Търся отзиви за роза...

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8510
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 857 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от Shami »

Леле,попаднах на обсъждането на рози в нашия форум,това докато търсех инфо за розата
souvenir du docteur jamain,за да видя къде да я засаждам и там видях,че Артистчето е дала линк :daaa: Леле,припадам направо :omgoo: :chchaa:
https://gagawikobiecepasje.blogspot.com ... -2015.html
Преведете си само страницата :daaa: :bzzzz:
А това е нашата страница и тема
https://hobbykafe.com/forum/viewtopic.p ... &start=225
Да знаете,че в нашия форум едва ли има необсъждана роза,това ще да е голяма рядкост.Момичетата всичко са изръшкали :lol: Инфо явно има,събирано е през годините от много народ от нашия форум ,само трябва да се търси и чете :daaa:
За англичанките що се е изписало,за Чандос Бюти пък си спомням ,че Господинов дърпаше такава реч и снимки,че целия форум лудна тогава по нея :lol:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2256 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от pepelqshka71 »

mimivd написа: Авг 20, '20, 13:37 Търся отзиви за две англичанки-Munstead Wood и. Benjamin Briten. Какви размери придобиват в действителност и кое местоположение да избера. Имам 3 свободни места - до обяд слънце, след обяд сянка, обратния вариант и шарена сянка под дърво. Коя за къде да предвидя?
Имам Munstead Wood четвърта година. При мен е на пълно слънце. Става до 1метър височина и около 80см ширина. Не изкарва шишове. Задържа дълго цвета. Ухае невероятно. Не боледува. От гр. Козлодуй съм на брега на Дунава.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от mimivd »

pepelqshka71 написа: Авг 22, '20, 12:12
mimivd написа: Авг 20, '20, 13:37 Търся отзиви за две англичанки-Munstead Wood и. Benjamin Briten. Какви размери придобиват в действителност и кое местоположение да избера. Имам 3 свободни места - до обяд слънце, след обяд сянка, обратния вариант и шарена сянка под дърво. Коя за къде да предвидя?
Имам Munstead Wood четвърта година. При мен е на пълно слънце. Става до 1метър височина и около 80см ширина. Не изкарва шишове. Задържа дълго цвета. Ухае невероятно. Не боледува. От гр. Козлодуй съм на брега на Дунава.
Благодаря ти, Pepelqshka!
Явно слънцето не и пречи и водещо за избора на място ще бъде това, че е бодлива.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1214
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 358 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от lilaby »

Benjamin Britten - висок до към 1.80м, външните листенца са наситено розови, вътрешните - червени. Цъфтежен е и ухае на фрезия. Заоблен храст. На слънце до обед ще му е най-добре, но казват, че е издръжлив на пек.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 402 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от zeleno »

Frederic Mistral мръзне , в момента е голи клечки
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от marillia »

zeleno написа: Авг 24, '20, 13:51 Frederic Mistral мръзне , в момента е голи клечки
Благодаря за включването, zelenko :tzvetentze:
А Savoy Hotel? Имаш ли идея какво е дереджето с нея?
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от venetka70 »

Marillia, имам 2 броя Chandos Beauty- много ми харесват и като цвят и като аромат. За съжаление съм ги завряла под върбите и кленовете и трябва да ги местя. Не са боледували, а са 3та година на това място. Височина около 1,20-1,40 станаха, а на ширина 0,8-1 м.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от marillia »

venetka70 написа: Авг 24, '20, 14:11 Marillia, имам 2 броя Chandos Beauty- много ми харесват и като цвят и като аромат. За съжаление съм ги завряла под върбите и кленовете и трябва да ги местя. Не са боледували, а са 3та година на това място. Височина около 1,20-1,40 станаха, а на ширина 0,8-1 м.
Благодаря ти, Вени! :tzvetentze:
Явно или мястото не е добро, или розата е нещо крива. Същата работа стана и с Augusta Luise - тя даже се спомина, корените й ги изяде някаква гадна ларва :hmmmmmm:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 402 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от zeleno »

marillia написа: Авг 24, '20, 14:06
zeleno написа: Авг 24, '20, 13:51 Frederic Mistral мръзне , в момента е голи клечки
Благодаря за включването, zelenko :tzvetentze:
А Savoy Hotel? Имаш ли идея какво е дереджето с нея?
Savoy Hotel имам от първите поръчки от флорибунда
първите една - две години бяха чудесни , но после се сринаха
сега , точно тя , е извадена и бучната в саксия , има два нови леторасла , за харизване ми е :lol:

заедно с нея купих една по-неизвестна , но адски цъфтежна , ще потърся как се казваше
е , най-сетне
http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/rosa-belmonte/
тя още се държи , рязала съм я почти до дъно , заради пробивач
розите се скапаха , не защото бяха лоши корените , а защото не улучиха на стопани
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от marillia »

zeleno написа: Авг 24, '20, 14:36 Savoy Hotel имам от първите поръчки от флорибунда
първите една - две години бяха чудесни , но после се сринаха
сега , точно тя , е извадена и бучната в саксия , има два нови леторасла , за харизване ми е :lol:
заедно с нея купих една по-неизвестна , но адски цъфтежна , ще потърся как се казваше
е , най-сетне
http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/rosa-belmonte/
тя още се държи , рязала съм я почти до дъно , заради пробивач
розите се скапаха , не защото бяха лоши корените , а защото не улучиха на стопани
Пак мерси! :tzeluvka:
Ще направя равносметка "за-против" и ще преценя дали да ги взема. Както казах, те ще са за мъж ми, класикът ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”