Киноооо

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Киноооо

Мнение от ida_ili64 »

5ia написа:Е, ние, дето сме от село, няма как да го гледаме с очила :twisted: . Вече съм си го изтеглила, и ще го гледам на компа :dovolen:
Петя,че на село хората не носят ли очила :hmmm: ??!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Киноооо

Мнение от dora »

vodo-leika написа:Днес го гледах и съм просто "отнесена" от този филм! Всичко, което казва Мориа е точно така - красив визуално и сюжетно с послание, което се надявам да стигне до всеки зрител. Много точно бяха писали в Паралели, че това е може би единственият наскоро създаван филм, в който се показва не как Земята се спасява от агресивни и зли пришълци, а как един "добронамерен свят се бори срещу човешката напаст".
И аз като Мориа мисля, че е натоварен с много послания и символика.
Въобще - гледйте го! Не го теглете, а идете на кино, сложете очилата и се потопете в един прекрасен свят!
Да така е дума по дума.
Дълго ме държа усещането ,което създаде в мен.
Гледах го и на компа.... ами.... заспах. :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Киноооо

Мнение от Titi »

в-к "24 часа" - Гледай “Аватар” от високо - иначе боли глава

42-годишен тайванец умря от кръвоизлив в мозъка след като гледал триизмерната мегапродукция “Аватар” на Джеймс Камерън, съобщиха световни агенции. Това е първи смъртен случай за тази технология, която се смята за бъдещето на киното. Суперновите усещания могат да доведат при някои хора до главоболие или световъртеж заради временни спазми на кръвоносни съдове и мускули на главата и очите. Причината е необичайното и относително дълго напрежение, обясняват невролози. С тренировки обаче мозъкът се приспособявал, най-бързо - на младите.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Киноооо

Мнение от vodo-leika »

Titi написа:в-к "24 часа" - Гледай “Аватар” от високо - иначе боли глава

42-годишен тайванец умря от кръвоизлив в мозъка след като гледал триизмерната мегапродукция “Аватар” на Джеймс Камерън, съобщиха световни агенции. Това е първи смъртен случай за тази технология, която се смята за бъдещето на киното. Суперновите усещания могат да доведат при някои хора до главоболие или световъртеж заради временни спазми на кръвоносни съдове и мускули на главата и очите. Причината е необичайното и относително дълго напрежение, обясняват невролози. С тренировки обаче мозъкът се приспособявал, най-бързо - на младите.
:eeeh: :shock: :eeeh:
А пък в Китай няма да могат да видят този забележителен филм...:


Властите в Китай решиха да забранят излъчването на блокбастъра "Аватар", тъй като той може да предизвика социално недоволство, посочва "Дейли телеграф".

Касовият филм, спечелил "Златен глобус", беше заменен от филм за живота на Конфуций.

Премиерата на "Аватар" в Китай трябваше да бъде излъчена в края на януари, а печалбите се оценяваха на 500 милиона юана (73 милиона долара). Властите, които смятат, че филмът може да предизвика брожения, правят аналог между извънземната раса Нави и китайците, които биват брутално евакуирани от домовете си от предприемачите, занимаващи се с недвижимо имущество, посочват медиите в Хонконг.

Властите са забранили 2D варианта на филма и са разрешили единствено 3D прожекциите. Проблемът обаче е, че има много малко кина, които прожектират 3D филми, пише БГНЕС.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Киноооо

Мнение от Titi »

Само обърнете внимание на този ред информация, направо паднах от стола
Касовият филм, спечелил "Златен глобус", беше заменен от филм за живота на Конфуций.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Re: Киноооо

Мнение от Templar »

Да Ви кажа не знам, аз обичам да гледам филми и претендирам, че съм изгледал повече от достатъчно ;)
Но филм като Аватар не съм.
Продукцията много нашумя, аз го гледах на примиерата му в МОЛ В. Търново. Обаче условието за 3Д е задължително.
Иначе не гледайте филма, няма да Ви хареса ;)
Но за мен Аватар е...да не кажа най-доброто което съм гледал, но го слагам в топ 3 ;)


А историята с китаеца...малко ме съмнява. Верно, малко зор ти привиква зрението към 3Д режима и после като свалиш очилата ходиш като надрусан, ама си заслужава...
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Киноооо

Мнение от zmei4o »

в 'Топ 3' е :!: :nod:
даже е на Второ място ;)
след Титаник само на $200млн :nod:
има възможност да го задмине :nod: 8-)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Киноооо

Мнение от Titi »

Прочетох информация, че във Варна било първото 4D кино /тцъ, тцъъъ, изпреварихте ни, да му се невиди/. Та някой не е ли ходил да сподели лични впечатления, свърх любопитна съм. В информацията която четох се казва, че се гледа с очила като 3Д, седалките се мърдат, има миризми, вятър, пръски дъжда.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Киноооо

Мнение от johnstalker »

Titi написа:Прочетох информация, че във Варна било първото 4D кино /тцъ, тцъъъ, изпреварихте ни, да му се невиди/. Та някой не е ли ходил да сподели лични впечатления, свърх любопитна съм. В информацията която четох се казва, че се гледа с очила като 3Д, седалките се мърдат, има миризми, вятър, пръски дъжда.
Те сега я оплескахме.. предполагам ще има и торбички за повръщане като в самолетите ;)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31685
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2399 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Мария Николова »

:lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”