Гоблени

Публикувай отговор
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Гоблени

Мнение от ninkatatata »

За тези макове ли става въпрос?
Изображение
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Гоблени

Мнение от ninkatatata »

Ако са тези имам схемата и ключа, по които съм ушила този на снимката.
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Гоблени

Мнение от pipike »

apis такава ли ти е схемата - имам оригинални мостри
и номерата към тях но е 8 листа формат А3
Изображение
Последно промяна от pipike на Сеп 27, '17, 21:08, променено общо 1 път.
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Гоблени

Мнение от pipike »

Изображение
Изображение
Изображение
Магазина на ул.,,Стефан Стамболов,,(близо до женския пазар)
мисля че вече не съществува
Провери на схемата- все някъде трябва да има печат на фирмата която
го е окомплектовала.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Гоблени

Мнение от apis »

ninkatatata ,точно същия е,сверих го с приложената цветна снимка.
Ти си го ушила,за колко време,каква ти е схемата ? Много ти е хубав,готов е за рамка !
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Гоблени

Мнение от apis »

pipike , де да беше такава схемата.На твоята схема си личат кристално ясно всички знаци,и черните и червените.Оригинална схема на Вилер ?
Моята е размазано ксерокопие,всички знаци са черни и с червен маркер са маркирани тези,които се шият с червен знак.
А някои изобщо не са излезнали на копието.Гоблена ще се получи като криво огледало.
Няма никакъв печат.Явно не е окомплектован от фирма.И това се продава във фирмен магазин,с такава цена .
Всички конци са на dmc,от черните знаци два цвята са без етикет,от червените знаци шест цвята са без етикет.
Но всички етикети са напълно еднакви,нямат номера и ако не стигнат какъв номер трябва да се допълва ?
Но да се надяваме,че поне с конците няма да има проблем.
Виждам някакъв сайт,от там ли е схемата(преди време четох в темата,че има сайтове със схеми за гоблени ?) ?

И двата магазина вече не съществуват.Има някакъв адрес на dmc в квартал Борово,но дали имат магазин ?
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Гоблени

Мнение от pipike »

Провери в фирма РУМИНА - тя даваше на Вера гоблени

http://goblenirumina.com/komplekti-gobleni" onclick="window.open(this.href);return false;
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Гоблени

Мнение от ninkatatata »

apis написа:ninkatatata ,точно същия е,сверих го с приложената цветна снимка.
Ти си го ушила,за колко време,каква ти е схемата ? Много ти е хубав,готов е за рамка !
Той отдавна е в рамка на стената :dovolen: .Ших го две зими ,но наистина е много красив и си заслужава усилието.Схемата е същата, оригинална на Вилер ,но при мен е на 16 части.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Гоблени

Мнение от apis »

ninkatatata , ти съединява ли ги отделните части или ши поотделно всяка част ( получават ли се пътеки между отделните части на вече готовия гоблен ) ?
И ти кой от двата бода приложи при шиенето - един знак от схемата с 4 боцкания ( т.е. ушиват се и четирите квадратчета )
или един знак от схемата с 2 боцкания върху панамата ( т.е. ушиват се два пъти по две квадратчета вертикални ) ?
И конеца какъв ти беше - двоен ли ? По принцип и в двата случая , конеца с една и съща дебелина ли трябва да бъде - т.е. двоен ?
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Гоблени

Мнение от ninkatatata »

apis написа:ninkatatata , ти съединява ли ги отделните части или ши поотделно всяка част ( получават ли се пътеки между отделните части на вече готовия гоблен ) ?
И ти кой от двата бода приложи при шиенето - един знак от схемата с 4 боцкания ( т.е. ушиват се и четирите квадратчета )
или един знак от схемата с 2 боцкания върху панамата ( т.е. ушиват се два пъти по две квадратчета вертикални ) ?
И конеца какъв ти беше - двоен ли ? По принцип и в двата случая , конеца с една и съща дебелина ли трябва да бъде - т.е. двоен ?
Залепих си отделните части и си направих две схеми. Лява и дясна . Гоблена се шие 1:4 ( мисля ,че това го определя производителя на гоблена и е указано на всеки гоблен,т.е. не си избираш ти) .Конеца е двоен( на моя).Може и с троен ,още по добре се получава ,ама и по скъпо . Не те разбирам за каква пътека ме питаш.
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”