Градина " Света Марина"

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от calico »

Оля, здравей, :tzvetentze:
това което си сътворила е неповторимо. :liubov: Ти си художник и това си личи по градината ти. Много майсторско съчетание на обеми и цветове, и кътове. Обожавам разни кътчета в градината, тя всъщност е за това, да има кътчета. Изумена съм от мащаба, и много ти благодаря, че показа тази красота. И природата наоколо, и вътре в градината, това е мечта за мен. Ти си поредното доказателство какво става с една градина, когато се чете много.
голямо Браво, много поздравления, щастливи да сте всички там.
ти сигурно имаш и зеленчуков сектор, покажи и него, кой знае какви чудеса там има :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1081
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 38 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от Оля »

Благодаря ви на всички за хубавите думи :gush: Наистина Calico четох и продължавам да чета много :dovolen: . Съответно направих и доста глупости, местих , садих близо и всичко ,което и другите са правили. При мен мина повече време, за да се видят нещата, поради размера на градината, повечето ми близки си мислеха, че бързо ще ми писне. Едва сега започва да се забелязват нещата. От тук научих почти всичко, като първите няколко години не се престрашавах да се регистрам.
А заленчуков сектор и билкова градинка имам, но са съвсем скромни и още са в процес на работа. В близост са до орех и до огнището, което има още съвсем малко работа да се довърши. След това ще снимам и ще покажа :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от calico »

аааа, и орех имаш :liubov: :liubov:

покажи, покажи :daaa:

ся, аз нали пиша и у Фейса /голяма тъпня/, и там в някакви градинарски групи маса народ пита (аз предимно за рози отговарям)- коя роза, какво къде колко и пр. Е, добре ама народа не ще да чете, иска просто нещо да му кажеш. ми не знам, не че осъждам, ама все пак трябва като питаш за рози да знаеш кое е чаен хибрид и кое е рамблер. Ми малко става, без извинение, "бисери на свинете". Явно вътрешното желание да се направи градина е нещо по-различно от това да имаш туй и онуй цвете, и си иска бая четене, дарбите отделно. Аз за себе си, сега разбирам колко съм чела през годините и какво количество цветарска информация съм погълнала, даже и не очаквах че ще знам някои неща. Ами то бяха безсънни нощи при избор на рози и каквото и да е, то сравняване в енциклопедии, то четене чужди форуми с преводача да видиш мнението на хора за еди коя си конкретна роза...абе, да, лудост някаква, но не става без нея.
Тук всички четат и знаят за какво става дума :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1081
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 38 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от Оля »

Имам четири големи ореха. Бяха пет, но един махнахме поради близостта му до оградата. Предполагам се сещаш на есен каква забава става :lol: . Конкретно този в близост до зеленчуковата част не пречи, защото се пада в западната част и хвърля сянка по късно следобед. Не съм снимала там, защото още се работи. Има струпани камъни за външна чешма, ще преработваме и навеса за дърва на нещо като лятна кухня. Именно там разнесох и над сто колички тежка глина, която беше струпана от багер при оформянето на мястото с огнището. Затова сега съм си седнала на задника и не че не поработвам, ама го давам по леко :dovolen: .
На тази снимка в дъното до ламаринения покрив се вижда част от ореха

Изображение
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 453
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 187 пъти
Получил благодарност: 404 пъти
Обратна връзка:

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от Kakichka »

Оля, издирвах стари теми за да видя твоята градина. Очаквах, че е красива, но ти надмина очакванията ми. Искам снимки, много снимки! Жалко, че в старите теми са се загубили снимките, искаше ми се да видя шарените ти юрганчета, апартаментите, които си правила, и многобройните ти таланти в снимка и цвят, но уви, няма следи. Още по телефона ме накара да се замисля за това, колко съм нова и боса в градинарството, идеята ти за саденето на групички ще бъде приложена на практика, но виждам, че има още какво да науча от теб, дори и само с гледане на снимки. Леглото и розата над него са толкова красиви, бих чела там с удоволствие. А масичката, каменния кът за отдих и въобще цялото излъчване на двора ти ми допадат неимоверно. Искам още снимки ;)
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1081
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 38 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от Оля »

Благодаря ти, Какичка за хубавите думи, сега видях коментара :gush: Смятам да пусна малко снимки от новия сезон. Благодарение на по - студената пролет и при мен беше по - продължителен цъфтежа на лалета и нарциси , но ириси и божури още се туткат.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1081
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 38 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от Оля »

И малко панорами и кътчета

Изображение

Изображение

И едно ново кътче, от миналото лято, около огнището. Направихме нова пергола, за да вдигнем един уж плачещ кедър със склонност към хелиотропизъм. В противен случай трябваше да го режа, а силно не ми се искаше

Изображение
Съжалявам за маркуча

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15922
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 904 пъти
Получил благодарност: 1783 пъти

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от Гео, граф »

Оля написа: Май 19, '20, 20:13 Нова темичка пускам , в която смятам да си проследявам по - редовно развитието на градинката и да съм по - постоянна със снимките....

Виждаш ли колко си ''сериозна'', Оля :svekurva: :svekurva: :svekurva:

ИС-КАМ О-ЩЕ, ИС-КАМ О-ЩЕ!!!! (скандирам, ако не си разбрала 8-) )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1081
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 38 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от Оля »

Вярно е, Гео, но в мое оправдание ще кажа, че съм ужасен фотограф и направо ме е срам, като знам какви виртуози има във форума. Снимам с телефон и след това не мога да харесам почти нищо от снимките :eeeh: Ето още малко, а после ще пусна и в темите за иглолистните.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И следобедното четене на полянка

Изображение
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1081
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 38 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина " Света Марина"

Мнение от Оля »

Малко снимки от днес

Scarmans himalayan musk и при мен почва. Мисля, че другата седмица ще е в пълния си блясък и тогава ще и направя повече снимки и ще я пусна и в нейната тема

Изображение

Ще опитам следобед с другите снимки, че нещо не ми се качват
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”