разни интересни сукуленти - галерия и видове

Модератор: scleri

Аватар
Acebia
Кана кафе
Мнения: 637
Регистриран на: Мар 27, '11, 09:25

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от Acebia »

Надявам се по-опитните каки и батковци тук, да помагате, че то залитане, залитане ама може и да падна. :D :bira:
Аватар
chingi4
Кана кафе
Мнения: 594
Регистриран на: Апр 24, '10, 09:59

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от chingi4 »

:daaa: Честити сукита,Acebia ! :ieeemyzh: Много са сладки ! :potekoha:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от botan »

Ти сериозно ли си давал пари за бриофилуми?
Insta: ex_hort
Аватар
Acebia
Кана кафе
Мнения: 637
Регистриран на: Мар 27, '11, 09:25

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от Acebia »

chingi4 написа::daaa: Честити сукита,Acebia ! :ieeemyzh: Много са сладки ! :potekoha:
Благодарско!
botan написа:Ти сериозно ли си давал пари за бриофилуми?


:nod: не знаех от кой да си търся :eeeh:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от botan »

Хей тука има една таквази темичка: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=32&t=90" onclick="window.open(this.href);return false; , повечето сукувци лесно се размножават от клонка и бързо растът така че едва ли на някой би му представлявало проблем да ти даде. ;)
Insta: ex_hort
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от dobis »

Що не се разписка в Търся ...щяхме да те затрупаме , всеки има по няколко от тия , и да го питаш , не знае защо ги обикаля , може би защото все пак са достатъчно джиджани и не създават никакви грижи, но пък редовно с разните пратки , се движат и листенца и бебенца от тия. Хубави са , аз лично много харесвам сукитата , малко съм вманиачена по еуфорбии и агавета , а край тях и алоетата успяват да се намърдат , харесвам и трънчетата, но ако имам само 5 лв и трябва да избера бодила или еуфорбийката , печели млечката. Не те кастря за избора , напротив , отнасяш го че не писна първо тук, не че си хареса сукулентчетата :svekurva: аде кактусари , кой ще ме нагази , че тревите не са истински кактуси :hihihi:

За следващия път си знаеш вече урока , пускаш питанка в Търся , там ти се казва къде на какви пари последно е забелязано и съответно и който има ти казва , не купувай , ще ти го изпратя. Налага се да коткаме Бг пощи , че без тях сме загинали ако вземат та се затрият / то с тия цени как ли ще се затрият , ама това е друга приказка вече /
Аватар
simira
Виенско кафе
Мнения: 403
Регистриран на: Мар 31, '10, 21:04

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от simira »

Кактуса се яде , от кактус се прави Текила ...а то сукитата какво ? Магаретата ги не щат ...майтап.
one man
Дълго кафе
Мнения: 130
Регистриран на: Мар 22, '10, 10:10

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от one man »

Миналата година правихме една или две поръчка от този сайт
http://www.specks-exotica.com/en/

Едното от растенията, които си взех, го разчитам на български като Еолантус / не знам дали така се произнася от латински /. Гледам го от миналата година в работата ми и то тези дни напъпи и днес го снимах цъфнало.

Изображение

Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от dobis »

Eto едно цъфнало телефонче, бъкано е с пъпки, каудексчето е 4-5 см ама яко преде

Изображение

Изображение

И Ортега едно , прекрасна худия , обсипана е с пъпки

Изображение


Една дорстения от Екзотоката е заприличала на извънземно , но не съм я снимала с питките, кефя й се много
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: разни интересни сукуленти - галерия и видове

Мнение от frigus »

Здравейте!
Някой ще ме светне ли какво е това. Старото беше на 25 години и високо 2,60. Преди 5 г. се местехме и прибрахме само наследника.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”