ch.petrov

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
ch.petrov
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Фев 12, '20, 01:10
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 375 пъти

ch.petrov

Мнение от ch.petrov »

Здравейте, казвам се Чавдар
Живея в София, опитвам се да отглеждам цветя, плодове и зеленчуци във Владая – засега по метода „проба-грешка“
Изображение
Радвам се, че имам възможност да общувам с хора обичащи истински цветята и природата
Вярвам, че ще науча много неща от вас за което предварително Благодаря
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: ch.petrov

Мнение от Гео, граф »

Здравей, Чавдаре! Добре дошъл :tzvetentze: !

Владая ужким е близо до града, ама все си мисля, че в тая котловина температурите ще да са по-различни. Аз не разбирам от домати, ама не е ли раничко за разсади (дано въпроса ми не е много глупав)? Дай още снимчици де, не се стискай! Особено пък на цветята - петимни сме за китки в сезона без такива :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: ch.petrov

Мнение от Миша »

Добре дошъл, Чавдаре!

Има какво да научиш от нас , надявам се да ти бъдем полезни, но като гледам аватара ти ние също има какво да научим, обичаме разходките, с много снимки и разкази.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: ch.petrov

Мнение от мечтица »

Здравей, Чавдаре и добре дошъл! :tzvetentze:
Радвам се на ново мъжко попълнение във форума!
Раскажи ни за градината си,какви цветя имаш,зеленчуци?
Виждам че вече имаш пикиран разсад домат. :daaa:
Имаме и тема за зеленчуци,там съфорумците винаги са насреща да ти помогнат със съвет.

Гео,не рано,точно навреме,това е ранния разсад за оранжерия.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: ch.petrov

Мнение от dar »

Добре дошъл и от мен! Обичаме снимки, разкази и най- вече да даваме акъл ;)
Дай малко повече информация за мястото, желанията ти/ви. И един съвет, прави снимки, за да можеш да сравняваш преди и сега, че докато се усетиш много бързо ще започнеш да изпълняваш препоръките и ако няма стари снимки се забравя старото положение.
Аватар
ch.petrov
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Фев 12, '20, 01:10
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 375 пъти

Re: ch.petrov

Мнение от ch.petrov »

“.. Владая ужким е близо до града, ама все си мисля, че в тая котловина температурите ще да са по-различни. Аз не разбирам от домати, ама не е ли раничко за разсади (дано въпроса ми не е много глупав)? Дай още снимчици де, не се стискай! Особено пък на цветята - петимни сме за китки в сезона без такива ..” Гео, граф

Даа, температурите във Владая са доста различни. Понякога там е по-студено, друг път е по-слънчево. Помня, че на 24 май 1991 г. там ме валя сняг.
Започнах да отглеждам този разсад с оглед около 100тния ден – някъде след Великден - да го засадя под найлон в градината (след Владайско закаляване разбира се). Сега (февруари) няма как да намеря надеждна прогноза за времето в края на април във Владая, но на 5-6 април вероятно ще има достатъчно метеоданни. И все пак – ще бъдат прогнози.
В момента във Владая има все още мноого кокичета. Ще ги снимам в събота и неделя. Аз съм почитател на дивите цветя – в градината през април може да се видят истински диви иглики, медуница, див чесън, много здравец. На едно място имаше стрък лайка.. някога имаше дори оранжеви минзухари. Цветето което не мога засега да опитомя е мащерка.
Във вторник може би ще се опитам да направя пътуване към източни Родопи – там ще има снимки на цветя и камънаци. Преди 2 години снимах там една червена (всъщност пембяна) съсънка Anemone pulsatilla, която имаше не 8 ами 11-12 цветни листчета .. шемет ..


“.. Има какво да научиш от нас , надявам се да ти бъдем полезни, но като гледам аватара ти ние също има какво да научим, обичаме разходките, с много снимки и разкази..” Миша

Ще бъда благодарен за съветите. Моите .. ъъ .. разходки обикновено са над 2000 м или по разни древни камънаци. Снимката на аватара е от връх Ибър – 2666 мнв. Питам се - дали снимки + разкази от високопланински екскурзии са подходящи за този форум ?


“.. Раскажи ни за градината си,какви цветя имаш,зеленчуци?
Виждам че вече имаш пикиран разсад домат..” мечтица


Ееми за цветята споменах по-горе, но сега има само кокичета. Малини, къпини, черен касис, цариградско грозде, червено + жълто френско грозде, лози, кайсия, 2 ябълки, праскова, череша – това има в градината. Ааа и аспарагус, от есента отглеждам и такъв разсад – през май ще го засадя (пробвах преди 2 години, но май измръзна). Надявам се през май да има домати, чушки, тиквички, краставици, зелен боб, червено цвекло, целина, лук 2-3 вида, копър, магданоз, чубрица - като всяка година..


“.. Дай малко повече информация за мястото, желанията ти/ви. И един съвет, прави снимки, за да можеш да сравняваш преди и сега, че докато се усетиш много бързо ще започнеш да изпълняваш препоръките и ако няма стари снимки се забравя старото положение..” dar

Даа, ще правя снимки и ще изпълнявам препоръки, за които ще бъда благодарен.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: ch.petrov

Мнение от Миша »

...............Моите .. ъъ .. разходки обикновено са над 2000 м или по разни древни камънаци.
Ей тук вече ме уцели право в сърцето, древните камънаци са ми любимото хоби , чакам с нетърпение разказите ти !Тук си имаме и раздел за

пътешествия и туризъм

иэ още

и за история и археология


А мащерка ще ти дам да завъдиш, донесох си една от едни древни тракийски камънаци, от Смиловене, изключително ароматна , много бързо се разраства, прави плътен нежен килим, и други мащерки мога да ти пратя, но тази е най-ароматна.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: ch.petrov

Мнение от макс »

Привет и от мен Чавдаре ! Добре дошъл! :tzvetoman:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: ch.petrov

Мнение от Daniela Pargu »

Добре дошъл и от мен ! :dovolen:
Ще е много интересно да ни разказваш за пътешествията си!
Блазе ти,че имаш време за тях :daaa:
Всяко хоби си е за тук - всички имаме и други интереси, освен китките! :angelche:
И си приказваме и за тях !
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: ch.petrov

Мнение от daneda »

Оооооо, колко хубаво!
Имаме си нов член!
Добре дошъл при нас! Настанявай се удобно и разказвай, и показвай всичко, което те вълнува и интересува! Форумът е за всякакви хобита, не само за китки.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”