнение от milena02 » пет мар 14, 2014 7:01 pm

Я каква тема сме имали, пък да не знам! То аз предимно препрочитам, рядко посягам към нещо ново.
Има две книги обаче, които чак ме тревожат. Откривам нещо маниакално в отношението ми към тях. Препрочитам ги ритуално минимум два-три пъти в годината и естествено ги знам наизуст. Едната е "Престъпление и наказание" на Достоевски, а другата е "Сговор на глупци" на Джон Кенеди Тул. И двата романа са масово мразени от хората.
Десетки пъти съм чела също така: "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин, "Споразумението" на Елия Казан, "Шагренова кожа" на Балзак, "Анна Каренина" на Толстой, "Скитникът между звездите" на Джек Лондон и разказите на Чудомир. А онова (предимно от класиката), което съм препрочитала по 4-5 или 2-3 пъти, няма чет и брой.
Мисля си, че книгата си е една и съща, но ние сме различни всеки път, когато я отворим. И затова откриваме нови неща в нея. Пробвайте сега да прочетете "Пипи Дългото Чорапче", ще се смаете!

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » съб мар 15, 2014 12:56 am

milena02 написа:Я каква тема сме имали, пък да не знам! То аз предимно препрочитам, рядко посягам към нещо ново.
Има две книги обаче, които чак ме тревожат. Откривам нещо маниакално в отношението ми към тях. Препрочитам ги ритуално минимум два-три пъти в годината и естествено ги знам наизуст. Едната е "Престъпление и наказание" на Достоевски, а другата е "Сговор на глупци" на Джон Кенеди Тул. И двата романа са масово мразени от хората.
Десетки пъти съм чела също така: "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин, "Споразумението" на Елия Казан, "Шагренова кожа" на Балзак, "Анна Каренина" на Толстой, "Скитникът между звездите" на Джек Лондон и разказите на Чудомир. А онова (предимно от класиката), което съм препрочитала по 4-5 или 2-3 пъти, няма чет и брой.
Мисля си, че книгата си е една и съща, но ние сме различни всеки път, когато я отворим. И затова откриваме нови неща в нея. Пробвайте сега да прочетете "Пипи Дългото Чорапче", ще се смаете!
:sooo: Я, виж тиии! :sooo: Мислех, че никой друг не препрочита периодично едни и същи книги и никой не знае какво носи това.
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
troll
Кафе машина
Регистриран: вт мар 05, 2013 6:11 am

Мнение от troll » съб мар 15, 2014 3:53 am

Във всяка книга можеш да откриеш, това, което търсиш.Повече или по-малко.
Най-доброто от фентъзито не е филмирано.Правата на Властелина са продадени за 10 000 долара и като казали на Толкин що толкоз малко? той отвърнал: това никога не могат да го филмират.
Напуснал

Отговори

Върни се в “Литературен кръг за аматьори”