Градината до Фурната

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Градината до Фурната

Мнение от Dewina »

Имам нова градина в Балкана. Къщата преди е била селска фурна.

В това село улиците имена нямат... Имена имат къщите... Консуловата, Партизанската, Хайдушката... Нашата къща е Фурната. Много ми харесва името й.

"Градината и селския двор на Dewina" не съм я зарязала...ще пиша понякога и там... Какъв трепет беше, какво копане... счупен таз на Тромпетиста... татко, останал тук може би със смешната история за тоалетната в двора, вече е звездичка... имам 7 котки..много работя...

Тази градина доста я занемарих последната година... Добре, че много от вас имат ирисите от малката ми колекция, че поне тях да не загубим...
Сега тази градина е на хората от родното ми място. Тя стана символ на борбата им за чист и достоен живот...

Ще разкажа и това някога...

Казвала съм, че цветята не са ми важни... Важни са ми хората... Затова бродя от този форум в другия и после във Фейсбук... Ходя след Светката, mama_li, nezabravka, mim, mds777, dar, Lilly... и други, и дрyги...Страх ме е да не ги загубя... Хората... не цветята...

Почвам от началото... От една гола поляна с райграс...

Зеленият обектив, помните ли го... Последната година грозни, даже страшни неща снимаше... А уж е Зелен...

Първата снимка е от градината на Dewina, която оставих на хората от родния мой град - една снимка от пътуваща фотоизложба, която разказва за тях и за борбата им за неща, които в нормални държави са човешко право... Аз и клонче от райската ябълка, която татко посади навремето...

Втората снимка е от мястото, където е градината до Фурната...

Все се майтапех, че искам да съм хайдутка.
Е, станах...

Здравейте, мои Хора!

Изображение



Изображение

снимките излизат малки, не знам защо...нищо...
Последно промяна от Dewina на Яну 23, '21, 23:19, променено общо 3 пъти.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Оля »

Много, много се радвам, че си при нас Dewina! Ще следя с удоволствие твоите репортажи. Още повече, че и аз имам от твоите красиви ириси в моята градина. Интересно ми е да науча какво те доведе в новото ти село и в кой край е то?
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Lilly »

Добре дошла :sbear:
Това, че си станала хайдутка, звучи обнадеждаващо.
Не успявах да намеря повод за оптимизъм и надежда в битката, която се опитваше да водиш.
Затова и не посмях и да те потърся .
Радвам се, че сама се върна :tzeluvka:
Преди години, в един изключително труден момент, за първи път попаднах на тази молитва
Господи,
благослови ме да приемам със смирение нещата, които не мога да променя.
Дай ми кураж да променя нещата, които мога, и мъдрост да правя разлика.

И смирението , и куражът често ми се изплъзват, но с напредването на годините посланието ми става все по-близко.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Dewina »

В Стара планина е, Оля... В Балкана... До Фурната тече река, от другата страна е гората...кошути, гъби...
Зиме е студено, има сняг... Край морето сняг не бях видяла, затова сега много му се радвам...

5-6 години след работата ми в градината на татко все така не знам нищо за растенията и я карам по усет... Но питам, знаете...

Та, ще ви питам... Кое, как, къде

Начало е...

Lilly, има Надежда...
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от mds777 »

Добре дошла отново, Dewina ! :tzeluvka:
Ще следя с интерес развитието на новата ти градина до Фурната! :daaa:
Убедена съм, че и тя ще е прекрасна, както и "градината на Dewina", която разглеждах с огромно удоволствие!
Радвам се, че си решила да споделиш с нас новата си придобивка.
Успех в новото начинание! :tzvetentze:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5151
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 237 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от mileni »

Честита нова градина Девина!
Хубаво име има къщата ви.
Ще я направите и нея, както и предишната градина, красива.
И при мен има, от ирисите ти. Миналата година бяха много хубави, дано и тази са такива.
Ще чакам разказите ти, за новото ти начало в Балкана :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Dewina »

Ще започна от уйдурдисването на това петно.
То е точно срещу малката северна тераса на Фурната...на терасата ще сложа кръгла масичка и два стола... За сутрешно кафе.

Това петно беше едни камъчета, една глина... Мама камъче по камъче събра около ремарке от тях, че можах да засадя няколко ириса, розмарин, роза Еyes for you... Туите си бяха тук, те ще си останат...

Искам да постигна две неща:
1.Да си насадя тук божурите и няколко иглолистни
2.как да направя да не плевя като изоглавена... Мулч ли, камъчета ли тук там ... Кажете

Тревната площ ще мина с фрезата напролет и ще наторя

С какво да пръскам почвата, че да не избият плевелите?

Цветовете ще гледам да не са толкова много... Бяло, кремаво, нежно розово и 2 червени божура...
Жълто и оранж ще гледам тук да не бодвам, че голяма шарения настава после...

Край оградата какво да бодна, че малко да скрия погледи от улицата... Катерлива роза ли или хортензии... То хортензии съм нямала, тук може би ще виреят... Поръчах сега Hidratea Strong Annabelle Abetwo... 2 бр

Изобщо, стратегията ми е... Пастелни цветове и малко плевели... Да ми остане време за кафе... Да докарам нещо между баварска ферма, фурна в Балкана и хайдушко убежище... Да не е лъснато, пампозно, да е артистично, романтично, мило и селско... Знам, че ме разбрахте... ;)

Това е само малка част от градината, но оттук ще почна, че с Тромпетиста водим люти битки за площ за цветята ми...не искал все в градината да съм завряна...

Как да излизат снимките по-големи?... Снимките след време пак ли ще изчезнат, като в старата тема за градинката ми?

Изображение


Изображение

Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 930
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от mim »

Здравей, Dewina! :gush:
Много ни липсваш във форума! :tzeluvka:
И за мен хората са важни, а ти си ми много скъпа! :liubov:
Зареждаш ме много положително с твоите идеи, кураж, милосърдие, добрина, ...!
Вярвам, че и в "Градината до Фурната" ще влееш същата любов и енергия, ще създадеш усещане за много топлина и уют!
Споделяйки щастливите си моменти с нас, ние ги преживяваме заедно и удоволствието от тях става още по-голямо! :tzvetentze:
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 930
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от mim »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината до Фурната

Мнение от Dewina »

Забравих да заплаша всички около Търново, Стара и Нова Загора, Габрово, Дряново, Елена...
мине ли Короната идваме със Зеления обектив...Репортажи от мястото на случката в градината ви...Отдавна е планирано. Време настана...

Благодаря на всички ви за добрите думи...много, много са ми нужни!

mim, kak да поствам снимките така големи?
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”