Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Emilly1212 »

Толкова се радвам, че си тук! :liubov: Липсваше много! Терасата е прекрасна, и важното е, че ремонта е вече назад, сега предстои да се любуваш на всичко прекрасно, което си създала! Моля те, снимай още, очаквам с нетърпение! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Emilly1212 написа: Май 20, '21, 11:36 Толкова се радвам, че си тук! :liubov: Липсваше много! Терасата е прекрасна, и важното е, че ремонта е вече назад, сега предстои да се любуваш на всичко прекрасно, което си създала! Моля те, снимай още, очаквам с нетърпение! :gush:
Мерси, Еми :gush: Ще снимам само да спре да вали и да цъфнат розите, че сме доста назад в сезона :).
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Гео, граф »

Хайде бе, момиче, изпренадахме се да чакаме неповторимата ти градина! Видях светнала темата ти и си викам ей ся ше ѝ се накарам едно хубаво, ама няма щом си била в ремонт. Това е страшно изпитание, особено ако го прави друг :sdull: ... Но важното е, че всичко е приключило и оттук нататък само радост за душата и окото :nod: :tzvetentze:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Гео, граф написа: Май 20, '21, 12:49 Хайде бе, момиче, изпренадахме се да чакаме неповторимата ти градина! Видях светнала темата ти и си викам ей ся ше ѝ се накарам едно хубаво, ама няма щом си била в ремонт. Това е страшно изпитание, особено ако го прави друг :sdull: ... Но важното е, че всичко е приключило и оттук нататък само радост за душата и окото :nod: :tzvetentze:
Гео :gush: Ремонтът още тече, вече 3-ти месец. То планове, вълнения, нерви, болки, комични състояния, сълзи, боклук, прах и още боклук. Ама откакто оправиха терасата, някак ми е по-ведро.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Гео, граф »

Има една стара приказка - ако искаш на някой да му е гадно, пожелай му ремонт :hmmmmmm: ... Единствения начин да се направи бързо и както ти искаш, е да си го направиш сама, ако имаш възможност разбира се. От опит го казвам :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Силвия »

Здрасти, адаш. Тази снимка от сега ли е - направо ме уби :potekoha: Това ако е назад с материала :D
Сядай на новата тераса с чаша винце и се любувай на разкоша, който си създала :daaa:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Силвия написа: Май 20, '21, 14:14 Здрасти, адаш. Тази снимка от сега ли е - направо ме уби :potekoha: Това ако е назад с материала :D
Сядай на новата тераса с чаша винце и се любувай на разкоша, който си създала :daaa:
Да, адашче, от сега е. За пръв път цъфтят лалета, алиуми и 1-2 рози едновременно. Ама миналата година по това време е било така Изображение
А сега е това от снимката :)
Е ще наваксат, за неторени цветя, бива от към пъпки, но поне 1-2 седмици още ще чакам.
Иначе навън е доста бахърно още за винце, дано се стопли уикенда.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Lalel4e »

А лалетата и алиумите кога ще покажеш? :gydigydi:
И аз бях се наточила да ръчкам къде си, ама Деската ме е изпреварила.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Lalel4e написа: Май 20, '21, 17:49 А лалетата и алиумите кога ще покажеш? :gydigydi:
И аз бях се наточила да ръчкам къде си, ама Деската ме е изпреварила.
Не показвам щото са никакви тази година. Повечето изгниха. Март и април тук валя двойно на обичайното. Оцеляха тези, които са били поприкрити, я от навес, я от друго. А и им минава времето вече. Тизи в дъното са априлски сорт, а я гледай на 19 май още цъфтят.Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Lalel4e »

Havga написа: Май 20, '21, 19:37 Повечето изгниха
:snif:
Е нищо де. Догодина пак. Аз тази година залесих терасата и все за теб се сещам. Първо развъдих много седуми. После купих още (лакомия). После продадох някои. Заложих разсади. Те много място заемали.

Донесох няколко рози от вилата на рехабилитация и сега ги дондуркам в големи баки до есента, когато ще е влажно и ще ги върна там да се развиват. Имаха нужда да направят по-стабилни корени за да се справят с мойта суша. А те взеха че избуяха на терасата и цъфтят и ме радват, и направо ми се ще да си ги оставя тук :mrgreen:

Останаха ми и аубриети, и лавандули от миналата година - все неуспяла да ги засадя навреме. Малки лилиуми също - сега цъфтят и те, купих си и една вербена. И така малко по малко ми останаха 2 места колкото да стъпя с двата крака и прескачам кофи и внимавам да не обърна нещо (и това се случва) и вече едва дишам и не знам как да се справя с всичко това :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”