Подуенската градинка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от Гео, граф »

Обещах да разкажа за другото влачене/бутане/дърпане/носене на дънер с Иса. Годината е 2016, с Ноел и Дени отиваме на гости на Иса за два дни - е това е истински кеф :wooow2: !!! То градина ли не щеш, то бърборене ли не щеш (как да е, когато на едно място са четири цветарки :mrgreen: ), то готвене ли не щеш, киснене в басейнчето, което е голямо точно колкото да седнат в него четирима. В неделята си направихме пикник по Черни Осъм, който тече през Дивчовото, търкаляхме се по сенките, джапахме в реката...

Изображение

Изображение

... докато в един момент съзряхме грамадно парче дърво, дооформено от водата, обрасло с мъх, с едни разкошни извивки... Как да не го грабнем :lol: :lol:

Изображение

Иса решила, че го искам за себе си, а пък аз го ''виждах'' на точно определено място в градината ѝ - просто заспа! Силно се надявам да е все още там :sdovolen:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Юни 8, '23, 12:02
Изображение
Веселата видра хахаха :lol:
Изображение

Да , толкова е грозен, че чак е красив по някакъв начин :lol: Най-малкото развихря фантазиите ;)

Имаше една по-подходяща картинка, но не е за всеки
Спойлер
Покажи
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Юни 8, '23, 22:23 ... Да , толкова е грозен, че чак е красив по някакъв начин :lol: Най-малкото развихря фантазиите ;)
Пууу, как не се сетих сутринта да му направя една сесия Изображение...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Юни 9, '23, 11:11
Пууу, как не се сетих сутринта да му направя една сесия Изображение...
Непременно да го нафоткаш!!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Юни 9, '23, 12:54 Непременно да го нафоткаш!!!
Явно темата няма да върви по хронология, ще следва обичайните кривулици на въображение и въпроси, което като се замисля, си е в реда на нещата :nod: . Обратното ще бъде скучно :scool:

Та за твой хатър днес се опитах да фотна мечето, не се получава особено добре предвид тъмното място и нелицеприятния фон. Съзнавам, че има нужда от още нещо, ама не ми стига да го измисля, така че ако ти хрумне, сФиркай :daaa:

Изображение Изображение


По повод светлината. Колкото и да обяснявам, колкото и да ръкомахам, ако не го види човек, е трудно да си го представи. Най-осветената част:

Изображение

И малко по в ляво откъдето идва слънцето:

Изображение

Това е цялата налична светлина, силно е дори да кажа слънце, защото говорим за една неравна полоса от примерно 3-4 метра между двете липи, която се огрява между 12,00 и 15,00, ама само в периода на най-дългите дни, при това косо. Ако се окастрят долните клони на дърветата, няма да има кой знае колко повече слънце, но поне ще просветлее, ще има въздух. Само че това е работа на общината. Мога да ги извикам сега, когато виждам какво и колко е нужно да се махне, обаче само като си представя погрома отдолу и се отказвам :eeeh: ...

Айде за последно още една днешна за разкош :angelche:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Юни 10, '23, 10:54
Та за твой хатър днес се опитах да фотна мечето, не се получава особено добре предвид тъмното място и нелицеприятния фон. Съзнавам, че има нужда от още нещо, ама не ми стига да го измисля, така че ако ти хрумне, сФиркай :daaa:
Гърненце с мед :lol:

Това за видрата ми хрумна, не само защото ми прилича на видра. Същия ден ММ реши да вади от езерото водни растения, на които аз казвам водорасли. И чак като започна да бърка вътре с тармъка, забеляза, че нямало риби. Ами скрили са се, уплашени. А той - не, изяла ги е някоя видра! (видра, защото водната змия не може да сколаса да изяде толкова риба) А бе, човек, откъде тук видра, наоколо само някой и друг басейн, няма откъде да дойде. Не, видра ги е изяла! Едикойси сложи мрежа отгоре, за да спаси рибите, защото не успя да хване видрата.
Сутринта като се избистри и успокои езерото, се видяха и рибите.

Като знам колко е малко слънцето между липите, и колко е суха такава градинка (и аз съм живяла в блок с липи), направо е удивително колко много растения и цветове имаш!
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1213
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от lilaby »

Коя е розората роза, Гео?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Юни 10, '23, 11:41
Гърненце с мед :lol:
Хм, трябва да потърся по сергиите за грънци на Женския пазар нещо подобно :hmmm: . И мога да го боядисам, йеее :ieeee: :ieeemyzh: !!! Даже мога да направя със самосъхнеща глина медени стечки от ръба надолу :lol: ! Започвам да го измислям, благодаряяяяяяя, Люб :gush: :tzeluvka: !!!!

Изображение
lilaby написа: Юни 10, '23, 12:05 Коя е розората роза, Гео?
Това е простичкото розово Fairy, Лилаби, преди бая години съм го прихванала от клечка, нищо особено, но там стои като нещо специално :sflower:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от Гео, граф »

pepelqshka71 написа: Май 8, '23, 22:02 Ако ги пече слънце - не е добре.
Това по повод хостите от Еврохоста, които доотглеждам на козирката над входа. Ето колко слънце има около 13.30-14.00, Пепеляш :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Подуенската градинка

Мнение от pepelqshka71 »

Ми не знам, Гео. Това е най гадното слънце и има вероятност при високи температури (юли, август) да ги поизгори.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”