любимые наши русские

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
ivanina
Кафе машина
Регистриран: пет мар 29, 2013 11:36 am
x 3
x 16

ср ное 21, 2018 7:00 pm

💞 💞 ....
....Hе родятся наши дети. Hе подарят нам цветы.
Будет петь холодный ветер над осколками мечты....

[video][/video]
0 x
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение

ivanina
Кафе машина
x 3
x 16

нед ное 25, 2018 11:52 am

💞 💞 .....

[video][/video]
0 x

Изображение
Потребителски аватар
kim
Наркоман
Регистриран: чет авг 23, 2012 3:40 pm
x 53
x 144

пон ное 26, 2018 9:05 pm

:dovolen:
0 x
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi
Потребителски аватар
Натали-Я
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед сеп 21, 2014 9:03 pm
x 2
x 4

вт ное 27, 2018 6:18 pm

Италианци и немци пеят Катюша. И то как!

И флашмоб в мола "Калинка-Малинка". Прелестно!
0 x
Потребителски аватар
Натали-Я
Кафеджия/Кафеджийка
x 2
x 4

чет ное 29, 2018 6:20 pm

Той не руснак, той от Чечня. Шарип Ухманов. феноменален, божествен глас. Still Loving You. Голос 2015г.
0 x

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: съб ное 28, 2009 11:44 pm
x 201
x 268

пет ное 30, 2018 12:21 am

Натали-Я написа:
чет ное 29, 2018 6:20 pm
Той не руснак, той от Чечня. Шарип Ухманов. феноменален, божествен глас. Still Loving You. Голос 2015г.
Да! Наистина! :syes: Наистина е много по-добър от Scorpions!
0 x
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.
Потребителски аватар
Натали-Я
Кафеджия/Кафеджийка
x 2
x 4

пет ное 30, 2018 4:47 pm

Send Me An Angel
В този дует Нико Неман направо е излишен, пее фалшиво и вика ли вика... Но Шарип...Направо грабва с гласа си. По моето скромно мнение, де.
0 x
ivanina
Кафе машина
x 3
x 16

нед дек 02, 2018 10:09 pm

:sflower: :sflower: ........
[video][/video]
0 x

Изображение
Deleted User 4608
x 20

пон дек 03, 2018 10:40 am

Мелодична, запомняща се, с приятен текст :), случано я открих след много години

Текст
http://www.karaoke.ru/song/4424.htm
0 x
Потребителски аватар
Натали-Я
Кафеджия/Кафеджийка
x 2
x 4

вт дек 04, 2018 9:27 am

alys написа:
пон дек 03, 2018 10:40 am
Мелодична, запомняща се, с приятен текст :), случано я открих след много години

Текст
http://www.karaoke.ru/song/4424.htm
Благодаря ти, Alys! Чудесна песен от моята младост! Каква чистота! Песента е лека и хармонична.
"Димът от задника не излиза. Солистът не крещи като психопат. Танцовият ансамбъл "Пеещите гащи" не се поти. Лазерната пушка не изгаря очите на аудиторията. Защо ле е хубаво да слушате тази песен?" Това пита с ирония един от коментиращите.
0 x
Deleted User 4608
x 20

вт дек 04, 2018 10:12 am

Натали, благодаря за мнението ти. :tzeluvka: Бях на лагер в подмосковието и оттам имам хубав спомен за много руски песни, включително звучащи като детски, но реално посланието е към всички. Една от тях е Улыбка. Едва ли има човек, който да не я е чувал. Прекрасен текст и мелодия!
0 x
Deleted User 4608
x 20

пет дек 07, 2018 7:42 pm

Една също много любима и малко позабравена песен текст http://sentido.ru/songs.php?id_song=5881
0 x
ivanina
Кафе машина
x 3
x 16

пет дек 07, 2018 7:58 pm

:sflower: :sflower: ....
[video][/video]
0 x

Изображение
Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 2:11 pm
x 43
x 257
Контакти:

съб дек 15, 2018 7:41 pm

0 x
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение
Потребителски аватар
Натали-Я
Кафеджия/Кафеджийка
x 2
x 4

вт дек 18, 2018 11:49 am

ivanina написа:
[video][/video]
ivanina написа:
[video][/video]
Колко съм ти благодарна! колко спомени! разтърсващи до дъното на душата! "Улетай на кръльях ветра" и Байкал. Мой роден край. колко често ни водиха като деца на екскурзии по Байкал. И през зимата, при -40. кой сибиряк се плаши от студа? Байкалски лед бил прозрачен, Взирахме си в него за да видим на дъното плуващите риби."Улетай на крыльях ветра"е ария от операта "Княз Игор" Гениална музика. Автор- Александър Бородин. Тази опера е написана в средата на 19 век. Но какво модерно звучание! това е откъса от самата опера-"Улетай ... и Половецкие пляски"

По мое време в руските училища преподаването на музика било на много високо ниво. даже спомням в детската градина, нас шестгодишните ни водиха на специални концерти класическата музика в областната Филхармония. "Петя и вълкът"-симфонична приказка на Сергей Прокофиев. Интересен сюжет и абсолютно достъпна за децата на тази възраст информация за това как звучат инструментите на симфоничен оркестър. В училището на уроците по музика наш учител ни запознавал с шедьоврите на класическата музика. Слушахме грамофони плочи от неговата огромна колекция. След това разсъждавахме по темата. Той винаги ни задавал един и същ въпрос:"Е, какво почувствахте?"
В десети класс той ни е предложил да напишем есе на тема на прочутата Моцартова Фантазия Минор 397.
Той каза тогава, че най-доброто есе ще преведе на немски език и ще го изпрати за конкурс на Фестивал, който всека година се провежда в Австрия в Залцбург.
Ето това произведение в изпълнението на безумно талантлив Даниил Трифонов.

Спомням си, написах, че това е музика за ранената от дълбока ревност душа, съмненията и тързания. но съмненията се оказаха напразни. Нещо от този род бях написала. Учителя харесал точно моето есе и го е изпратил. Главната награда в този конкурс беше ексурзията в Залцбург. Това беше немислимо щастие даже и да мечтая за такава награда. Е, не спечелих, но получих от организационен комитет благодарствено писмо за участието, великолепна хартия с златен герб на града, готически букви. Такива писма със стандартен текст сигурно са получили всички участници, но няма значение. Пазя това писмо до сега. Интересно, от всички преподаватели които съм имала, помня само неговото име Вадим Иванович Желтухин. Сигурно вече не е между живи. Бог да го прости.
А в пети клас той ни завел да гледаме филм-опера. Това беше Княз Игор. Точно тази опера. Великолепен филм, беше просто едно потресение за мен. Оттогава обичам операта. След това филм-опера Чайковский "Евгений Онегин". Знам арията на Ленски "Что ден грядущий мне готовит" наизуст. Често я пях на дъщеря ми, тихичко, защото моя глас далеч не е оперен. Няма да забравя реакцията на дъщеря ми, когато при едно посещение на операта в Пловдив тя я чу. Хора от моето поколение в Русия способни на слух веднага да кажат кой е автор и от какво произведение тази музика. Как ли е сега? И колко жалко, че моята дъщеря не е получила е стотната доля от тази музикална култура.
Пак ти благодаря,Ivanina!
0 x

Отговори

Върни се в “Музика, концерти, кино, театри, купони”