Книгите, които не сме довършили

Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от bouquet »

Някой ден се надявам, че ще мога да прочета Името на розата, затова не съм гледала филма :nod:
Търся добри хора
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 819 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от Мария Николова »

Повече не опитвам да чета "Панаирът на суетата", целия Стайнбек. Двамата Ман са ми като музикалния "стил" додекакафония - мъки на твореца, за да създаде немислими мъки за читателя (слушателя, респективно ;). Животът на Хемингуей е в пъти по-интересен от творчеството му.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от Titi »

Сестра ми е фен на П.Г.Удхаус, има всичко излязло от него на пазара. Мен все не можеше да ме грабне тоя английски хумор. Преди отпуската, за проба прочетох тук в нета "Стрихнин в супата". Хареса ми горе - долу и тръгвайки на почивка взех от нея 7-8 негови книжки, най-добрите според нея. Не можах да прочета нито една - почвам, умирам от скука, оставям я. Та това са книгите, които не съм довършила, няма и да ги довърша.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от lila »

s_t_m написа:Животът на Хемингуей е в пъти по-интересен от творчеството му.
Истина еееееееееее :tzeluvka: :D
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от bouquet »

Харесвам Теодора Димова, но ето тази книга не мога вече 2 години да прочетаИзображение
Търся добри хора
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от nel4o »

Ми не се мъчи. :mrgreen: Защо трябва да я прочетеш? Щом не може да те грабне - не е твоята :tzvetentze:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от didkec »

"Сто години самота"Маркес -стигнах до половината с триста зора и се отказах,може би някой друг път пак ще я подхвана , другата "Пилето"на Уортън също не можах,нещо странна ми се вижда и шантава. Английския хумор също нещо немога да го разбера "Трима души в една лодка"Д. Джером почвам я и все очаквам момента да почна да се смея на глас,но уви не идва, а вместо това ме унася и заспивам :lol:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от краси кубарелова »

Blue sky написа:Ми хайде де, чакаме :gush: докато не почнеш, няма да довършиш - клиширано, но вярно :nod: И като каза мащабно, в тази книга, за която споменах току що в другата тема и която много искам да си препрочета

Изображение

главният герой пишеше 7 научни труда за неща относно подчинителното наклонение и други такива в старонемския език, нито един от които съответно не беше довършен :lol: ех, поне преди 15 години съм ги чела и пак ми е смешно като се сетя
и още малко спам - и още нещо бих си препрочела с удоволствие, абе излиза че много харесвам Ерих Кестнер

Изображение
И на мен ми е любимец Кестнер- и романите за възрастни и за деца И "Презгранично пътуване" и "Трима мъже в снега". Като преместя библиотеката в новата къща с голям кеф ще препрочета )
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от bouquet »

Божееее, имало истински звезди във форума :ieeemyzh:
Краси, ако знаеш колко харесвам книгите ти! :tzeluvka:
Само не съм чела последната /вечно не мога да я намеря в библиотеката, явно и други те харесват/
Не мога да повярвам, че пишеш тук :tzvetentze:
Търся добри хора
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от rumivarna »

ravik написа:Мдам, :D
- Престъпление и наказание - ама много се напъвах честно. :D Мисля, че с няколко прекъсвания я докарах до 60та страница и повече не мога. :lol:
- Трима на бумел и въобще Джером Джером - никак не ми е смешен. :hmmmmmm:
- Орхан Памук - не помня Сняг ли подхванах или Името ми е червен - нещо не върви, може би след време пак.
- Тенекиеният барабан - не я разбирам тази книга, ама никак. :) Но някой ден ще я довърша - забавно е написана. :lol:
- Името на розата е много интересен случай - подхванах я в период, в който се занимавах със сто неща, нямах време да се наспивам, въобще, може би един от най-натоварените периоди в живота ми. Не можах да я докарам доникъде. 6-7 месеца по-късно я прочетох за точно три дни нон-стоп четене - нищо друго не правех, просто не можех да се отлепя от тази книга. Уникална книга е.
- Старецът и морето, Сбогом на оръжията - просто не мога, не ме грабват и това си е. Всъщност това е добра идея, може пак да се пробвам. :) Иначе Зелените хълмове на Африка я прочетох много бързо, макар че като я подхванах, очаквах нещо друго.
- За мишките и хората - дочетох я, но само защото понякога смятам, че нещо трябва да го докарам до край на всяка цена. :hmmmmmm: Но просто посмъртно няма шанс да взема друга книга на Стайнбек.
- Заеко, бягай - една от най-безсмислените книги за мен. Пак я дочетох ей така напук и наинат, за да видя какво четат хората и защо е толкова популярна тази поредица. Еми нямам идея защо е популярна.
- Шифърът на Леонардо и Демони и ангели (май на български е Шестото клеймо) - от тази серия, които чета, за да знам какво четат хората и да мога да споря аргументирано защо не ми харесват. :lol: Посмъртно пак няма шанс да взема нещо друго на Дан Браун. :nod: Но трябва да прочета Махалото на Фуко - същата тематика, но на друго ниво. :daaa:
Равик, дай шанс на Стайнбек! "Улица консервна", "На изток от рая", "Тортила флет", просто няма как да не те грабнат :daaa: Ти си започнала с най-тежката му книга, социална да я нарека. Опитай пак и вярвам, че ще промениш мнението си. Аз съм пристрастна, разбира се. Стайнбек ми е от любимите автори :D
Орхан Памук и аз не го смилам нещо ;) Така и не дочетох "Бялата крепост" и "Истамбул". Не е мои тип :hmmmmmm:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”