Книгите, които не сме довършили

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Книгите, които не сме довършили

Мнение от vodo-leika »

Доста сме си говорили за книгите, които са ни харесали, нека обсъдим и онези, които не са, колкото и да е субективно. :dovolen:
За мен лично това е творчеството на Иво Сиромахов. Най-загубените 10лв в живота ми, ама най! :hmmmmmm:
Господин Пруст също не успя да ме грабне, при все че ми беше задължителен.
"Историкът" на Елизабет Костова също си стои недовършена, заедно със снежния Орхан Памук...
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от bouquet »

vodo-leika написа: "Историкът" на Елизабет Костова също си стои недовършена, заедно със снежния Орхан Памук...
Освен тях, Братя Карамазови и Идиот на Достоевски, Майсторът и Маргарита я прочетох, но не я разбрах :oops:
Търся добри хора
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от lila »

:D не искам да дочета Идиотн а Достоевски. От далечната 87-ма година още :lol: Не знам защо реших, че темата е за книги, които ние пишем евентуално :hmmm: Всъщност някой тук пише ли книги :hmmm:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от vodo-leika »

lila написа: Не знам защо реших, че темата е за книги, които ние пишем евентуално :hmmm: :hmmm:
Уби ме! :lol:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от bouquet »

Аз ще се сещам и за др. книги, които не са ми харесали или не съм разбрала :oops: Сто години самота на Маркес, който много харесвам не знам колко пъти съм я подхващала, ама ...не върви. И Шогун не можах да го захапя :oops: :oops: Голям срам ще бера в тази тема :glupav:
Търся добри хора
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от lila »

vodo-leika написа:
lila написа: Не знам защо реших, че темата е за книги, които ние пишем евентуално :hmmm: :hmmm:
Уби ме! :lol:
Е, никога ли не си писала :hmmm: А аз че съм изтрещяла от работа тези дни - мда, така е :lol: :lol: :lol:
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от paju4eto_Ligla »

Достоевски, май целия, не мога да го изчета... Започвала съм ги всичките, не завърших нито една. Май "Идиот" все пак я четох по-внимателно. Не че не ми харесва как пише, ама... страшни нерви трябва да има човек.
"Ана Каренина" - "Война и мир" ми хареса страшно много, тая пуста Ана как се мъчих с нея...
Маркес, Грийн, Стейнбек, някои неща на Хемингуей - нито ги разбирам, нито мога да схвана какво им е точно великото...
В момента съм зарязала "Вино от къпини". Големи очаквания имах, ама нещо :ufff: А иначе обожавам Джоан Харис-
Всичко на Илф и Петров ужасно харесвам, но нищичко не разбирам :oops: За "Майсторът и Маргарита" важи същото :oops:
Ужасите на Стивън Кинг ги заобикалям отдалече, защото не мога да почна негова книга и да не я довърша, ама после със седмици сънувам кошмари. За сметка на това пък съм изчела по 100 пъти "Зеленият път", "Сърца в Атлантида", "Изкуплението Шоушенк", "Бягащият човек".

ПП Въпросът за писането е резонен, просто не ми хрумна на мен.
А иначе аз пиша нещо като... абе, засега е само идея и приказки. Ще видим кога ще го довърша, много мащабно взе да става :ufff:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от Blue sky »

Ми хайде де, чакаме :gush: докато не почнеш, няма да довършиш - клиширано, но вярно :nod: И като каза мащабно, в тази книга, за която споменах току що в другата тема и която много искам да си препрочета

Изображение

главният герой пишеше 7 научни труда за неща относно подчинителното наклонение и други такива в старонемския език, нито един от които съответно не беше довършен :lol: ех, поне преди 15 години съм ги чела и пак ми е смешно като се сетя
и още малко спам - и още нещо бих си препрочела с удоволствие, абе излиза че много харесвам Ерих Кестнер

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от paju4eto_Ligla »

А, аз съм почнала, Блу... просто нямам време да си догонвам идеята, а тя вече четвърта книга почна да пише :lol:
Сега съм на фаза "предварителна подготовка" - няколко готови глави, още няколко десетки в процес на разработване. Мащабно не беше точната дума, по-скоро - обемно. Нещо. :lol:
ПП За Кестнер не разбрах - що ще тук? Не можеш да довършиш книгата? :angelche:
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от Fado »

Аз не помня да съм започнала книга и да не съм я завърщила. Колкото и тъпа да е тя. Колкото до класиците, аз тях ги открих доста по-късно (отдавна бях завършила гимназията). Смятам, че един ученик трудно може да разбере Достоевски, Гогол и т. н. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”