Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Havga »

След като Стратиев е познат, дали мога да се включа със загадка или май първо трябва да отгатна?

"До всички служители: В резултат на възражения на стражите големи относно равноправието,
се стигна до споразумението, че всички служители на Стражата, на които не е отредено от
човека или природата да имат по-възрастни близки, ще разполагат с две виртуални баби,
които могат да умрат на дати по желание на служителя, но не и когато сме затънали до гуша
в работа. "

:dovolen:
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Havga, отспъпвам ти моя ред! Давай! Аз без друго вече няма с какво да затрудня тези луди читанки. А, ти вече си го направила!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Havga написа: Ное 16, '18, 12:10 "До всички служители: В резултат на възражения на стражите големи относно равноправието,
се стигна до споразумението, че всички служители на Стражата, на които не е отредено от
човека или природата да имат по-възрастни близки, ще разполагат с две виртуални баби,
които могат да умрат на дати по желание на служителя, но не и когато сме затънали до гуша
в работа. "
"Виртуалните баби" малко ме смущават, но "Стражата'' с главно "С" ми подсказва Тери Пратчет.
Не съм сигурна обаче :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Havga »

Знаех си, че това "Стражата" ще е много издайническо :))). Да Пратчет е.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

"Мъжът подскочи, когато звукът долетя за трети път и разсече нощта с яснотата на космически студ.
В умореното му разтреперано съзнание изплува една дума. Звукът напомняше точно на жалейна скръб. Вън нещо скърбеше и скръбта му изпълни мъжа с напълно наочаквани, дори откровено смайващи сълзи. Скръбта разкъса сърцето му като разочарованието от разбита мечта - един вик без думи, вик за помощ, който на мига го накара да се почувства безсилен пред отговорността, неспособен да спаси изпадналото в беда създание, неспособен до степен, в която опит за каквото и да е действие става лишен от смисъл.
Много по-късно, в спомените му, запечатали тази нощ завинаги, чутото противоречеше на всеки здрав смисъл. Защото когато намери птицата, тя не издаваше нито звук."
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Гео ,това го знам :ieeemyzh: Патрик Нес -"Жената жерав" Започнах я наскоро ,но понеже я чета онлайн ,малко бавно ми върви.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Ето ви нова загадка :nod:

"Колебая се да нарека с красивото, строго име тъга непознатото чувство, смутно и благо, което ме обсебва. То е тъй цялостно, тъй себично, че почти се срамувам от него, а досега тъгата винаги ми се е струвала достойна. Не съм познавала нея, а само скуката, съжаленията, по-рядко — угризенията. Днес нещо ме обгръща като коприна, дразнеща и мека, и ме отделя от другите.

През онова лято бях седемнайсетгодишна и безоблачно щастлива. „Другите“ бяха баща ми и Елза, неговата любовница. Нека веднага поясня това положение, което отстрани би могло да изглежда неловко. "
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от greeneyed »

Само в тези 2-3 реда 2 пъти е спомената думата "тъга". Добър ден, тъга - Фр.Саган :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

greeneyed :daaa:
Книгата започва с едно прекрасно стихотворение на Пол Елюар - Непосредствен живот

Сбогом, тъга,
добър ден, тъга,
изписана сред линиите на тавана,
изписана в обичните очи.
Ти не си докрай нищета,
защото и в най-бедните устни прозираш
в усмивка.
Добър ден, тъга.
Любов на влюбени тела,
могъщество на любовта,
което ражда обичливост
подобна на чудовище без тяло —
разочарована глава.
Тъга — прекрасен лик.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

greeneyed написа: Ное 20, '18, 16:35 Само в тези 2-3 реда 2 пъти е спомената думата "тъга". Добър ден, тъга - Фр.Саган :hmmm:
:o ... И тук ти си спряла играта :svekurva:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”