Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Deisy »

Изгнили не изгнили пак голяма свежест лъха при теб .Ще чакам още снимки. На мен не ми се получава саксииното отглеждане . Оказа се ,че само с Хортензиите в саксия се оправям и няколко хойхери :D
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Значи, темата ми е за цветя, но на мен хич не ми е до това. Жега е, всичко гори по терасата и от март сме в ремонт. Ремонт, е това е мъсната дума дет ми запецва на езика. И майстор, и най-вече мебелист! Мебелист - приятел, двойно по-зле. Наакана ситуация до ушите. И да, ще се оплаквам, щото от безсилие вчера ревнах, като магаре. Надух гайдата и то пред детето.
Историята започва края на януари, когато решихме, че е време за Ремонта. Първо се обадихме на мебелистката, състудентка на ММ и приятелка. Всичко точно, оферта да средата на февруари, плащане в началото на март, срок до средата на април. Къртим ние, правим струваме, един, двама, трима, четирима, петима майстори редуваме. Греди подилвахме, колони бутахме, велукси слагахме, по едно време си пиех кафето на 10 см. пясък насред хола и доволно ровех с боси крачета, терасата изринахме до битума, ядохме прах, гипс, цимент, влачихме тон след тон ногоре надолу, но на 11 април сложихме ламината и зачакахме мебелите. Е вярвате ли ми, че в момента имам 3/2 кухня, шкафове в коридор и хол по организъм и 5-6 корекции на монтирани неща, някои за втори път. Почнаха с 15 дена закъснение, объркаха плота, смених го, кво да правя! Майната на масите дет напоръчвах в същия десен, то е хубаво да има разнообразие! Ама сложиха организма на долните шкафове, та поне се сдобихме с котлон, фурна и пералня. Тя пък не влезе, щото никой не ми каза, че зад нея нищо не трябва да има. За миялната знаех, ама това е друга история.. Горните шкафове по организъм ги сложиха в края на май.Ама не всички, щото единия се катурнал и обелил при транспорта, а дугия беше грешен. Добре, случва се. Ама, объркаха и барчето, дет ще си гукаме с винце в ръка с ММ, тука и ММ се изнерви, още го оправят. Вратите ги поръчаха в началото на май!!! Когато уж взеха за 3 ти път размери, за да са прецизни. Вече трябваше да са свършили, ама айде. Зачахме вратичките, от май! Дойдоха вчера, ама едната се бие във фурната, заради механизма, а другата не пасва. Барчето пак е объркано, този път цвета не е тоя. И сега трябва нова поръчка. Плъзгащата врата за банята вчера разбирам, че още не е поръчана. Що бре, за Коледа ли ще ми я подарявате?!?! Ами трябвало първо да монтират механизма за прецизен размер. Е хубу де, от април до сега кво чакате!?!? И тогава ревнах. Сетих се, че имат да обличат и стоманени греди на тавана, с дърво.
Сутринта опитвам да отворя шкафа под мивката, щото още няма дръжки и тц, нищо, бе викам кво стана? А те го монтирали да се отваря на ляво, та хубаво да се дрънне в другата вратичка, дет не фитна, но ще се отваря на дясно!
Та си мисля и си разсъждавам, кога спряхме да се напъваме да мислим и ей тъй да действаме по инерция, без да ни пука. Това са умни и образовани хара, 3 деца хранят, фирмата е семейна. И сега всички сме оакани. Аз нервна, че и бясна, щото нищо не мога да направя, те гузни, ММ разочарован . Тъпа робота.
Ох, олекна ми! Мерси, че ме изслушахте. :)
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от libra »

Силве, бая ремонти, майстори и шкафчета са ми минали през главата ,ама ,вие голям карък сте нацелили . Айде, стискам палци , да потръгне, че и да финализирате !
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Тутти »

Съчувствам ти, макар че такова нещо не ми се е случвало. Представям си обаче като всичко приключи, и то благополучно, как ще си пиеш винцето, забравила за тези простотии. Професионализма понякога не си кореспондира с предполагаема интелигентност…жалко за това разочарование, което изживявате.
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Deisy »

Думата майстор 3та година ме спира да си сменя кухнята .Искренно ти съчувствам и мен ме чака ремонт от другата седмица ,но външен направо от сега припадам :chchaa: но няма как къщата ни не е довършена и си е за отмятане.
Дръж си на твоето няма да преглъщаш грешките ,че после ще се ядосваш като свърши всичко и ти премине .Явно не сте уцелили на хора които си разбират от работата. Аз така преди време имах перипетии с майстор на мебели .Уж всичко правел а като докара това което сме поръчали само тапицерията беше същата и то защото аз я купих :o Сега ми е смешно ,но тогава хич не беше и ми идеше :gzzzzzz: човека беше познат и явно и него го досрамя защото аз исках да върнем всичко ,но в крайна сметка си платихме някаква сума и върнахме само част от нещата които все едно аз бях правила . От всички мебели които бяха наскоро реших ,че мога да ползвам една масичка и един шкаф за външната тераса поне два сезона да ги амуртизирам защото при мен се мокрят.
Пожелавам ти всичко да завърши скоро и най-вече резултата да ви харесва.
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 327 пъти
Получил благодарност: 457 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Ема »

Е, тъкмо се засилих да гледам нацъфтялата ти тераса, а то....
Разбирам те напълно, Хавга, и аз имам сходни проблеми в момента, дадох едни не малко пари, дойдоха едни майстори и направиха едно НИЩО. И сега не знам накъде, цялото НИЩО трябва да се прави наново, а парите заминаха, въпросните майстори вдигат рамене, явно толкова си могат, поне не ми е вътре в къщата.
Прегръщам те, кураж.
И това ще мине.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Мерси, момичета. Знам, че не трябва да се ядосвам и се опитвам, ама е трудно, щото цялото лято така ще мине, а имаме и баня да правим. По този повод търся някой да и направи дизайна, но и да се нагърби с изпълнението
Ема написа: Юли 1, '21, 06:26
Разбирам те напълно, Хавга, и аз имам сходни проблеми в момента, дадох едни не малко пари, дойдоха едни майстори и направиха едно НИЩО. И сега не знам накъде, цялото НИЩО трябва да се прави наново, а парите заминаха, въпросните майстори вдигат рамене, явно толкова си могат, поне не ми е вътре в къщата.
Прегръщам те, кураж.
И това ще мине.
С майсторите е по-трудно от колкото с мебелистите, по-кът са читавите и са заети с години напред. Ако знаеш какво сътвориха едни на терасата при мен. Фугите изсолиха една седмица след като си тръгнаха, сифоните криви, фугите криви, два пъти оправяха наклоните, ама те като не знаят как се прави, няма на 3/тия път да им се получи. Разкарахме ги, дори неустойка платиха.

Но, стига за ремонти :).
Все някога ще станат нещата, и ще спрат да ме дразнят детайлите. Добре че ремонтирам 70 кв., а не 170 :))))

Момичета, имам задача да намеря озеленител за един двор на Витоша. Тъй като бюджетът е ограничен, ще го плозваме само за грубата част- почистване, подравняване, трамбоване, някое друго иглолистно, планиране на пътеки и т.н. Останалото с мама ще си го направим сами. Дворът е около половин декар, може и малко повече, с малка денивелация, почти няма. Има трева и плевели в момента до кръста. Ако имате идеи към кого да се обърна, ще съм много благодарна. Мисля, че наесен трябва да я свършим тази работа…

Ето и една снимка за положително завършване на поста ;)
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Айде поне да покажа, след тези вопли какво стана накрая :))))
Тийн стаята
Изображение

Изображение
Последно промяна от Havga на Сеп 30, '21, 18:16, променено общо 1 път.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Кухнята
Изображение

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

И останалата част от мансардата
Изображение

Изображение

И един букет, за да оправдаем темата, от есенни прекрасници :)
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”