Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Гео, граф »

В петък, 13-ти, вечерта гледах Сако от велур в Народния театър. След това се разболях. Четири дни не мога да си вдигна главата, бълнувам нощем, денем стена (както се пее в песента). Обещах си пламенно и непоколебимо - никога, ама никога повече няма да гледам пиеси, които се играят от 40 години и са писани за едни други времена :sdull:. Бях с братовчедка ми, която беше купила билетите с жив зор, салона беше пълен, хората се смееха и ръкопляскаха, а ние двете се гледахме ужасени и смазани от факта, че сме в средата на реда и няма как да излезем. Сигурно много от вас са го гледали и са го харесали. Аз съм потресена - все едно някой беше отворил вестник Стършел от 1976г. и го четеше на хората, а той всъщност не само че вече отдавна не е смешен, но и този някой за 40 години на сцената не се е променил и на йота. От тук нататък много внимателно ще следя в постановките, за които си купувам билети, да не фигурират имената на Георги Мамалев или Филип Трифонов. Както съм отписала Нона Йотова и Бойка Велкова... :spuke:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 819 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Мария Николова »

Гео, граф написа:В петък, 13-ти, вечерта гледах Сако от велур в Народния театър. След това се разболях. Четири дни не мога да си вдигна главата, бълнувам нощем, денем стена (както се пее в песента). Обещах си пламенно и непоколебимо - никога, ама никога повече няма да гледам пиеси, които се играят от 40 години и са писани за едни други времена :sdull:. Бях с братовчедка ми, която беше купила билетите с жив зор, салона беше пълен, хората се смееха и ръкопляскаха, а ние двете се гледахме ужасени и смазани от факта, че сме в средата на реда и няма как да излезем. Сигурно много от вас са го гледали и са го харесали. Аз съм потресена - все едно някой беше отворил вестник Стършел от 1976г. и го четеше на хората, а той всъщност не само че вече отдавна не е смешен, но и този някой за 40 години на сцената не се е променил и на йота. От тук нататък много внимателно ще следя в постановките, за които си купувам билети, да не фигурират имената на Георги Мамалев или Филип Трифонов. Както съм отписала Нона Йотова и Бойка Велкова... :spuke:
Отдавна те подозирах аз теб, мила Графиньо, че си много умна, отдавна! 8-)
Аз имам още едно правило. Не ходя на концерти на престарели звезди, не гледам филми с участието на някога любими артисти, сега изглеждащи като карикатура на себе си.
Стига ми едно огледало. :twisted: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от laydidi13 »

Свят като цвят,хората са различни,един харесва едно,друг това не му допада.По мои наблюдения сегашното поколение актьори не са чак толкова талантливи,мъчат се но не им се получава. ;) изразявам собственото си мнение :daaa:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от vodo-leika »

Аз бях така с "Животът е прекрасен" в Народния! :D
Приятелите ми обясняваха каква прекрасна пиеса е, как е променила едва ли не живота им, а аз 4 часа се чудех как е възможно това да се случва на тази сцена! :|
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Гео, граф »

vodo-leika написа:Аз бях така с "Животът е прекрасен" в Народния! :D
Приятелите ми обясняваха каква прекрасна пиеса е, как е променила едва ли не живота им, а аз 4 часа се чудех как е възможно това да се случва на тази сцена! :|
:srofl: :srofl: :srofl: Водолейче, много ме разсмя! Прозвуча ми като дежа вю (за справка виж поста ми по-горе ;) ). Ако не бях гледала и хубави постановки, щях да кажа, че Народния съвсем се е изпуснал откъм качество на постановките.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Фъстък
Kъсо кафе
Мнения: 97
Регистриран на: Мар 31, '13, 15:39
Местоположение: Русе

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Фъстък »

Аз в неделя вечерта ще ходя на "Спанак с картофи", уж комедия ще е, но ще видим, ще споделя после. :dovolen:
Гледайте напред с надежда, назад с благодарност, нагоре с вяра, настрани с любов.
Аватар
Фъстък
Kъсо кафе
Мнения: 97
Регистриран на: Мар 31, '13, 15:39
Местоположение: Русе

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Фъстък »

Преди около час се прибрах от театъра, беше страхотнооо! :ieeee: :ieeee: Много беше забавно представлението. :nod:
Гледайте напред с надежда, назад с благодарност, нагоре с вяра, настрани с любов.
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от nora »

Вчера гледах" Душата на поета" в Народния.Препоръчвам я на всички.Темите, които поставя,фактите, с които се запознах- още се опитвам да ги осмисля.Много съм впечатлена.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от vodo-leika »

Закрих сезона с "Арт" в Сатиричния, с Вергов, Бахаров и Карамазов, много ми хареса! :D
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от milena02 »

Някой гледал ли е постановката "Брудершафт" в театър 199? Иска ми се да чуя отзиви. Смятам да взема билети, пък не мога да се ориентирам по рецензиите.
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”