Любими книги от детството :)

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Любими книги от детството :)

Мнение от Мария Николова »

Училището ми до ІV кл. беше на нашата улица и се прибирах направо в къщи. Но в V кл., на връщане от Прогимназията, пресичах главната улица и така възникна обичая шляене след училище. Обикновено пиехме по един сироп и се пръсвахме. Един ден едно от момичетата хлътна в книжарницата и всички с нея. Защото си купи книга, я попитах на имен ден, или на рожден ден ще ходи. Аз получавах книга само на своите празници, Великден, Коледа, Нова година. Останах с отворена уста, като отговори, че няма да я подарява, а за себе си я купува. Мразех да ям и имах днешните си пари за закуска, но не стигаха за "Вълшебното огледало" приказки с много хубави рисунки. На следващия ден купих първата си книга в живота, която сложи начало на първата ми колекция, преди цветята. :mrgreen:
Двойната Лотхен, Принцът и просекът, Давид Коперфилд, Стършел....
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Любими книги от детството :)

Мнение от vodo-leika »

Попаднах на един "стори бук"( сиреч съдържанието в илюстрации 8-) ) на бъдеща книга за деца.
Разгледайте ги, интересни са :dovolen:
http://schnettepics.de/index.php?showimage=158
Аватар
SatanicSlayer
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Апр 3, '11, 18:41

Re: Любими книги от детството :)

Мнение от SatanicSlayer »

Здравейте и от мене. Едно непораснало дете. :D
Любимите ми детски книги са Ян Бибиян, Пипи Дългото чорапче и Патиланско царство. Бяха ми дотолкова любими, че знаех цели пасажи наизуст.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Любими книги от детството :)

Мнение от дара »

Здравейте,страхотна тема. Като дете много четях,всичко което ми попаднеше се прочиташе,но най-обичах "Хайди" и Андерсенови приказки.Като ги четях,винаги плачех и сякаш това още повече засилваше любовта ми към тях. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”