Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1214
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 358 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от lilaby »

В тази статия се препоръчва вместо върбов извлек да се използва аспирин (салицилова киселина) за стимулиране на вкореняването на растенията, а също така и за профилактика / лечение на гъбични и бактериални заболявания: http://bukvarche.com/2017/06/09/%D0%B0% ... %B8%D1%82/" onclick="window.open(this.href);return false;
НаталиГ
Кафевар/ка/
Мнения: 854
Регистриран на: Юни 23, '12, 17:51

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от НаталиГ »

Някои от розите ми започват да мутират. От какво е това - нещо им липсва или съм ги преторила?
Изображение

Изображение

И един дигиталис се прави на интересен. Все едно е с пречупен връх, ама не е.

Изображение
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

И при мен имаше такива дигиталиси.
Апреди 2 дни забелязах, че новите връхчета на моя Еден изглеждат като увяхнали и увисват. Какво е това? Трябва ли да ги изрежа, ако е някакъв паразит?
Изображение
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Lois

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lois »

Сюзан, и при мен има такива увиснали нови клончета. Не на Еден, но все тая - опитът ми сочи, че изсъхват. Не съм ги отрязала още де, ще почакам до другата седмица, макар че съм повече от сигурна, че няма да се оправят.

Да ви покажа моята Мис Джон Ленг. Втори сезон е. Миналото лято направи един шиш, който тази година се разлисти по супер особен начин - всички листа се завиха но фунийки, и изобщо изглежда доста плачевно.
Изображение

Изображение

Цъфна с два великолепни цвята,

Изображение

Изображение

но радостното е, че сега пуска нови цъфтежни разклонения по тоя шиш, които изглеждат доста добре.

Изображение

Да смятам ли, че се е преборила?
лалесъм

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от лалесъм »

Луис, аз бих подрязала шиша до новите пъпки, освен ако не го ползваш да увиеш клона отгоре на чимшира - тогава поне листата в горната неползотворна част му махни. И при мен се получават подобни ефекти и си мисля, че е от липса на пролетно подрязване. Нали правилото уж е да не се подрязват новите рози и катерачите ама се оказва, че не е общовалидно :hmmm: - дано се коментира от спецовете :daaa:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

Lois написа:Сюзан, и при мен има такива увиснали нови клончета. Не на Еден, но все тая - опитът ми сочи, че изсъхват. Не съм ги отрязала още де, ще почакам до другата седмица, макар че съм повече от сигурна, че няма да се оправят.
Lois, аз не изрязах увисналите млади клончета и гледам, че взеха да се оправят. Май ще ги бъде, вече се оперват нагоре.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от rosi-m »

И на мен ми загинаха 5-6 нови розички
тръгнаха и увехна всичко и стеблата почерняха
това ми се случва за първи път помислих си
че е от мястото но те са на различни места
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 402 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

аз пък имах една твърдо споминала се , която от зор , в тези дъждове , взела , че пуснала листенца :o
сега поливам всеки ден , да видим какво ще излезе
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dar »

сюзан написа:
Lois написа:Сюзан, и при мен има такива увиснали нови клончета. Не на Еден, но все тая - опитът ми сочи, че изсъхват. Не съм ги отрязала още де, ще почакам до другата седмица, макар че съм повече от сигурна, че няма да се оправят.
Lois, аз не изрязах увисналите млади клончета и гледам, че взеха да се оправят. Май ще ги бъде, вече се оперват нагоре.

И аз имам такива нови увиснали клончета на няколко рози. На места имам и доста въшки и реших, че може от въшките да е това и съм пръскала. Тази вечер ще огледам как е положението. Пръсках ги преди два дни.
wenche

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от wenche »

Моите наблюдения са, че така страдат млади клонки, бързо израснали в по-хладно и дъждовно време. Когато след това изведнаж настане жега, както се случи този месец, някои не могат да се адаптират бързо и клюмват. Повечето успяват да се оправят за няколко дни. е, има и загуби и тогава лекувам с ножицата.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”