Киното по пантофи

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Киното по пантофи

Мнение от Мария Николова »

Киното по пантофи ми го предлага телевизора, а за мен остава да открия моя филм за тази вечер.
Случва се нищо да не избера. А има филми, които с удоволствие гледам отново за не знам кой път.
Кога свършва моя филм? Когато проследя имената в техническия персонал и видя годината на филма. Търся имена на българи. Помня имена като Цветана Недева, Данаил Тотев, даже Меган Минкова, а тази вечер беше Христо Георгиев. Представям си как тукашните близки на българина са предупредени да чакат да видят името му и как се гордеят. Филмът обявен като премиера, наистина е направен само преди 2 години! :daaa:
Често се забавлявам да отгатна репликите и се пъча като успея. :lol: Кой ще ме види - аз съм си по пантофи! :angel2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gospodinov

Re: Киното по пантофи

Мнение от gospodinov »

Телевизора се е настанил трайно в нашите домове, до такава степен, че дори и да не го гледам той си работи, ...навик.
Обикновено гледам, документалните канали на Viasat - History, Nature. Предпочитам ги пред другите подобни защото, нямат комерсиални реклами, само на предаванията, които ще се излъчват по канала.
През соца, баща ми беше измайсторил антена за гръцка и турска телевизия, хващах ме ги със снеговалеж, но ги гледахме, макар и нищо да не разбирахме.
Най-много им завиждах за рекламите.......как ние си нямаме а там ги дават едни лъскави такива....

Сега мога само да мечтая за тв без реклами, повтарящи се до припадък, дразнещи, олигофренски, елементарни.. чак обидни.

Предполагам само, как са живели преди, без телевизия, може би са имали повече време да общуват хората, да четат.

Много интересно е това с твоето хоби Мария, с имената от техническия персонал.
Моята племенница е монтажистка в Буластком и прави предаванията по Хоби ТВ. Майка ми, подобно на теб, чака да свърши предаването и да прочете нейните имена сред субтитрите. После се хвали на комшийките, че нейната внучка, прави тези предавания.

Напоследък тенденцията, която забелязвам при филмите е, че много се залага на комбинацията - дигитални ефекти + плосък(никакъв) сценарии. Предимно филми по комикси, приказки или версии/серии(2-3-4 )на стари, успешни филми.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киното по пантофи

Мнение от Мария Николова »

Ето тази тема ми трябваше.
"Мостът на шпионите" е стар филм с един от любимите ми актьори - Том Ханкс. Интригата - по реален случай - е от от времето, когато се строеше Берлинската стена. Отначало възмутени граждани обстрелваха дома на адвоката (Ханкс), а пътниците в метрото го разпознаха по снимката му във вестника и с враждебни погледи го линчуваха затова, че защитава в съда шпионин.
Но почтенността, професионалната доблест и всеотдайност на адвокат на подсъдим шпионин са и винаги ще бъдат актуални.
Когато след много премеждия успя да замени двама млади американци срещу шпионина, пътниците в метрото го гледаха над вестниците си с почит и уважение. До края на живота си този адвокат е спасил и върнал чрез размяна над 930 мъже, жени и деца.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киното по пантофи

Мнение от Мария Николова »

Мислех TV-канал Fox life за задръстен, но и снощи, и тази вечер ми предложи стари смислени, любими филми - "Ерин Брокович" и "Усмивката на Мона Лиза". По съвпадение с Джулия Робъртс. Смята се, че в събота и неделя няма телевизионна публика и другите канали пълнят програмите си с каквото падне. И тогава Fox life изтупва от праха неустоими заглавия. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киното по пантофи

Мнение от Мария Николова »

Ако можеше преди раждането ми да пожелая като кое животно да се родя, щях да искам да съм кон. :lol:
Тази вечер от 21 часа по KinoNova ще излъчват "Боен кон".
Една поема за всеотдайната връзка между коня и човека му сред ужаса на войната.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киното по пантофи

Мнение от Мария Николова »

И пак ще тикна настрани книгата и ще гледам тази вечер "Боен кон" от 21 ч. по канал Кинонова.
Кучето обича този, който го храни - който и да е. А конят обича този, който с любов го е отгледал.
Толкова е благородно това умно животно, че спасяването му сближава двама войници от враждуващите армии - неговия чавек и германеца, който също обича конете.
До тогава, очаквайки да завали повече от 10-12 капки, ще разпъна маркуча и ще поливам. :chchaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Киното по пантофи

Мнение от Магдалена »

:tzeluvka: Добре,че те прочетох навреме, Мария!
Сега и аз гледам" Боен кон " ! Благодаря ти!🍀😘
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киното по пантофи

Мнение от Мария Николова »

Мария Николова написа: Апр 10, '23, 21:26 Тази пеперуда несъмнено разбира от нарциси, Тутти Фрутти! :lol:
Я, питай Гуглето на английски как е "пеперуда" и ще те отведе към една опера.

Който се интересува, тази вечер по канал БНТсвят от 22.55 ч. ще се излъчва игралния филм "Пучини".
Сигурна съм, че ще бъде отделено време за възникването на идеята за операта "Мадам Пеперуда" ;) . "Мадам Бътерфлай".
Защото този момент от биографията на композитора не може да се подмине.
Уверявам ви, че историята не знае някой да е умрял от опера. :srofl:
Най-много да заспи, като мен в шести клас на "Хованщина" в Софийската опера. Но имах билет за следващата вечер за "Кармен", та интересът ми към операта не приключи с "Хованщина". :hihihi:

Сега отивам да открия на моя телевизор къде се намира канал БНТсвят, за да не губя време в търсене по-късно и да пропусна началото на "Пучини".

Ще ми е интересно да разбера дали някой се е прежалил да изгледа до края филма. :zazaazaz:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киното по пантофи

Мнение от Мария Николова »

Най-сетне открих кой е този канал БНТ свят. Моята древна плазма е запомнила само БНТ2. :hihihi:
Познох по излъчвания в момнта филм за Тончо Русев - както пише в програмата. И следва "Пучини".
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киното по пантофи

Мнение от Мария Николова »

Да, гледала съм този филм. Преди двайстина години, а сякаш беше вчера.
Спомних си как на премиерата на "Турандот", след арията на принц Калаф диригентът Тосканини де обърна към публиката и обява:
- Маестро Пучини умира и операта свършва тук.

Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”