Книгите, които не сме довършили

Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от calico »

Като ви чета какви сте литературни всичките, и ме е срам направо
толкоз книги не мога да дочета, че не знам :angelche: , така и ще си отида непрочела ги.

Достоевски не му позволявам да ме трови посмъртно, да си гледа неговите бесове, на мен моите си ми стигат.
Стайнбек никога не можа да ме грабне, макар и да съм му чела насила някои книги.
от френските класици почти никой, еле пък Балзак
а, да не забравя, и Хемингуей не обичам
чела съм по някоя книга от всичките тия и други, но не ми харесват.

ако се сетите за още някой много велик класик, да знаете че и него не харесвам.

с изключение на Тургенев, особено разказите му. И голямата ми класическа обич- Дикенс :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от milena02 »

Аз съм така с класическата музика, Калико. Много ме е срам, но във филхармония отивам като на заколение.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от calico »

milena02 написа:Аз съм така с класическата музика, Калико. Много ме е срам, но във филхармония отивам като на заколение.
че що те е срам?
нещо като не трепти в съзвучие с теб и не му обръщай внимание.... :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от Гео, граф »

calico написа: ... ако се сетите за още някой много велик класик, да знаете че и него не харесвам ...
Калико, така се разкикотих на тази твоя фраза, че колегите наскачаха да видят какво ми става :srofl: :srofl: :srofl: ... Много се дразня на хора, които, за да не останат по-назад от другите, разправят, че са чели това и онова. Много по-достойно е човек да е честен, отколкото да изтърси в незнанието си някоя голяма глупост и да предизвика :sgiggle: ...

Тъй като Достоевски е зачекнат, аз също ще си призная невъзможността ми да го чета. Обаче след разбора на Милена ми стана ясно, че съм тръгнала с фалстарт - Братя Карамазови. Иначе съм инат, до 2/3 я докарах и рухнах :sdull:. Може пък някога да успея по нейната схема. Когато порасна 8-) ...

Абе Достоевски иди-доди, обаче това Камю, това Хесе, това великия ( що пък да е чак толкоз велик :hmmm: ) Джойс ... за мен са съвършено, абсолютно, невъзвратимо невъзможни за четене. Сигурно ми е много плоско мозъчето за такива сложни неща :sdull:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от milena02 »

Тази тема може спокойно да я преименуваме "Книгите, които са ме довършили".
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от Leni »

И на мен ми беше труден за това не разправям, че съм го чела че да не ме зачекнат това и онова. Но както казах Шекспир е друга работа. Това е автора който препрочитам от дете по няколко пъти и не ми омръзва някаква магия има особено в сонетите му. Иначе човек не може насила да харесва някакво изкуство но е важно да има поне уважението към онези които го създават. Аз се запалих много по художественото изкуство и напоследък все такива неща чета даже си издирвам втория том на Николай Райнов - История на изкуството - но без успех. Тоз' човек пише много увлекателно с един "сладко архаичен изказ". И си оглеждам разни картини да си ги разпечатам за вкъщи - макар че и снимки и картини може би малко претрупано ще ми дойде.
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от milena02 »

Намери си старото издание на "История на изкуството" на Михаил Алпатов в 4 тома. Сухо е написано, като учебник е, мъчно се чете, обаче пък ще ти се подредят нещата в главата от пещерните рисунки до Салвадор Дали.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от Мириам »

аз доста заглавия не съм довършвала,но и доста съм довършвала :hihihi: Но една от най-тъпата книга ми се видя първата на Слави Трифонов-не съм му голям фен,е понякога го пускаме в нас,но книгата-вече не я помня,даде ми я приятелка,беше доста скучна и я оставих.Сега се сещам за още една,но забравих ума и дума-и автора и писанието-а ,и е на вилата-но беше най-тъпата книга в живота ми!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 587 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от greeneyed »

Като изключим книги, които просто не са за мен, не можах да довърша 2 общоприети книги: Цар Плъх на Дж.Клавел и Игрите на глада на С.Колинс: много ми идва жестокостта в тях, не мога да си мъча душата и толкоз. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от milena02 »

Аз пък имам няколко, както им казваш "общоприети" книги, които съм започвала по няколко пъти и съм ги оставяла. Едната е "Параграф 22", която всички нормални хора са чели, а аз не успявам да преполовя даже. Другите от евъргрийните, за които се сещам, са "Приключенията на храбрия войник Швейк" и "Отнесени от вихъра". О, да - и "Шифърът на Леонардо", но нея защото е лошо написана, а останалите - понеже нещо все ми е прекъсвало четенето и така докато съвсем загубя нишката на историята и захвърля книгата.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”