Книгите, които не сме довършили

Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от darusha5k »

Параграфа и аз не го довърших ;),точно в момента обаче си коригирам Швейка и ще я свърша-даже ми харесва.Явно всичко с времето си...Аз пък не довърших"Шогун" 8-) -нннезнам що тъй :hmmm:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10024
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 576 пъти
Получил благодарност: 1045 пъти

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от greeneyed »

Е,ми, Миленка, Отнесени от вихъра трябва да се чете когато му е времето. :lol: Все пак някога , ако изпаднеш в романтично настроение , можеш да се пробваш пак. Друго ако не, поне се научават исторически данни, може да си ги пропуснала в часовете по история. ;) Нищо, че е художествена книга, човек чете и между редовете.
Колкото до Дан Браун- сега четох Ад. Била съм във Флоренция и Венеция, беше ми интересно описанието на музеите и съдържанието им. И други теории се преосмислят след прочитането на книгата. Екшън е наистина, виждам, че не одобряваш този начин на продаване на книгите, ама човек има нужда и от този тип литература. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от secret_rose »

Цар плъх аз не я дочетох... Успокоение е да знам, че не съм сама, понеже отзивите за творбата са все хубави, и мислех, че проблемът е в моя телевизор. Оставих я за някакъв по - друг период, за друго време...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от calico »

secret_rose написа:Цар плъх аз не я дочетох... Успокоение е да знам, че не съм сама, понеже отзивите за творбата са все хубави, и мислех, че проблемът е в моя телевизор. Оставих я за някакъв по - друг период, за друго време...
то пък аз като я четох и бях на 14-15 години да не мислиш че изобщо помня нещо от нея? Сега, 50 години след тогава, нямам никакво намерение да я чета пак.
щом не я помня, значи не е трябвало изобщо да я чета, нали тъй се казва: "Книга, която не заслужава да я прочетеш два пъти, не заслужава да я прочетеш и един път".

...и много, ама много трябва да се замисля, за да се сетя кои книги от т.н. класика си заслужават второто четене.
изобщо имам много специално отношение към това дето му викат "класика", за литературата става дума де.
90% от това ни е набито в главите че трябва да ни хареса, щото еди какво си. И то ни харесва, кво да правиш, така ни е казано. :evil:
Иначе дреме ми на мене за плоската история на Есмералда и Квазимодо, дето трябба да е много драматична и сърцераздирателна. Ми то като пусна само интернета и виждам хиляда пъти по-големи драми. Ама да се опитвам извън времето на Есмералда да разбирам всичките им тежнения и драми - то горе долу бива, добре, ама да ми налагат как било класика щото някой така казал, и после то вече като минат сто години и те продължават да ни го набиват в главите и викат "ами, ето, толкова години не се забравя, класика е..."- ми как ще се забрави, те оставят ли те на мира да забравиш и да видиш кое аджеба наистина няма да се забрави и ще е класика

айдеее,пак се изказах надълго, ама всеки път като ми светне лампата на матрицирането и калъпирането, и ме прихваща много лошо. :twisted:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от Румена »

"Сто години самота", брррррр...а харесвам Маркес, особено "Любов по време на холера".
Марио Варгас Льоса (след " Лудориите на лошото момиче") и май че всички Нобелови лауреати, които стоически се опитвам да чета :dovolen:
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2195 пъти

Re: Книгите, които не сме довършили

Мнение от Мария Николова »

Рових, докато открия тази тема.
Днес се върнах в "моята" книжарница с идеята до подменя третата от последните 3 книги, които си купих преди Коледа. Да, може, но трябва да нося и касовата бележка от покупката. Да зваете само колко време рових и търсих касовата бележка. Ами.. ошетала съм я предпразнично. :lol:
Едва днес обърнах гърба на тази книга да прочета анотацията. "Стая за гости" от Клеманс Мишалон.
Не, не е моя тематика.
Книга, която няма да започна.
Мразя хорър, ужаси. Но щом ги пишат, значи има читатели.
Ако някой иска книгата, с удоволствие ще я изпратя. Само срещу еконтски асрес, който моля да изпрати на ЛС.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”