Градината до Фурната

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4388
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2112 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Emilly1212 »

Радвам се, че си тук, Dewina! :gush: Липсваше ми!
Мястото изглежда прекрасно, с интерес ще следя развитието!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от lenuza73 »

Привет Ваня :wooow2: Честито за новата Фурна. А какво става със старата градина? Балканско чадо ли ставаш вече :bzzzz:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Dewina »

Старата градина е сега на децата и будните хора от градчето ми... Тази градина стана като емблема на порива им за справедливост и законност...
Аз само ще помагам там...

Да, сега съм хаудутин в Балкана...
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 112 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от mariyanag »

Здравей Ваня,
радвам се да те видя с нов ентусиазъм.
Чудесно ново начинание.
Хортензиите са благодатни хубавици, колкото по стареят - толкова по приказно красиви стават и на фона на розообгрижването са
направо мързеливи китки. Но ти ще си усетиш мястото и ще си избереш красотички.
Успех
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5635
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1738 пъти
Получил благодарност: 1972 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Тутти »

Dewina, радвам се, че имаш нова лична тема. Репортажи със зелен фотообектив от едно място с кристален въздух очаквам да ме радват често. Ти ще направиш още по-красиво мястото, което си припознала като твое. Желая успех и резултатност на твоите хора, които са останали в къщата в града.
Радвай се на гледките, силата на планината, нейните звуци и тишина, а градината ти да бъде такава, каквато най-много ще ти носи съзерцание и удоволствие.
Какви растения ще садиш? Разкажи повече за идеите за градината на фурната. Имаш ли ниска рудбекия, рожец, стахис, астри?
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Dewina »

Мила Тутти,

да знаете, че аз от цветя нищо не разбирам... Нищо, че от 5 години имам градинка... Не помня имена на цветя, само на хората, с които свързвам растението... Тези растения, които изброи, съм нямала... Май не съм и виждала...

...Тутти, радвам се да ви "видя" всички светли, мили, топли хора тук!
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината до Фурната

Мнение от dar »

Здравей Девина! Прегръщам те! Честито за новата къща и градина! Обичам всичко сътворено от теб и семейството ти! Има нещо магнетично, истинско, чисто! Да ти кажа честно, завиждам на комшиите ви. Градината ще стане точно такава, каквато е в мислите ти. Ако снимките не са изчезнали намери Пастелнага градина на Ann.Мисля, че с латински букви беше изписано името й. Много премерено е всичко, естествено и романтично, поне за мен. Липсваше ми...
Напоследък нямам много време да влизам във форума, но трябва да намеря.
Тромпетиста е прав, намирай време за почивка! Чакам с нетърпение продължението на разказите и снимките ти за къщата до Фурната и не само. Прегръщам те!
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Dewina »

dar,

Карамфилчетата, бергенията и чашите с ябълки са другото име на dar... ❤️
Да, чела съм в темата Пастелната градина на Аnn... И мен ме впечатли тогава тази градина... Ще разгледам пак...

Плевелите са ми голяма мъка... С тях какво да правя?!
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината до Фурната

Мнение от dar »

:liubov: Девина
Плевелите си искат ръчно вадене на корените, никаква химия не ги мори. Изсъхват и после пак тръгват. Всичко това казвам от опит. След това аз лично, по идея на Тутти, мулчирам с окосената трева, така правя и в зеленчуковата градина. Не фризовай земята докато не се отървеш от плевела. Ще насечеш корените и после става страшно. Докато е влажно с правата лопата се обръща и после втори човек на колене рови и чисти корените. Благодарение на баба, да ми е жива и здрава, успях да се спася От троскота. Най- важното е, да не си пускат после семената другите плевели. Колко е голямо мястото за цветната градина? Ще има ли зеленчукова?
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Dewina »

Градината е около декар... Има част от нея, за която ще дойде багер да заравни и изтръгне стари, болни дървета...

Сега разгледах отново Пастелната градина на аnn... Много снимки не се виждат, но последните видях и си спомних... Да, и аз ще садя много лавандула, любима ми е... От ИРИСИТЕ ще оставя само сините и виолетовите, белите, пастелните цветове... Другите, по-ярки ириси посадих в двора на църквата тук... Тя ще е третата ми градина...

Имам малка колекция от люляци, които ще си пренеса до Фурната...

Купих си тази пролет две останки, с бледопрасковен цвят, катерливи, сортовете записах в тефтер и не помня... За тях ММ ще направи метална силна арка, под нея пейка... Ей така, да седя там и зяпам към реката...

С розите не искам да прекалявам...

Божурната ми колекция, почти 80 процента са ми бели и кремави...

Досега съм нямала хортензии, затова сега поръчах две бели...

Добре, така ще действам с плевелите
Последно промяна от Dewina на Яну 24, '21, 22:53, променено общо 2 пъти.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”