Дворът на Люб, и още работи...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Lalel4e »

Офф, вий да видите на живо какво е... :chchaa:
(теиз, които не сте, де)

Ама Люб не е показала половината градина! Другото езерце и лутеята..
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Lalel4e »

Уф, аз седнах за едно да пиша, пък написах друго.
Ама няма да редактирам сега, пускам нов пост.

Люб, аз снощи в полунесвяст отворих видеото и го изгледах малко с полузатворени очи :sblush:
Чак сега седнах на спокойствие и си го изгледах от-до. Тъкмо взех да са разливам, и то свъшри! :-|
В твоята градина цари голям релакс. Всеки път като дойда и така се отпускам, че ми се иска да ме оставиш някъде на тревата да си подремна :mrgreen: Котешкото присъствие е много сладко!
А пауните защо не пусна?
Абе, има още много за показване, айде, чакаме следващите епизоди :zazaazaz:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7356
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Пауните не пуснах заради новонасятата трева. Вчера я окосих, и днес ги пуснах. Още не могат да схванат какво се случва там. Белият Демон обикаля полянката пет минути, с глава забита долу, и се чуди защо няма нищо за кълване! После реши да ми се напери и да поиграе любовен танц. За мен трябва да е било, защото женските ги нямаше :D Но клипчето ще се качва дълго, затова ви пускам втората част на моите снимки, която като свърши, значи е свършила, въпреки, че музиката спира някак никак. В Ютуб не видях подходяща редакция. Има и още части :) Някои рози на пъпки ще цъфнат за тия дни, но какво да се прави :D

Хави
Виенско кафе
Мнения: 407
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Хави »

Благодаря, за чудесната разходка!
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5006
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от мечтица »

Въхх,сутрин набързо видях първото клипче,нямах време да го разгледам с подробности и да се насладя.
Сега пак толкова съм изморена,но в първия свободен момент ще се потопя в в твоята вълшебна градина.
Нарочно не отварям втория клип,знам че е прекрасно и искам спокойно да обиколя ,макар и виртуално това очарование. :sheart:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4950
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от къщичка »

Колко красота и колко труд е всичко!
Докато гледах, се сетих като реди паветата. Сега би ли се хванала? :)
И аз да се наредя да дам заявка да снимаш онези кътчета с табелките, с рисунките, с изрисуваната вана, с червената врата :)
А защо не съм виждала аквариумите?
Какви риби има там?
Пол Скарлет на каква възраст е?
Май те питах, но забравих.
А как си организираш снимките? По години в албуми ако е, как намираш точно каквото търсиш, то човек помни ли коя година какво се е случило? 😂
И още въпроси. Имаш ли времето ей така да се седнеш в някой кът и просто да гледаш градината, да не правиш нищо?
Аз до скоро все не стигах до там. В предната градина даже нямах пейка, нито обособено място за сядане, от 8 години, чак на шестата направих беседка, на която съм сядала броени пъти и то за малко. Тук вече посядвам, оборотите спаднаха и имам нужда.
Та все се чудя как е при другите.
Хайде, цял лексикон :)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7356
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Ха ха, да, като лексикон :) Ами правилно, трябва да предизвиква и въпроси тази градина!

Да, бих се хванала, даже трябва да си пренареждам една пътечка, че къртицата много я разкриви, а плевелите я превзеха.
Кътчетата с табелките и рисунките ги има в началото на темата, там е пълна ретроспекция на бързи обороти. Мисля, че нищо съществено не съм пропуснала.
Аквариумите са територия на моя си мъж. Аз дори не зная имената на всички риби. Моят принос бяха вратичките, по-скоро частта от кожа, домъкната от битака. Лачена , дебела , червена кожа. Вероятно за обувки. Но пък какъв велур от обратната страна! Пирографирах карта на света, по райони, свързани с местообитанията на рибите от всеки аквариум. А дървената част са изцепени парчета от дървенията на двестагодишната панагюрска къща. Много време стоя без врати, и накрая само това измислих. Малко ми е инфантилно, но му свикнах.
Сега е обогатено с още кораби, има и картини, това е от началото.
В първия аквариум има цихлиди, не ме питай за отделни имена. Вторият е за скаларии, имаше и дискуси, но водата ни е твърда, и много трудно се гледат. Освен това искат нагревател. Третия беше предимно за растения и неони, после се добавиха и някакви други, има и много червени скариди, охлюви, дънни риби.

Изображение

Изображение

Пол Скарлет е купен голям, но в много малка за него саксия. Един разсадник в Раковски стана място за сватби, и обрахме някои последни страдащи растения. Една година не мръдна, и после започна да пуска прекалено дълги клонаци. Даже сега един е счупен от ранния сняг.

Снимките ми са в Гугъл снимки. Правя си албуми. Например тези с аквариумите са в албум "Къщата". Имам по години и за градината. Помня приблизително промените, иначе от Снимки вдясно по години и месеци отиваш и ровиш. Аз не снимам много,не правя примерно пет снимки на едно растение :) Даже самостоятелни растения, снимки - картички, почти не правя. И много редуцирам.
Има и опция за търсене, която използвам, примерно Аквариум. Но с търсенето не ми излязоха тези, които търсих. Качвам си снимките от телефона в Гугъл снимки. Използвам компютъра, на телефона не виждам добре.( И изобщо смятам телефоните за изключително неподходящи за разглеждане на снимки, че и за ровене в интернет не стават.).
От там вече ги разпределям към албумите. Някои ги дублирам в няколко албума. Албумите трябва да са споделени, за да се виждат снимките във форума. Примерно: https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP ... authuser=0
За седенето по кътовете. Най-често седим на голямата маса,под върбата. Там е сянка, хладно е,пием кафе,често се храним, посрещаме гости. Понякога пием кафе на другите места.Обичам да се люлея на люлката, особено нощем :) Има едно място, на което никога не сядам. Черните столчета с масичка в патиото. Ама никога! Там се излиза много лесно от кухнята, но ми е твърде затворено, а лятото е много горещо, няма никакво движение на въздуха. Но ги гледам постоянно, защото имам вратопрозорец в кухненската част.
Старая се поне веднъж на ден да поседна някъде.Но общо взето не седя дълго, защото все виждам някаква тревичка за отскубване, нещо за рязане и за оправяне. :) Сега като го написах, разбрах защо не седя на черните столчета. Не се вижда работа за вършене 😜
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Lalel4e »

Лелеее, това с пирографирането на картите съм го пропуснала! :shock:
Ма то при теб нещата не могат да са възприемат отведнъж! Много са готини, много прецизна изработка и много добре стоят там, вратичките не са наивни, а са рустик :hihihi: и стоят перфектно, а аз съм влюбена в тях, да знаеш!!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7356
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Тази сутрин се опитах да анализирам кое ме кара да избера това или онова място. Стигнах до извода, че това е комфорта. Ние седим под върбата, защото там е прохладно и сенчесто, и защото тези социалистически столчета са изключително ергономични. Слагаш по една възглавничка за седалка и облегалка, и може да се стои с часове, без да ти стане неудобно. Изрових едно видео. Да си покажа и водопада там, когато работи :D



На люлката е много приятно, и също може да се заседи човек,пък макар и сам и без телефон в ръка :) Заради усещането, което дава люлеенето. Препоръчвам на всички , които нямат, да си вземат люлка. Място за мечтания. Обичам да седя нощем и да гледам звездите.

Изображение

На останалите столчета, колкото и да са красиви, не е удобно да се заседява човек за повече.
От психологическа гледна точка е добре да се чувства някаква уединеност и защитеност. Когато някой идва вкъщи,от портата се запътва към столчетата под брезата. Те имат своеобразна стена от берберис и керия, на мен също много ми харесва да стоя там на скрито. В същото време съм до къщата и входа, което ми дава още повече защитеност. Някои (животинки) се заседяват повече :)

Изображение

А ето ги тези, на които никой не седи. Долу, под прозореца, поставям скарата и фритюрника, и дори тогава никой не седи. Клечи на земята и обръща пържоли 🤣 Нямам обяснение за този феномен.

Изображение

На тези най-хубавото време за сядане е сега, защото се открива най-красивата гледка от моето място. За другите не знам :) На тях седяхме много пъти, и пихме кафе или чай във всички руски сервизи от колекцията на ММ :D

Изображение

А най-обширна е гледката от столчетата до къщичката. Там може човек да съзерцава рибките. Тук са преди да им намерим маса. Втората снимка е на гледката , която се разкрива.

Изображение

Изображение

Има и една пейка, на която често седях, докато умувам новата полянка.

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Lalel4e »

Изобщо, да се чуди човек де да седне 🤣
Или по метода на Снежанка да пробва столчета, докато си намери по мярка.
Ама аз съм сигурна, че всичките са ми по мярка! :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”