БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Заключено
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Ето ги първите 3 реда ириси, почистени от грозните изсъхнали миналогодишни плевели.
Днес ми се оформи почивен ден. Утре ще продължа без табуретката. Без многократно сядане и ставане, а само с навеждане
Да видим какво ще кажат за промяната седалищните стави.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2254 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от pepelqshka71 »

Браво Мери. Стихия си ти. Нищо не ти се опира. Ама давай го по леко, не натоварвай много краката. Ако трябва, продължи със столчето, макар и по бавно да се случват нещата. Ех, че не съм по близо...
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Това дърво на предишна снимка е декоративен нар, подарък от Магдалена. Цъфти невероятно красиво! :sheart:
Вижда се, че е буйно обрасло с издънки. Вчера половината ми време отиде в изрязване с лозарската ножица на издънките, като стигнах до него. Нарът вече е свободен, ще го видите. :angelche:
А останалото време отиде в изрязване на изсъхналите клематиси и направляване на стеблата със зеленичко.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4460
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 105 пъти
Получил благодарност: 331 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от jozefin »

Ох, Мерка. Тия са ми любими :lol: . Дето пускат много издънки и в широк кръг за пълно щастие :mrgreen: :ufff: .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от Мария Николова »

Голямо щастие! :lol: Днес стигнах вече трите реда пред дървото. Изхвърлих 6 кофи с отпадък и можех още да продължа, ако някакви мушици , или комарчета не се влюбиха в мен. :twisted: Нямаше отърване от тях и се приготвих за прибиране.
Но пък тогава от радиото се понесе специално и единствено за мен любимата ми песен. Седнах с една цигарка да я изслущам. :smusic:

Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Стигнах до тук и си наложих 2 дена почивка, докато разбера каква е болката, която ме притеснява.
Бял кахър - мускулна треска само на една група мускули. Днес вече отшумя и, като поставя на мястото им фотките от вчера и днес, отивам да продължа. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1380 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от Клеър »

Мери , цяло геройство е работата която си свършила , защото снимките не показват всъщност колко страшна трева има . И пишеш , че са те нападнали гадингки , Ами цяла аптека с репеленти имаш в гаража , щом са излязли гадовете вече , не пропускай да се напръскаш :tzeluvka: , че някои са доста коварни .
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1441
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 336 пъти
Получил благодарност: 457 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от Ема »

Наистина, Мери, страхотна работа си свършила :gush:
Отворило се е пространство за снимки на многобройните ти красоти, с които да ни радваш :nod:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от Мария Николова »

Белият кахър драстично почерня само след два часа работа. :twisted:
Край!. Чакам до два дена болките да отшумят. Сега са по силни.. Едва можах да се прибера и до сега почивах.
Ще търся да наема срещу заплащане някой за тази работа.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2254 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: БРАДАТИ ИРИСИ ГЕРМАНИКА

Мнение от pepelqshka71 »

Мери, моля те, моля те, моля те - почивай повече и ако трябва посети лекар. Видях какво си свършила в двора и се хванах за главата. Тази седмица съм отпуск, а от събота съм подхванала двора и съм до никъде, а съм разглобена като играчка. Не знам до къде ще я докарам и дали ще успея до неделя да ошетам всичко, но съм си казала, че работата не е заек да избяга и когато - тогава. Та така и ти. Давай го по леко, а ако намериш помощник ще е чудесно. Прегръщам те :gush:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”