Кокиче съм ....

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
кокиче
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Мар 6, '19, 16:19
Местоположение: на морето
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Кокиче съм ....

Мнение от кокиче »

Здравейте, градинари!

Да видим от къде да започна :dovolen:
Морско чедо съм,по душа градинар с професия агроном практикуващ в овощни насаждения.
Семейна с една дъщеря,около която се върти светът ми.
Не съм много по писането поради липса на време ,а и съм си мълчалива.
В личен план имам градина около 1000кв.м ,но не живеем там,на 6 км. е от нашето семейно огнище.
Обичам да градинарствам,да посея и да наблюдавам ,да се заровя в пръстта и да се чопля,а ветреца да гали бузите ми и да вее косите ми.
По убеждение съм много за биологичното земеделие,но практикувам конвенционално,ами такъв избор ми предложи живота,ходи спори и питай ,защо така и как така. :dovolen: Истината според мен е някъде посредата.
Най ми е хубаво когато имам време да се чопля в моята градина и да съзерцавам кръговрата на живота.

Много снимки съм загубила,на тоя компютар,на оня телефон ,на цифрово апаратче, и в този аспект да си кажа много съм организирана и в къщи ги правя бръм за чистота и подредби, обаче съм разхвърляна в подредбата на компютрите ми,само да ми видите папките и папчиците :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Еми,на ей такава съм,обаче не искам да се променям,защо пък трябва да съм идеална.На 45години съм и от тук нататък може да се променя,ама когато аз поискам. :P :twisted:
Аааа и не мога да отварям буркани :hihihi: Обаче с голям мерак ги правя :liubov2:

Разбърборих се май,това си е постижение :D
Вижте снимки:

Тези момци и девойки ми помагат да чистя градината'




Изображение



Фацелия,грация'




Изображение



Малко цветя имам,тепърва ще разкрасявам градината.



Изображение

Изображение


Разбира се ,че домата ми е любим плод и голяма страст.

Изображение


Изображение

Хайде стига за днес.Дали ще съм редовна тук,ами знам ли,зависи от много обстоятелсва,ако ми е тук мястото,то ще ме завърти така живота,че да ставам и да лягам с Хоби кафе.
Хубав ден на всички ви!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2593
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 751 пъти

Re: Кокиче съм ....

Мнение от Lalel4e »

Ейй, пак ново другарчееее :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Добре дошла!
Хич не си се разбърборила - давай, давай още!
6 км. не са много - и пеш се минават с малко повечко мерак, стига да имаш време и да не ти се налага да мъкнеш багаж. Има ли някаква постройка на мястото или е гола земя? Инструментите поне да държиш някъде.

Сега ще те засипем с въпроси - трудничко ще ти е да си мълчалива ;)

Я кажи и за името - по кокичета ли си запалена - посети ли вече темата за кокичетата? Murof е колекционер на много интересни цветя и доста кокиченца. Аз се запалих по луковици "на дърти години" :sgiggle: Не че са ми много годините, ама ей така за лафа :D
Допреди 3 години не обичах лалета хич - абсолютно безинтересни ми бяха докато не открих бабините луковички случайно, докато ровех на село из двора. И като започнах да се интересувам за луковицитеее... попаднах тук и така се запалих - ама те така интересно са измислени!!!
Така че аз съм и лале, и зюмбюл, и кокиче, и нарцис.. :lol: :lol: :lol: (Май най-вече нарцис :srofl:)
Ама да не те занимавам повече със себе си - нещо напоследък налитам на чужди теми :D
Разказвай! И показвай! :tzvetentze:
_______________________________

:ovtza:
Последно промяна от Lalel4e на Дек 4, '19, 09:18, променено общо 1 път.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15887
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 864 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Кокиче съм ....

Мнение от Гео, граф »

Ей, здравей и добре дошла, Кокиче :tzvetentze: !

Представянето ти е изчерпателно и забавно (впрочем аз също не се справям добре с отварянето на бурканите, които сама съм затворила). Тъй кат те чета, май не си чак толкова мълчалива, както казваш, но го приемам на доверие :swink: .
кокиче написа: Дек 4, '19, 07:54 ... Обичам да градинарствам,да посея и да наблюдавам ,да се заровя в пръстта и да се чопля,а ветреца да гали бузите ми и да вее косите ми...
Описаното от теб е всеобща мания тук. Едно от нещата, които са ни събрали, е именно специалното ни отношение към кал под ноктите, бурени в косите и налуден поглед :sgiggle: :sgiggle:. Та забавлявай се, не приемай много насериозно прескачащите чат-пат искри, питай без да се притесняваш - все някой ще ти отговори или ще те препрати към конкретната тема, защото информация има мноооого, обаче за десет години откак съществува форума, е разхвърляна между бърболескане, възторзи и спам. В крайна сметка може пък и да ти хареса мястото и да поостанеш :tzvetoman:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2776
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Кокиче съм ....

Мнение от desi_slava »

Добре си ни дошла , Кокиче! :tzvetentze:
Тук си между сродни души :angelche:
Надявам се да ти е приятно сред нас! :gush:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Кокиче съм ....

Мнение от Daniela Pargu »

Добре дошла и от мен,Кокиче :tzvetentze:
Хубаво е тук, но не е задължително да лягаш и ставаш с форума :angelche:
Достатъчно е да ти е приятно и мило да си споделиш страстите цветарски :daaa:
Пък и ще си полезна с познанията си :tzvetentze:
Тук ти е мястото :tzeluvka:
пп.Малий , я кви помощници си имаш - големи хубавици :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 856 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Кокиче съм ....

Мнение от Shami »

Добре дошла и от мен! :tzvetentze:
Много ми харесаха снимките и на помощниците и розичките и най-вече доматите. :daaa:
Красивици са ти пернатите ,някъкъв особен сорт ли са?Леле,опасявам се това да не ми стане друга страст,размечтала съм се нещо за кокошчици и всякакви видове пернати,също и за всякакви сортове домати,а за розите,там отдавна искам всичко.Ще ми е приятно да се застоявам тук.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Кокиче съм ....

Мнение от dung »

Добре дошла, Кокиче! :tzvetentze:
Много са ти хубави и пернатите, и цветята, и доматите. :dovolen:
Щом си "с професия агроном практикуващ в овощни насаждения", тъкмо ще даваш и компетентни мнения в темата за овошките.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Кокиче съм ....

Мнение от макс »

Добре дошла и от мен,Кокиче :sflower: :sflower: :sflower:
Със сигурност ще ти е много приятно тук ,страхотни помощници си имат и цветята са ти прекрасни а за доматките нямам думи :potekoha: :lol: ,чакам още снимчици тая градина от декар не ми се вярва да е празна ;) :hihihi:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Кокиче съм ....

Мнение от маргото »

:shi: и добре дошла, Кокиче! :tzvetentze: Надявам се, че няма да ти е трудно да направиш хубава градина
/ако вече не е готова.../. Ще са ти нужни само идеите, а те тук изобилстват! :daaa: Разкажи повече за градината...
А "помощниците" в нея, Виандот ли са?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Кокиче съм ....

Мнение от Мария Николова »

Здравей, момиче кокиче и добре дошла при нас! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Хубаво разказваш, продължавай! :daaa:
Толкова се радваме на всяко ново другарче - хем различно, хем същото като нас. С ненаситни мераци. С нетърпение градината още днес да е такава, каквато ще стане след десет години. С много въпроси.
С няколко отговора на всеки въпрос, защото ние, старите кучета, обичаме да ръсим акъл. :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”