Резюмирай и познай!

Публикувай отговор
Deleted User 3996

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Deleted User 3996 »

milena02 написа:И на мен нищо не ми хрумва. Загадката на Бени ме гъделичка някъде в съзнанието, смътно си спомням подобен сюжет, но Тишовите златни рибки и 20-те ръце, ако ги бях чела, със сигурност да съм ги запомнила. Дайте жокер, де!
Ами те са много разкази за това градче, също така се сещам и за една Алиса от бъдещето в друга книга от същия автор.
Автора е руски учен, пътешественик, журналист, писател-фантаст и колекционер, почина преди десетина години.
Последно промяна от Deleted User 3996 на Дек 14, '17, 18:25, променено общо 1 път.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

А! Започва нещо да ми просветва. :idea1: Кир Буличов има една книга "Селцето", а в друга една май ставаше въпрос за момиченце от бъдещето. Но съм дотук!
Deleted User 3996

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Deleted User 3996 »

milena02 написа:А! Започва нещо да ми просветва. :idea1: Кир Буличов има една книга "Селцето", а в друга една май ставаше въпрос за момиченце от бъдещето. Но съм дотук!
:daaa:
Отказвам се да резюмирам Часът на Бика тогава :D
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Ама сериозно ли имаш предвид "Селцето"? Абсолютно напосоки стрелях. Викам си: то половината руска литература е за селца, но от фантастите пък кой да е ровичкал из аграрните теми и така се сетих, че май Кир Буличов имаше нещо подобно поне като заглавие и за някакво момиче. Но убий ме, ако си спомням нещо от сюжетите. Може и да не съм ги чела.

Бени, хайде и ти помогни малко. Мирише ми на магически реализъм и то в латиноамериканската му разновидност. Но само ми мирише.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Албена »

milena02 написа: Бени, хайде и ти помогни малко. Мирише ми на магически реализъм и то в латиноамериканската му разновидност. Но само ми мирише.
На прав път си ! Авторът е бразилец.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Албена »

на Кир Буличов ми се върти из ума един сборник с разкази - Гуслярски истории" :hmmm:
Deleted User 3996

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Deleted User 3996 »

Албена написа:на Кир Буличов ми се върти из ума един сборник с разкази - Гуслярски истории" :hmmm:
:nod:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Албена »

Албена написа:Една жена загубва голямата си любов - пройдоха , пияница и страстен танцьор и любовник.След време се омъжва за стабилен и влюбен в нея почитател на класическа музика. Всичко е на ред ,докато един ден тя не заварва в спалнята си голият ,прелъстителен призрак на мъртвия си възлюбен .
Албена написа:
milena02 написа: Бени, хайде и ти помогни малко. Мирише ми на магически реализъм и то в латиноамериканската му разновидност. Но само ми мирише.
На прав път си ! Авторът е бразилец.
Все още не е разпознат .
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Ах ти, маймунке хитра! :tzeluvka: Зачука ме чак при Жоржи Амаду и „Дона Флор и нейните двама съпрузи“. Но ние, агентите, още преди да проходим изучаваме дедуктивния метод на Шерлок Холмс.
Потвърждавай и да те предизвиквам на дуел!
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Албена »

Миленко, научих си урока - с руска литература не мога да те хвана на тясно ,та си спомних за нещо любимо и далече от Русия ! :mrgreen: Много го харесвам Амаду . Хайде ,ти си наред !
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”