В момента чета...

Потребителски аватар
Lizi
Чист кофеин
Регистриран: нед ное 29, 2009 5:02 pm
x 155

съб дек 29, 2018 10:57 am

Някой има ли я тази книга да ми я прати - не мога да прескоча десет листа , а няма какво да чета .До 8 януари съм в къщи.В електронен вариант има ли откъде да я сваля?
0 x

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm
x 1195
x 1728

съб дек 29, 2018 11:17 am

Lizi написа:
съб дек 29, 2018 10:57 am
Някой има ли я тази книга да ми я прати - не мога да прескоча десет листа , а няма какво да чета .До 8 януари съм в къщи.В електронен вариант има ли откъде да я сваля?
Лизи, намерих само тези два линка, дано успееш да се справиш с тегленето - http://www.soniablad.nhely.hu/?p=8160 и това http://rodenivbg.com/index.php?/files/f ... -ayn-rand/. Дори при руснаците не намирам точно тази книга :hmmmmmm:
0 x
''Съмнението поддържа хората млади. Увереността е като злокачествен вирус. Заразява със старост"
Артуро-Перес Реверте
Тангото на старата гвардия
Снимките ми!
Потребителски аватар
pepelqshka71
Кафе машина
Регистриран: нед мар 31, 2013 11:42 am
x 919
x 619

съб дек 29, 2018 11:46 am

Има я в DataBG-NET. Изтеглих я. Дай имейл да ти я пусна.
0 x
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Потребителски аватар
Lizi
Чист кофеин
Регистриран: нед ное 29, 2009 5:02 pm
x 155

съб дек 29, 2018 5:20 pm

Благодаря много.
0 x
Потребителски аватар
Албена
Кафе машина
Регистриран: вт фев 02, 2010 9:57 am
x 200
x 488

пет яну 04, 2019 7:20 pm

Поздравления за нашата Краси :tzeluvka: :tzvetentze:

Изображение

Това е класация на Регионална библиотека "Проф. Боян Пенев- Разград .Ако все още не сте чели книгите на Краси Кубарелова , веднага се поправете! :nod:
0 x

Потребителски аватар
milena02
Кафе машина
Регистриран: ср юни 13, 2012 4:35 pm
x 150
x 822

пет яну 04, 2019 7:25 pm

Браво, Краси! :gush: Мечтая си пак да ни поканиш под розовия храст на кафе и сладко от смокини! :gush:
0 x
Потребителски аватар
greeneyed
Чист кофеин
Регистриран: пон ное 30, 2009 3:11 pm
x 521
x 1671

съб яну 05, 2019 11:54 am

Поздравления, Краси Кубарелова! :daaa: :liubov: Радвам се , че те познавам!
0 x
Роза на сянка не вирее, източва се, не цъфти, боледува.

"Не искайте много – не можете да му платите цената" Ванга

моите цветя
Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
x 1195
x 1728

ср яну 09, 2019 11:50 am

Еха, елитна компания заедно с Краси! Поздравления не само за нея, но и за читателите ѝ :nod: !

Иначе чета Езикът на цветята на Ванеса Дифенбо. За цветарка... От години вече избягвам да чета съвременни романи, особено пък любовни, еле пък за съзряването (така е определена в Читанка). Но тази... Много, много, ама много ми харесва, ще пиша повече, когато я завърша :daaa:

Изображение
0 x
''Съмнението поддържа хората млади. Увереността е като злокачествен вирус. Заразява със старост"
Артуро-Перес Реверте
Снимките ми!
Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
x 1195
x 1728

чет яну 10, 2019 1:36 pm

Снощи не я оставих, докато не я дочетох по нощИте. Отдавна не бях изпитвала такова удоволствие от съвременна книга, а сутринта, пътувайки към работа, премятах през ум какво искам да напиша за нея и как да споделя усещанията си. За Езикът на цветята ми е думата.

Ванеса Дифенбо е създала майсторски психологически портрет на нестандартен персонаж. Моноспектакъл с няколко допълнителни герои, които служат за база - това ми изкристализира като определение. Фината моторика на детската чувствителност - лъгана, изоставяна, ранявана - се проектира в цялостното отношение на героинята към хората, към света, но най-вече към себе си. Обърната навътре към себе си и спомените си, Виктория намира вината за всичко, случващо се с нея, единствено в своите действия и това я кара да се отпише от живота в социума. Разбирах я, дори когато вземаше грешни решения, преживявах с нея разочарованията ѝ, болеше ме за всички рани, които си нанасяше сама, ядосвах ѝ се за непредвидливостта, за излишния стоицизъм, ама кой да я научи?!

Що се отнася до нейната дарба за ''четене'' на цветя също бях изненадана. Много коректно са дадени имената на растенията, включително латинските, растителните семейства, което е важно за истинността на текста. Диалозите с подарени стръкове бяха истинско откровение. Общуването на камерния състав от герои чрез викторианския език на цветята също създава специално светоусещане - в тесния кръг са включени само ''разбиращите'' - Елизабет, Грант, Катрин. Нечувствителните към него са отделени, незначителни, фон. Сигурна съм, че всеки съфорумец, който посегне към тази книга, ще оцени цветната специфика.

Хареса ми паралелното развитие на голямата и малката Виктория. Внимателно и неусетно авторката оформя цялостната картина с причинно-следствените връзки. Скоро читателя започва да се идентифицира и с детето, и с младата жена, емпатията го обзема независимо от асоциалните ѝ постъпки. И ѝ прощава всичко.

История за любов, без да е "любовна" история!
Красива книга ❤️!
0 x
Артуро-Перес Реверте
Снимките ми!
Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 3:41 pm
x 611
x 1070

чет яну 10, 2019 7:54 pm

Гео, чела ли си тази книга? https://chitanka.info/book/1603-zaslush ... -vselenata

"Заслушани в молитвата на Вселената", Марло Морган. Не знам що отникъде се сетих за нея, и за теб едновременно.... :hmmm: :hmmm:
0 x
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
x 1195
x 1728

пон яну 14, 2019 11:38 am

calico написа:
чет яну 10, 2019 7:54 pm
Гео, чела ли си тази книга? https://chitanka.info/book/1603-zaslush ... -vselenata

"Заслушани в молитвата на Вселената", Марло Морган. Не знам що отникъде се сетих за нея, и за теб едновременно.... :hmmm: :hmmm:
Не съм, Ани, но вече е изтеглена и все някога ще ѝ дойде момента, благодаря :nod: !

.....................................

За да не отварям нова тема, споделям тази история тук (копирано от стена във фейсбук):

''На 14 януари 1878 г. турска войска, командвана от висш офицер, стига до Пазарджик. Тече Руско-турската война, градът е разбунтуван. Военачалникът отива при телеграфиста на гара Пазарджик Ованес Саваджиян. Кара го да прати питане по телеграфа до върховното командване за съдбата на града. След малко идва отговор: "Да се изгори, не да се пощади".
Героят Ованес разчита отговора и премества запетайката: "Да се изгори не, да се пощади".
Така е спасен цял град. Аскерът си заминава, скоро идва и Освобождението. Това не е някаква кабинетна легенда. В Пазарджик има паметник на Саваджиян. Паметта за този случай е съхранена като цяло, но е избягала поуката за важността на запетайката в живота.'' :!:

Забележете разликата със и без запетая: "Хайде да ядем, деца.'' / Хайде да ядем деца.” - сложи запетайка, спаси дете :mrgreen: . А пък горе - цял град...
1 x
Артуро-Перес Реверте
Снимките ми!
Мариана Бечева
Кафе с мляко
Регистриран: съб ное 22, 2014 5:32 pm
x 326
x 317

пон яну 14, 2019 12:01 pm

Тези дни си мислех колко е важна запетаята. По повод "Не мога" и "Не, мога". Какво влияние оказва върху психиката мъничката запетайка.
0 x
Потребителски аватар
zeleno
Наркоман
Регистриран: вт ное 23, 2010 3:59 pm
x 412
x 501

вт яну 15, 2019 8:38 pm

чета Дядо Прас
много , много удовлетворяващо ...
0 x
Потребителски аватар
venetka70
Кафе машина
Регистриран: чет май 21, 2015 12:17 pm
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
x 1
x 241

ср яну 16, 2019 8:33 am

Изображение

Коледните придобивки.
За съжаление времето беше малко, прехвърлих средата на Бащите не си отиват и трябваше да тръгна пак на път. На мен ми допадна много, но може би защото лично я свързвам с двама от авторите.
Понесох насам Песента на моряка. По пътя се опитах да чета, но заради турбуленцията в самолета ми се зави свят и се отказах.
Чакам да завърша започнато от преди четиво на английски и пак ще я подхвана. Първото впечатление - шантава книга, ама то май и друго не мога да очаквам от Кен Киси. Да видим накрая какво ще ми е мнението.
0 x
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
x 1195
x 1728

чет яну 17, 2019 4:59 pm

Зачетох Часът на чудовището на Патрик Нес. Уж детска история, фантазийна, съновидения и реалност вплетени в детско съзнание, а все нещо ме държи за гърлото. Не е история за чудовища, а за самотата, за тъгата, за болката, за чудовищата в нас, които може и да са зли, а може и да са дошли, за да ни помогнат да оцелеем... Конкретното чудовище на Конър например му разказва истории от живота си.

Изображение

Много обичам този автор, една слаба книга няма досега и всеки път ме изненадва.

''"Когато мразиш много хора, в края на краищата се оказва, че започваш да мразиш всички. В това число и себе си. И точно тук идва номерът, разбираш ли? Номерът, който прави живота възможен за живеене. Трябва все някого да обичаш."
0 x
Артуро-Перес Реверте
Снимките ми!

Отговори

Върни се в “Литературен кръг за аматьори”