Помощ - кучето ми яде цветята

Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 294
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от may4o »

Здравейте,

Моля за съвет :helllp:
Кучето ми си е харесано определени растения в градината и ги псае безпощадно
На прицел са ехинацеи, хеухейри, дори незабравката изяде магарето
Все неща на които много се радвам.
Намира ги където и да ги преместя в градината
Дайте съвет ако ви се е случвало моляяя
искам да се радвам на тези прекрасни растения
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от venetka70 »

Нашата кокерка докато не изяде всички ехинацеи не миряса. Нищо не помогна и накрая се отказах. Явно като лечебни растения ги приемаше.
Хеухерите не е пипала, а имаме няколко броя.
От миналата година на прицел са долните листа на ацер платаноидес. Всеки път като я пуснем навън се завира под дървото и ошмулва по няколко листа. Тях поне не ги яде, а само ги къса.
Поне дупки не рови, докато изтървем ли голямото куче става страшно. За нула време издълбава кратер. Последния път си мислех, че ще падне зиданата стена между нас и съседите. Беше изровило дупка с дълбочина около 50 см до оградата.
Да не говоря котарака какво прави саксиините китки в къщи.
Имаш ли си домашни любимци... си имаш и проблеми с растенията. Идеално щастие няма.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от Daniela Pargu »

Аз много патя от домашни и недомашни любимци !
Какво ли не съм пробвала!
Напоследък слагам ограждения от мрежа - има резултат :daaa:
пп Мрежата е от тази за арматура от Практикера -става нещо като капак ,
забито в земята :daaa:
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 294
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от may4o »

Мисля си да пробвам с ония препарати срещу котки, кучета и гълъби
Имаше ефект, когато пръсках за да не пишка на определени места
Аватар
Стаси
Кафевар/ка/
Мнения: 803
Регистриран на: Май 18, '14, 18:45
Местоположение: София, Редута
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от Стаси »

Кучетата са изключително умни създания. Ако човек положи малко усилия да поработи с тях още докато са малки, има голяма вероятност да си осигури безпроблемен любимец.
Накарайте го да ви слуша и едно еднократно "не", когато опита да яде цветята, ще е достатъчно веднъж завинаги.
Все пак никога не е късно да опитате.
Успех! :stiskam:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от Havga »

И аз имах проблеми с Ая, вече почти 3 годишна западносибирска лайка. Ровеше в саксиите, в които няма растителност, ядеше ехинацеи, стипи, лилиумите поне 3-4 пъти съм ги тъпкала обратно в саксията. Прегриза два дебели основни клона на Голдън Селебрейшън. Розата едва сега се съвзема, а минаха 1-2 години. Сашка Кентска и Чинко де майо ги занули две години подред. Сега и помина мерака и гризе само рози и то главно като им опадат листата. Яла е бой, завирала съм музуната с Не! Ама , гледа гузно, бяга да се спасява и до том. Затова правя укрития, сбутвам ги на място и слагам препятствия, вдигам на високо върху стол и пр. Така, че кротват се, но до тогава преградите вършат работа.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от Lilly »

Стаси написа: Фев 5, '22, 18:00 Кучетата са изключително умни създания. Ако човек положи малко усилия да поработи с тях още докато са малки, има голяма вероятност да си осигури безпроблемен любимец.
Накарайте го да ви слуша и едно еднократно "не", когато опита да яде цветята, ще е достатъчно веднъж завинаги.
Все пак никога не е късно да опитате.
Успех! :stiskam:
Никога не е късно за опит, но като цяло концепцията е дълбоко погрешна. И кучетата имат характер , както и хората. И не можем да ги сложим в калъп, а каквото стърчи от калъпа - да го изрежем, за да паснат на представите ни какви трябва да са. Цял живот се грижа за котки и кучета. Всяко животинче е различно. И не с "малко", с никакво усилие не можеш да промениш същността на животното. Както и при хората , можеш да го пречупиш, но не и да промениш това , което господ му е дал. Дори специалистите - дресьори, които професионално обучават кучета за специални задачи, казват - това куче може да се обучи, това не може. Господ/или природата са заложили /или пък не/ и такива качества - склонност към обучение, послушание,любвеовилност..
Последните 8 години отглеждах един голям разбойник, прибран от улицата и едно прекрасно питбулско момиче, което живееше хиляди пъти по-зле от уличния помияр , преди да я отмъкна от собствениците й. Момичето ми вече го няма, но уличният хубавец, който вече по всякакви критерии е възрастно куче, на милиметър не е мръднал - да се кротне, да ме чуе някога, или да се сети не за едно "не" , а за няколко десетки хиляди "не"- та . Той просто е такъв - изключително експанзивен, изключително любвеовилен, изключително страхлив - това му е помогнало да оживее на улицата. Той знае прекрасно какво не трябва да прави , но не може да надскочи себе си и наистина да не го прави - да гони котки, да скача по хората, да се бие с кучетата ...А колко хора го могат това ...да надвият природата си ...
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 500 пъти
Получил благодарност: 848 пъти

Re: Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от Alien »

@Havga: Пръскане на растенията с масло от нийм или с разтворена в олио каролина рипър (като вариант - еуфорбиа резинифера) не помага ли?
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от Havga »

Alien написа: Фев 5, '22, 22:57 @Havga: Пръскане на растенията с масло от нийм или с разтворена в олио каролина рипър (като вариант - еуфорбиа резинифера) не помага ли?
Не ми е хрумвало, още повече тя вече ги гризе чак котато се оголят- зимата и ранна пролет. Бърка ги с клечките, които гони и гризе по поляните. Отдавна не е правила глупости с разлистено растение, слава богу! Но пак е кофти, мога да пробвам с нещо люто наистина. Каролина Рипер нямам, но лют пипер …
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Помощ - кучето ми яде цветята

Мнение от Lilly »

Havga написа: Фев 6, '22, 10:28
Alien написа: Фев 5, '22, 22:57 @Havga: Пръскане на растенията с масло от нийм или с разтворена в олио каролина рипър (като вариант - еуфорбиа резинифера) не помага ли?
Каролина Рипер нямам, но лют пипер …
Силве, предложените мерки са твърде брутални - сокът на еуфорбиите е токсичен, за каролината си пише - внимавайте , защото е най-силно отровната чушка в света. Има ядлив лют червен пипер за кухнята ..но каквото и да ползваш, първо ти го опитай дали не е прекалено люто , че да подлудиш приятелката си. А в Баухаус има репеленти за различни животинки. Трябва аромат, който не им е приятен. Целта не е да си отровим лябимците, а само да си запазим градините. Кучетата имат многократно по-добро обоняние от нашето и ако попаднат на нещо, което им е гадно , може и да си опазиш градината.
Мога да споделя опит , свързан с котките. Пишкаха на постелката пред вратата на съседите. Изпрах я с медикс - нещо си ...дезинфектант за тоалетни. От моята човешка гледна точка , този препарат мирише хубаво. Но котките не споделят моето мнение - престанаха да доближават постелката. Може би миризмата е прекалено силна ..най-вероятно.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”