От А до Я за любимите домати 2022

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от ичиконти »

Загубих си семенцата пратени от Ивко, ама имам един месец да ги намеря. Явно вместо мозък имам бъбреци. Та е време за семена и сортове- исках да кажа!
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Shami »

За зла участ аз пък не мога да си намеря семената от Крохата.Толкова ги лелеех,така им треперех и съм ги бутнала някъде да не ги затрия.Всичко прерових вече,даже старите коледни играчки,къде ли не гледах и не и не,няма ги :ufff: Незнам в кого последно останаха семена и дали има още,но за срам ще искам отново поне няколко.Не мога да повярвам,че точно от това от което се страхувах ми се случи.Да затрия семената ,от себе си да ги скрия :cry:Всички останали семки изнамерих само Крохата тогава я сложих отделно,от глупост явно. :chokkkofa:
Иначе и аз се чудя още какви сортове да опитам тази година.За едрите доматки става въпрос.
Ще пробвам тези семена дето оставих от едрия домат на приятелка,неизвестен сорт. :hmmm: И още мисля за останалите.
Последно промяна от Shami на Дек 27, '21, 14:14, променено общо 1 път.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от pepelqshka71 »

Да ни е честита новата тема. Алис :sheart: . Благодаря за линковете към важните теми. Ще мина и през тях. Като пишман градинар не знам колко ще пиша, но ще следя темата с интерес.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от макс »

Да ни е честита новата темичка и аз като Пепеляшка не пиша редовно, но я следя. Пожелавам на всички ни да е плодородна и с по малко болести и гадинки :dovolen: :D
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от МГХ »

Хайде с нов късмет и мечтииии :) Да бъде здрав и успешен сезон!
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Shami »

Такаа,преди малко си пуснах поръчка при Христов,за първи път поръчвам от там,та незнам дали правилно направих заявката.Напоръчах сумати семена,ще стресирам човечеца :lol: Ха това да пробвам,ха онова и тя стана една.Мисля още две поръчки да направя някъде обмислям къде да е и спирам.Поне ще се запася със семена.После ще мисля какво да правя,кое да садя,кое да изчака.Така ми се иска да имах голям терен за проби .Много сортове искам още да опитам.
Искам да пробвам и Дусята и онова дребното доматче дето прилича на бяло грозде.И прасковата искам да пробвам и оня чесновия домат.
Има един домат дето прилича на банан,него по натам ще го търся.
Много интересни сортове има,направо затънах в море от домати .
Гордостта на Гритмире,каквото и да значи,ще се пробва :lol:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6021
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2083 пъти
Получил благодарност: 1199 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от alys »

Шами, съмнявам се, че има някой сред нас, който не си е поръчвал от Христов. :) Последното, което поръчах, беше разсад батати. Доматите като цяло ги опитах. Поръчвала съм си, най-вече, домати, за които пише, че са с много добър или отличен вкус. Ако нещо е било изчерпано, може и да не съм го пробвала. Обаче последните две години имам много нови семена от другарчета и вече започвам да се съмнявам, че ще успея да ги пробвам.
Ичиконти, кои сортове ти изпрати Ивко?

Жоро, разписал си се в двете теми - 2020 и 2021. Ако искаш, можеш да си преместиш мненията тук, а после да ги изтриеш с кръстчето горе вдясно над публикуваното мнение. Според мене, ще има по-малко объркване, ако пишем само в новата тема.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Shami »

Знам Алисче :tzeluvka: ,вие сте го извървяли този път.Аз като новак нали не съм и толкова ми е интересно и вълнуващо.Иска ми се вече да съм ги насадила,обрала и да седя и да пробвам. :zazaazaz:
Предполагам,че като се наситя на проби,след година,две някъде ще се кротна и ще си садя определени сортове.Но сега е сложно,искам всичко. :stmi:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от pepelqshka71 »

alys написа: Дек 27, '21, 19:14 Шами, съмнявам се, че има някой сред нас, който не си е поръчвал от Христов. :)...
Ооо, има има, аз съм от тях, ама нали съм прохождаща тъкмо пратих на Шами лично да ми прати сайта на Христов :oops: . Със семената съм на Вие. Хич не ми се получава. Нямам необходимите условия. Започва се още от сеенето на семената. Тъкмо покарат и се подсечат. Ще ги мъча и ще ви плача тук, па дано се получи. Понеже няма да правя много разсад, мисля да сложа по 4 семки от наколко сорта в отделни чашки от кафе и с найлонче отгоре. И това на прозореца. Ще изгоня всички кактуси на втория етаж, че там е 12-15 градуса, а ще приютя доматките при мен, че е около 22-24 градуса. Само дайте старт кога се сеят, ако искам да ги слагам в неотопляема оранжерия към средата или края на април.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”