Ацер

Публикувай отговор
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Ацер

Мнение от isa »

Аз пък виждам потвържение на една друга теза- колкото по-малки са дръвчетата когато се засаждат, толкова по- лесно се адаптират и си намират начин да оцелеят, че чак да станат и красиви :lol: Е много е досадно да чакаш и да му трепериш години наред, но това си е част от занимавката.Да не говорим че се явява далеч по евтино.Дал мисля че това ти е проблема с ацерите, а това малкото от снимката си е оцеляло въпреки случилите му се премеждия. Майкъл на колко години са твоите ацери :?:
Аватар
Майкъл
Виенско кафе
Мнения: 387
Регистриран на: Мар 15, '10, 12:58
Местоположение: Несебър - Пловдив

Re: Ацер

Мнение от Майкъл »

isa написа:Аз пък виждам потвържение на една друга теза- колкото по-малки са дръвчетата когато се засаждат, толкова по- лесно се адаптират и си намират начин да оцелеят, че чак да станат и красиви :lol: Е много е досадно да чакаш и да му трепериш години наред, но това си е част от занимавката.Да не говорим че се явява далеч по евтино.Дал мисля че това ти е проблема с ацерите, а това малкото от снимката си е оцеляло въпреки случилите му се премеждия. Майкъл на колко години са твоите ацери :?:
тригодишни са :daaa:
обаче преди седмица ти преместих и не знам дали ще понесат стреса :hmmm:
"Хората се делят на три групи - тези, които са живи, тези които са мъртви и тези, които са на море" - Аристотел
0888/70-58-74
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Ацер

Мнение от isa »

Ще им стискаме палци, ама мисля че нямат нужда, все пак са в опитни ръце, не са се раззеленили и не са дву-четириметрови дървета. :stiskam: :stiskam: По-високи са от нашите палматуми с Дал, много рано им се е случило премеждието :lol: и са наваксали.Още по-красиви да ти станат на новото място :P
dal

Re: Ацер

Мнение от dal »

айде малко картинки :dovolen:

Изображение

Acer palmatum, Filigree

Изображение

Acer palmatum Cultivar: 'Osakazuki'

Изображение

Acer shirasawanum Koidz. 'Aureum'

Изображение

Acer palmatum

Изображение

Acer palmatum 'Bloodgood'

Изображение

'Acer palmatum' var. 'dissectum'

Изображение

Acer palmatum 'Roseo Marginatum'

Изображение

и асери 2009, приятно гледане :liubov:

http://www.pendulousplants.com/catalog% ... Stuff.html
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Ацер

Мнение от gyulcem »

Мерси на всички за отговорите. Засях го вече ,ще стискам палци да тръгне добре. Огледах се, почти нямам сянка подходяща за ацера , тъй като градината ми е още нова 3 годишна и всичко си е още почти новозасадено, есента засадих бреза и ацер фламинго, и те са още малки. Гледам че моя ацер палматум май е на присадка или на мен така ми се стори. Само се чудя,дали да не преместя единия ацер фламинго ,засадих го близо до клематиси и ако стане голямо дърво ще засенчи клематисите.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Силвестър
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Мар 4, '10, 10:30
Местоположение: София

Re: Ацер

Мнение от Силвестър »

Днес ще ми донесат резник!!! :ieeemyzh: Моля ако някой има опит с резници да пише!!!Благодаря ви предварително!Надявам се да пишат повече успели с вкореняването! :stiskam:
denitsavm

Re: Ацер

Мнение от denitsavm »

Силвестър, какво стана с резника? На моя му пообрулиха няколко клончета и седят във вода. На едното гледам май коренчета ще избият, но е рано да го твърдя със сигурност
Силвестър
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Мар 4, '10, 10:30
Местоположение: София

Re: Ацер

Мнение от Силвестър »

За съжаление не стана нищо, но пък аз вкоренявах в пясък.Дано ти да имаш успех! :stiskam:
denitsavm

Re: Ацер

Мнение от denitsavm »

To понеже не ми е това целта и току виж станало :hmmmmmm: , ако има повче от едно, че го нарочих вече, ще ти дам :nod: :stiskam:
dal

Re: Ацер

Мнение от dal »

да раздвижим темата с малко снимки :
след дълго чудене какво да прави , моят палматум това лято реши да тръгне и да расте , без да променям нищо по грижите и условията около него .

Изображение

от дърветата отвън трите още са живи , а едното има прекрасна есенна окраска :

Изображение

в близост до червения асер махам един смърч , който ме дразни боледува и не върви вече 4 година
освобождава ми се място за два или по скоро един по висок и един храстовиден асери , като имам червен вече ;
гледах гледах , ето нещо такова искам да се получи
Изображение
ето още една тройка
Изображение
за целта трябват още два ацера , акъл дайте от къде и какви :
бътерфлай?
Изображение

Acer palmatum BENI SHICHIHENGE
Изображение

ИзображениеAcer Katsura или друг сорт със зелени листа ?
и някой с много тъмни , или пък светло жълти ? или шарени -да станат групичка три броя....
мястото е изток , под прозорците на двете детски и мисля че ще се получи хубаво , около мястото има ниски храсти подредени на групи

ако някой има мнение или е виждал някъде хубави сортове на височина около 80 см -метър -метър и нещо че бавно растат-сега е моментът да казва :dovolen:

ето снимка на местото от преди две години , махам смърча в дъното на снимката
Изображение
Изображение

ето още една групичка... :liubov2:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”