Kakichkа

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: терасата

Мнение от Kakichka »

Lalel4e написа: Мар 24, '24, 14:20 Еее, разсипа̀ ма!
Искам снимка и на столчетата с масичката!
М-у другото, много джиджана чашка имаш ;)
Лече, кеф ми е да си пия кафенцето в таз чашка и да си мисля за форумни другарчета и китки ;)
Ей ме на, Гица-хубавица се припича на сутрешното слънце днес.

Изображение
ljuboznatelna написа: Мар 19, '24, 01:27
А стената на къщата какъв цвят ще е?
Люб, това е болната тема на синчето. Само дава зор да я боядисаме къщата, но това не е толкова проста задача. Първо, аз искам да я варосваме в бяло, само и единствено, и да запазим настоящата мазилка в автентичния и вид. Но на места е доста компроментирана и не знам още как ще я поправим. Отделно е бая високо отвън, ще трябва да търсим скеле... И затова ще боядисваме явно на части - първо от страната на двора, може би терасата... има време.
Гео, граф написа: Мар 18, '24, 14:02
Една рехава подвижна оградка на панти (като врата)? С материал от палета?
Гео, и моята идея беше баш за палета, защото имах два броя в мазето. Според всички клипчета в пинтерест, разглобяването било лесна задачка..... ама като го казах небрежно на ММ и какво викане настана :) Първо, оказа се много сложно да разглобиш читаво палето, щото е бито с едни дълги къдрави пирони. Той го мъчи с брадва, кози крак, чук и какво ли не още.... докато ме псуваше наум предполагам. После, естесвено вратичките са баш тип каубойски, тоест, доникъде. Ама мен ме устройват, само той мрънка. И както мрънка, така направи още място за градинарски инструменти, и рафче за саксии и други цветарски боклуци. И всичко - само в рамките на този уикенд. Аз почти не помагах този път, нямаше къде да се тикам там.
Изображение

Изображение
Умувах обаче какви китки да садя в новите саксии. Терасата е с източно изложение, засега съм решила, че е идеално за обичайните сакъзчета и мушката, но и за две макрофили хортензии, с които се сдобих тези дни - от Лидл купени от ММ.
И друго - тез саксии защо нямат дупки отдолу? Не ме кефи така - ако ги вали ще се пълнят с вода. Засега посадих хортензиите в транспортни саксии и ги сложих в големите, освен това ме хвана страх да ги оставя навън и пак ги внесох в къщата. Имам да местя и разни китки - перовския салвия дали може да вирее в саксия се чудя. Още повече, че си взех и едни много високи джиджани саксии за пред плевнята.

Изображение
Времето беше толкова топло и слънчево, че всяка минута разцъфваше по нещо. Основно нарциси и зюмбюли, но имаме и десетина цъфнали лалета.... щуро време.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И за финал, теменужките не знам дали са едногодишни или многогодишни, но в тази висяща саксия имах насадени миналата пролет, лятото изчезнаха и аз боднах корен делосперма в саксията, а сега хоп - пак теменужки без да съм ги садила

Изображение
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Супер са столчетата! Аз се бях притеснила, че ще ти е тясно на тераската с тях, ама те направо заспаха! И жълти щайгички си имаш гледам! За цветенцата? Браво, много си оправна!
Съчувствам му на твоя мъж за палетата, ама и не се е налагало много да разковава, само по три долни? Друго си е така скритичко. А за тръбите долу ще има ли?
Аз се пробвах с две от-до,дъска по дъска нали правихме ограда за пауните, да не ми ядат зеленчука. Второто не успях изцяло, и дотам ми беше мерака. Къде ги продават тия пирони, искам!
Разкошни са ти цветенцата! Виждаш ли ги всички от тераската? :)
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

ljuboznatelna написа: Мар 24, '24, 21:48 Супер са столчетата! Аз се бях притеснила, че ще ти е тясно на тераската с тях, ама те направо заспаха! И жълти щайгички си имаш гледам! За цветенцата? Браво, много си оправна!
Съчувствам му на твоя мъж за палетата, ама и не се е налагало много да разковава, само по три долни? Друго си е така скритичко. А за тръбите долу ще има ли?
Аз се пробвах с две от-до,дъска по дъска нали правихме ограда за пауните, да не ми ядат зеленчука. Второто не успях изцяло, и дотам ми беше мерака. Къде ги продават тия пирони, искам!
Разкошни са ти цветенцата! Виждаш ли ги всички от тераската? :)
Жълтите щайгички днес ги боядисах, както и масата на терата, че беше ратанова и не се връзваше с тези столове. Добре че имам доста щайги - синът ми се беше пристрастил да ги кове от остатъци. Вътре ще им сложа дебел найлон, но може би все пак цветята ще си седят в транспортни саксийки. Ще боядисам и други цветове, но какво ще садя вътре е друга тема - засега залагам само на здравец, че няма кой да го полива на терасата. Даже сега се ровя из Зелена пролет да видя какви видове здравец има - моя е само розово цъфтящ, обикновен.
А вратичките ще останат така, за да не затруднявам ММ да се чуди как да прокара тръбите за поливната. Компромиси.. какво да правиш. Но пък ще си накича и там някакви китки, да падат надолу и да привличат вниманието върху тях.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Мнение от flora »

Супер са и столчетата и гледката от терасата. Подозирам, че и сивите саксии ще станат жълти като жълтите щайгички до тях. И би ли казала откъде се сдоби с високите саксии за пред плевнята. Пролетта вече се разхожда из градината ти и сигурно следващия път ще е още по-цветно.
Изображение Изображение
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re:

Мнение от Kakichka »

flora написа: Мар 25, '24, 07:54 ...И би ли казала откъде се сдоби с високите саксии за пред плевнята.
Флора, в Бриколаж бяха намалени на 50% и затова ги забърсах. А и цветово ме устройват много :) без да се налага да ги пребоядисвам.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Какичке, да се си забранила получаването на ЛС, два пъти не успявам да изпратя? :?:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: терасата

Мнение от Гео, граф »

Kakichka написа: Мар 24, '24, 21:09 ... Гео, и моята идея беше баш за палета, защото имах два броя в мазето. Според всички клипчета в пинтерест, разглобяването било лесна задачка..... ама като го казах небрежно на ММ и какво викане настана :) Първо, оказа се много сложно да разглобиш читаво палето, щото е бито с едни дълги къдрави пирони. Той го мъчи с брадва, кози крак, чук и какво ли не още.... докато ме псуваше наум предполагам. После, естесвено вратичките са баш тип каубойски, тоест, доникъде. Ама мен ме устройват, само той мрънка. И както мрънка, така направи още място за градинарски инструменти, и рафче за саксии и други цветарски боклуци. И всичко - само в рамките на този уикенд. Аз почти не помагах този път, нямаше къде да се тикам там.

Ааа, като гледам клиповете в нета, Какче, всичко е от лесно по-лесно - ръца-пръца и готово! Обаче започнеш ли, се оказва, че изобщо не е така, да не споменавам, че рядко (да не кажа никога) става толкова красиво като на клиповете :hmmmmmm: . Тая работа е като оная с картинките на пакетчетата със семена за цветя - едни ми ти разкошни цветове, едни ми ти буйни китки, а като ги посадиш, я излезе някое хилаво растенийце, я не :snif: . Фотошоп, изкуствен интелект, майсторски ръчички - фишинги, разчитащи на слабостите на човешкия характер :eeeh:
На мен обаче много ми харесва резултата от двете палета! Колкото и да си отнесла, струвало си е :nod: :daaa: !


... И друго - тез саксии защо нямат дупки отдолу? Не ме кефи така - ако ги вали ще се пълнят с вода. Засега посадих хортензиите в транспортни саксии и ги сложих в големите, освен това ме хвана страх да ги оставя навън и пак ги внесох в къщата...

Взела си си кашпи, затова нямат дупки за оттичане на водата. Сложи по-едри камъчета на дъното им за дренаж и тогава настани отгоре саксиите, но въпреки всичко имай едно наум, че при обилни дъждове ще се пълнят с вода :!:

И за финал, теменужките не знам дали са едногодишни или многогодишни, но в тази висяща саксия имах насадени миналата пролет, лятото изчезнаха и аз боднах корен делосперма в саксията, а сега хоп - пак теменужки без да съм ги садила

Посяли са се :nod: . Паднали са узрелите семенца и са се саморазсадили, Мишето ми каза, когато и на мен ми се случи :angelche:
ПП. Забравих да кажа колко хубава ти е градината :liubov: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Пролет

Мнение от Kakichka »

Нямаше ме само няколко дни (прескочихме до Кипър за ваканцията на децата) и хоп, в градината всичко разцъфнало, че даже и прецъфтяло направо...
Изображение
редичката ми от Тути фрути микс в нежно розово и бяло се е изменила доста тази година - нямам идея защо има и жълти лалета тук.
Изображение
но аз нали на шарено се радвам, не ми пречат.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
дори и в сенчестия ъгъл вече всичко цъфти:
Изображение
А между плочките има куп мини теменужки - малки дружки:
Изображение
Само люлякът ми се инати, ама то щот съм го садила за жълт, да видим дали ще цъфте в жълто:
Изображение
и за финал ви черпя един изгрев, заснет от новата тераса, да се види, че и аз мога да ставам рано :)
Изображение
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Lalel4e »

Еее, колко цвят, колко радост в твоята градина!
Аз само набързо надничам и ще подскажа, че тути-фрути се състои от светло, тъмно лилави и бледо жълти лалета, какви розови и бели та гонят, не знам 😁.
По едно време сложиха някакви други жълти - сигурно е била лоша реколтата на оригиналните. Новите жълти са по-наситени и високи, нещо от рода на Golden Apeldoorn, ама нз. кой точно сорт са. Иначе сортовете са Purple Prince, Candy Prince Sunny Prince - принцове разни 😄
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Шаренко и хубаво! И изгревът е красив!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”