Kakichkа

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Lalel4e »

Ееее, най-накрая придобих цялостна представа за къщата и двора!
Ма много ти е хубаво! Мен не ме дразнят варелите и компоста, ама онова платнище насреща бих го сменила с нещо друго, задължително пак плътно ;)

Акъл и аз нямам за ягоди и рози, ама се нареждам по въпроса за теменужките. За многогодишни теменужки сега чувам.. или сега стигна до мозъка ми :lol: Трябва да се науча и аз така да наблъсквам цветята! Хем много ми харесва, хем сърце не ми дава като ги садя - все гледам да имат мнооого пространство, да дишат - както аз обичам :D
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

Sofiya Stoicheva написа: Мар 18, '24, 12:06
Горските ягоди дават ли плод? ...
Четох ти в темичката, че пътьом забърсваш по някое растение от градински център - от кой?
Комшийски поздрави от мен!
Това дали дават плод, ще го видя тази година, миналата нямаха. Аз си ги донесох с едни горски иглики от поляните на село. Но миналата година никъде в района нямаше ягоди.
А що се отнася до разсадник - от този в Долни Богров най-често пазарувам, от там са ми и теменужките, насадих ги миналата година края на лятото, в сандъчетата дето са ми лалетата. Лалетата са тути фрути микс , половината ги вадих, другата половина не, да видя как ще се справят.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

Lalel4e написа: Мар 18, '24, 12:16 Ееее, най-накрая придобих цялостна представа за къщата и двора!
Ма много ти е хубаво! Мен не ме дразнят варелите и компоста, ама онова платнище насреща бих го сменила с нещо друго, задължително пак плътно ;)

Акъл и аз нямам за ягоди и рози, ама се нареждам по въпроса за теменужките. За многогодишни теменужки сега чувам.. или сега стигна до мозъка ми :lol: Трябва да се науча и аз така да наблъсквам цветята! Хем много ми харесва, хем сърце не ми дава като ги садя - все гледам да имат мнооого пространство, да дишат - както аз обичам :D
Лече, вземи та ела някоя събота сутрин, да пием кафе.
Аз блъскам много цветя, щото нямам място. Сега си купих десет големи саксии, ще слагам и там китки, но с повече умуване как и какво.
Теменужки съм садила много пъти, лятото ако не успявам да ги поливам, измират, но интересното е че имам поне 4-5 самоизникнали, разсаждали са се сами. Но много ми харесва да ги садя в края на лятото - цяла зима ме радват в двора.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

ljuboznatelna написа: Мар 18, '24, 00:08 . Аз всъщност наминах пак, за да ти кажа, че погледнах сайта на Сторадо ЕООД да търся изтривалки, и видях тези столчета! Бият моите, по-евтини са от тях с по три лева, и са сгъваеми, което за тераса е по-добре, а гледката ти предстои,. ;) Ако ти харесат, търси в сайта Сгъваем стол Версай.
Люб, споменавала ли съм, че съм малко джаста праста и обичам нещата да стават сега и веднага?
Много ти благодаря за подсказката, записвам си , че видях интересни неща.Аз вчера в късни доби поръчах кресла, зелени (щото са цветни) и сега отидохме в обедната да ги вземем. Съвсем малко ме хвана яд, видях, че имали и розови, но късно е вече :) моите ще са зелени.
Масата ще трябва да я имровизирам, но пък в ъглите ще наредя едни дървени щайгички дето ще ги боядисам цветни, и ще засадя в тях сигурно здравeц или мушкато нещо, вече си го представям и нямам търпение да се стопли.
Хубавото на пиенето на кафе на терасата е, че не мога да скокна да плевя - високо е :)

Изображение
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Неделен отчет

Мнение от Гео, граф »

Ох, бе, Какче, направо ти завиждам, че си достатъчно близо до мястото и можеш да се изтръчкаш във всеки свободен момент, да се заровиш до лакти в работа и да си щастлииииива :wooow2: :ieeee: :ieeemyzh: :tzvetoman: ............

Kakichka написа: Мар 17, '24, 22:39 След ползотворен ден (уви само един) на село, е време за любимия форум. Започвам със серията тъпи въпроси :)

По-добре да задаваш въпроси, дет си мислиш, че са тъпи, отколкото да направиш нещо, пък после да питаш (като мен :lol: )

Вредят ли ягодите горски, дето са плъзнали навред в градината?

Пред блока имам много такива. Никога не връзват плод, обаче няма отърване и ги скубя злостно :twisted:

Катерачите рози дали могат да висят с надолу главата, че насадих един корен забърсана набързо червена роза от хоуммакс, и я боднах на зида защото нейде из главата ми витае романтична представа за камъни и трендафил...

Хм, хм, на тия от хипермаркетите не им вярвай много - най-често са промишлени (в смисъл куче марка) и няма нищо общо с обещанията на етикетите, така че не разчитай особено!


Имам си тераса. Е, вярно, направена от подръчни материали, моите двама мъже монтираха парапет,за да не ме е страх да излизам на нея, сега остава да сложа сандъчета с цветя и да си намеря мечтаните (леки и романтични) столчета и маса. Люб дигна топката много високо, с красивата си гледка и бели нежни столчета, и сега всеки се сравнява с нейния кът за кафенце...поне аз де, всеки път ми изниква нейната гледка. Моята няма да е такава - виждам си компостта, и докато не ми поникне люляка в средата на двора, няма да се скрие явно.

Ммм, направо ги виждам :liubov2: !

Под терасата е цигания и грозотия, поставила съм задача на ММ да мисли как да затвори варелите в нещо като барачка и да има място за инструменти.

Една рехава подвижна оградка на панти (като врата)? С материал от палета?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Гео, граф »

Kakichka написа: Мар 18, '24, 13:46 ... Хубавото на пиенето на кафе на терасата е, че не мога да скокна да плевя - високо е :)
Изображение Изображение Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Kakichka написа: Мар 18, '24, 13:46
Изображение
Да са ти честити! Не си се терзала дълго :) Аз търсих първо столове сигурно месец, после и масичка два....😁
Значи да чакаме следващия път и снимки на кътчето! ;)
А стената на къщата какъв цвят ще е?
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Кафенце

Мнение от Kakichka »

Днес кафето е от мен

Изображение
Китките - по-късно :)
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Lalel4e »

Еее, разсипа̀ ма!
Искам снимка и на столчетата с масичката!
М-у другото, много джиджана чашка имаш ;)
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 200 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Ехааа, страхотна гледка! И масичката, и чашката също! 🤩✌️⭐
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”