Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Shami »

Хавга,незнам съседите ти дали надничат,но аз ако бях,направо столчето пред оградата щях да си сложа :lol: ,дупка ако трябва щях да пробия :hihihi: и да гледам,гледам. :woooow: Много е красиво при тебе.
Не можах нещо да схвана,нали си на последен етаж,как ти се падат точно тези съседи та гледат през оградата? :hmmm:
Гледам снимката ама не мога да схвана колко са близо?Това тяхната тераса ли е,балкон? :hmmm:
За розата ,съгласна съм с Люб,по-добре си я засади отделно и после я премести.Дотогава нека си седи лозата.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Shami написа: Юни 8, '22, 20:19 Хавга,незнам съседите ти дали надничат,но аз ако бях,направо столчето пред оградата щях да си сложа :lol: ,дупка ако трябва щях да пробия :hihihi: и да гледам,гледам. :woooow: Много е красиво при тебе.
Не можах нещо да схвана,нали си на последен етаж,как ти се падат точно тези съседи та гледат през оградата? :hmmm:
Гледам снимката ама не мога да схвана колко са близо?Това тяхната тераса ли е,балкон? :hmmm:
За розата ,съгласна съм с Люб,по-добре си я засади отделно и после я премести.Дотогава нека си седи лозата.
Шами, на последен етаж съм, но на 3 етажна сграда. На 15 метра от нас има блок на 7 етажа, и ако за горните етажи нещо не ме спасява или само тентата, тези, които са ми на нивото са на 15 метра от масата ми :). Тях скривам. Ето снимка на лозата.

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Shami »

Сега разбрах вече,много е неприятно така.Какво да се прави.Ти много хубаво си замислила всичко.Лозата ти е уао.И аз съм насадила в саксия лоза,но нещо слабо върви.
При тази гледка при теб незнам как не си запалила съседките за конкуренция.
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2009 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от трепетлика »

Омагьосваща гледка ; това е висш пилотаж в розарството ! Има подобна японска градина в ютуб , но твоята е много по - сгряваща душата , пипната в детайлите . Обожавам я !
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 327 пъти
Получил благодарност: 457 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Ема »

Havga написа: Юни 8, '22, 16:40 Освен това съм в преговори за покупката на саксия около 100 л., в която мисля да насадя розовия Еден, който в пристъп на умопомрачение купих, но е дна педя още. Него ще го мъча на обелиск :) Но това не е решено, и може просто да го подаря.

Друг план е подмяна на рози, така че ще имам излишни на есен, но тогава ще пиша специално, защото още не съм решила с кои да се разделя окончателно.
Ама как ще подаряваш Еден, градина без Еден не е градина :dovolen:
Моля те, намекни кои рози си нарочила, нищо че не е окончателно, ще ми е интересно. И причините :nod:

Havga, терасата ти е неповторима :liubov:
Виждала съм доста озеленени тераси, но повечето са предимно зелени, а при теб има от всичко. Розите ти са удивителни, не знам как го постигаш, но е факт, че са по-хубави от доста рози показани тук, садени в земята. Аз се опитах да гледам една роза в саксия - Sister Elizabeth, много сладка, обилно цъфтяща, беше засадена в земята 4-5 години, но не понасяше нито слънце, нито дъжд, та идеята ми беше да я местя със саксията според обстоятелствата, но я уморих още първата година. Според мен роза в саксия си е висш пилотаж и ти го владееш до съвършенство :tzvetentze:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Шами, Трепетлика, Ема мерси дами! :gush:
Ема написа: Юни 9, '22, 05:45
Моля те, намекни кои рози си нарочила, нищо че не е окончателно, ще ми е интересно. И причините :nod:
Ами, Червеният Леонардо, 4 -та години го мъча, няма да стане роза от него. Мръзне, хвърля пъпки. Вярно, че като цъфне, държи дълго време цвета и не прегария и червеното е много красиво, но според мен наистина се мъчи в саксия. Всичко го хвалят, а при мен..... Подочух, че и други имат проблем със саксийното отглеждане, но на розовия, с аналогични проблеми.
Другата е Schonemaid на Тантау. Миналата година измръзна и от тогава се чуди ще живее ли, напуска едни клони настрани, и отсипва цвят за ден и половина. Не мога да кажа, че и ароматът и е достатъчно силен. И тя е на 4 години. Има доста заместители, за да я дундуркам.
Другите рози още не съм решила, защото при тях проблем не е, че не виреят в саксия, ами защото някак не ги харесвам достатъчно. Първата е Джуд на Остин. Тази му е 3-та година и тъкмо направи приличен храст и се разболя от брашнеста мана. Бързо отсипва, скапва се в жегите..., Същит проблем имам и със щамбата на Дарби. Пак на 3 години. Едната година я мориха акари, миналата година беше шантава, в жегите почти остана без листа прегоря. Разцъфтя се ноември. Но това което не ми харесва най-много е ,че не оформя красива корона. Вероятно аз не го режа правилно. Ще го оставя по-висок догодина да видим и ако не ....
Идва и Съмър сонг. Тук много е говорено. Ама пусти мерак. За сега ще седи, но ако почне да пречи на Голдън Селебрейшън ( те са в един сандък заедно) ще я махна и нея.

Тези са за сега, но аз обичам разнообразието и вероятно и с други бих се разделила за сметка на нови сортове. Още изобщо не съм стигнала до масадките, все повече хресвам и мускусните хибриди, нищо че са простоцветни .... :)
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Shami »

Съмър сонг в момента и при мене се дъни,незнам защо.Хвалих я,хвалих ,но тази година нещо бързо завяхват цветовете,не е като предишните години. :hmmm: Надявам се да влезе в норма и да се стегне. :stiskam:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Ей стигнах най-накрая и до фонтана.
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от gevkati »

Много е хубав, браво!
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Донка Тодорова »

:katerichka: Винаги съм се чудила как успяваш на фона на професионалните си ангажименти да обгрижваш такава :potekoha: градина ! Да планираш видове, цвят ,кътове и всичко да е здраво , наторено и щастливо ! :shandshake:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”